Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Czipsy?  

Strona 1 / 3 Następny
  RSS

MCMC
 MCMC
forumowicz
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 20
24/11/2007 8:08 pm  

Mam pytanko. 😉

Czy solone chipsy Lay's są prawdziwie wegańskie? W składzie przeczytać można:
ziemniaki, olej roślinny, sól. Produkt może zawierać śladowe ilości miazgi z orzechów arachidowych.

Można temu wierzyć? To, że w paprykowych występuje laktoza, to wiem. 😛

MC


OdpowiedzCytat
vegetena
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 964
24/11/2007 8:18 pm  

Zwykle wierzę producentom, byłoby troche nie fair, gdyby nie podawali prawdziwych informacji - a jeśli ktoś na coś jest uczulony? Jeśli sam olej roślinny, bez dopisku "utwardzony", to pewnie bym to zjadła.... Pytanie tylko czy ziemniaki bez "robaków", ale to całkiem inna sprawa 🙂

Poza tym, to przejrzyj parę tematów na forum, a sporo znajdziesz o niewegańskich dodatkach do żywności


OdpowiedzCytat
MCMC
 MCMC
forumowicz
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 20
24/11/2007 8:23 pm  

Dziękuję. 🙂

MC


OdpowiedzCytat
YolinMic
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 169
24/11/2007 8:24 pm  

Vegeteno, ...ziemniaki bez jakich "robakow"??? 😮

Jedynym przykazaniem jest milosc. Jesli jej nie ma- na nic zda sie dziesiecioro przykazan OSHO http://www.wegestudio.pl/NOTESY-k30-0-3-default.html <param name=


OdpowiedzCytat
vegetena
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 964
24/11/2007 8:26 pm  

Takich zwyczajnych, czy to robaków, czy pobrudzonych ziemniaków, które każdy może zjeść, nawet jeśli sam obiera i czyści ziemniaki. O to mi tylko chodziło, pytał czy są wegańskie - ja tam pewności 100% nie mam, zawsze się może coś trafić 🙂


OdpowiedzCytat
MCMC
 MCMC
forumowicz
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 20
24/11/2007 8:31 pm  

Oglądam chipsy i nie ma na nich krwi (:P). Nie wiedziałem, że w ziemniakach występują robale... Bleh.

MC


OdpowiedzCytat
tru
 tru
stały bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 872
24/11/2007 8:39 pm  

Niemożna wierzyć w żaden skład gdziekolwiek podany. Takie działanie jest dozwolone wg. obowiązujcych norm.
Część składu zawsze jest tajemnicą producenta choćby ze względu na konkurencję, albo obrzydliwość składników, nikt nie kupowałby cukierków gdyyb w składzie dopisano "czerwone odwłoki robaków" czyli słynna koszenila.
Własciwie to powinno być dodane do FAQ, bo wiele razy ktoś o to pytał.
Pytanie: "Co może być w składzie oprócz tego co jest napisane".
Odpowiedź "Wszystko".


OdpowiedzCytat
MCMC
 MCMC
forumowicz
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 20
24/11/2007 8:42 pm  

Ech... To co mam jeść? 🙁 A dżemy?

MC


OdpowiedzCytat
Kapibara
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 163
24/11/2007 9:01 pm  

Wszystko o czym wiesz ze nie ma zwierzęcia w środku.Bo Tru ma rację, ale jeśli zawsze będziemy o każdym jedzeniu patrzec w kategorii ,,a może ..." to bysmy pomarli z głodu.
A co do koszenili to akurat mojej mamie nie przezskadza pochodzenie tego składniku :p ,aczkolwiek napewno dzieciom kupującym cukierki by przeszkadzało, tylko ż eone nie czytają sładów.


OdpowiedzCytat
vegetena
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 964
24/11/2007 9:08 pm  

Jeśli tak będziemy myśleć o wszystkim, to najlepiej zostańmy wszyscy breathrianinami, nawet wody nie pijmy 🙂 W owocach też coś może być.... Nie wiesz co jeść - albo sam wybieraj, co chcesz, tak jak zdecydowana większość ludzi, albo sam to uprawiaj. Ci co jedzą mięso też się zmagają z podobnymi problemami, no, tylko tutaj mamy do czynienia z mniejszością. Bez przesady :>


OdpowiedzCytat
tru
 tru
stały bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 872
24/11/2007 9:32 pm  

Tak to prawda. Pozostaje tylko pogodzić się z chwilowym losem. Rozwiązanie może być zycie w jakiejś eko-osadzie i uprawianie samemu lub kupowanie od zaufanych rolników, których zna sie osobiscie.
Dżemy też. Wszystko. Żyjemy w cywilizacji mięsa.


OdpowiedzCytat
vegetena
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 964
24/11/2007 9:58 pm  

Jednak tu wtrącę, że wegetarianie nie mają ciężkiego życia.... Bo coś dyskusja zmierza wprost do temu podobnych spraw


OdpowiedzCytat
MCMC
 MCMC
forumowicz
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 20
24/11/2007 10:34 pm  

Hym... Ciekawe, jak długo wyżyję na waflach ryżowych... 😛

MC


OdpowiedzCytat
lucylu
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 170
25/11/2007 12:23 pm  

a propos wafli......a moze raczje ryżu...ostanio kupiłam sobie brązowy ryż...ugotowałam, dodałam leczo własnej roboty oczywiscie i no zasaidamdo pałaszowania....no i dobrze, ze zaczełam sie przyglądać nieczystościom w tym ryzu, bo jak przystawiałam bliżej oczu, to się okazało z eto nei zadne smieci tylko multum rokbakow......fujjjjj.....z brązowego ryżu sie wyleczyłam na długi czas......

podarujUśmiechSwójTymKtórychNapotkaszNaSwejDrodze


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
25/11/2007 1:28 pm  

No to miałaś pecha, ja nigdy robaków w ryżu nie widziałam, pewnie był źle przechowywany.

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
Strona 1 / 3 Następny
  
Praca