Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Zupa miso- tworcze pomysly co z tym zrobic mile widziane.  

  RSS

skrzydlata
świeżaczek
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 3
07/04/2008 5:58 am  

Witam od jakiegos czasu kupuje miso- w jednym przypadku totalna porazka bo jak dokladniej przecztalam to sie okazalo ze ma jakis cos z ryb w skladzie, a szkoda bo jest pakowane w takich malych saszetkach-wygodne mozna bylo brac do pracy...eh.
Ale niedawno kupilam biale miso, i przygotowuje sie do testowania brazowego.
Jedyne co do tej pory wymyslilam to dodawanie tego do zupy lub sosu albo rozpuszczenie w goracej wodzie jako taki szybki rosolek.
Co do brazowego to mam male watpliwosci bo ogladalam to w sloiku i to wyglada jak cos bardzo stalego w formie-biale miso to bylo jak miekka pasta.
No i to brazowe miso jest takiego jakby to powiedziec niefajnego koloru....
No wiec forumowicze macie jakies tworcze pomysly dla kucharskiego antytalentu?


OdpowiedzCytat
Ambrozja
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 194
12/04/2008 8:40 pm  

zupe z pastą miso, można ją ugotować na glonach np. wakame. Paste misio rozpuszczamy w wywarze z glonów ( lub warzyw ) [b]nie dopuszczając do zagotowania się[/b] dodać warzywa i gotowe :rotfl:


OdpowiedzCytat
haku
 haku
rozmówca
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 56
21/11/2008 5:04 pm  

sorry za odświeżanie starego tematu, ale to jedyne co udało mi się tu znaleźć

przede wszystkim mam pytanie : czy ktoś wie gdzie mogę miso kupić?
niestety mieszkam w małym 'miasteczku' i wizyta w dużym zaowocowała znalezieniem jedynie wyżej wspomnianych niewegetariańskich saszetek...
poza tym szukam informacji na temat różnych rodzajów miso, czym się różnią, do czego się nadają i któy najlepiej wybrać
bardzo proszę o pomoc zaznajomionych z tematem


OdpowiedzCytat
  
Praca