Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

soczek cytrynowy  

Strona 1 / 3 Następny
  RSS

cat_power
początkujący
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 13
06/08/2008 11:13 pm  

Od pewnego czasu piję w dużych ilościach świeży sok wyciśnięty z cytryny z wodą mineralną. Zastanawiam się, czy na dłuższą metę może to mieć jakieś negatywny wpływ na organizm..


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
06/08/2008 11:13 pm  

Na organizm pewnie nie, w ogólności, ale na zęby może. Tak mi się wydaje.

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
cat_power
początkujący
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 13
06/08/2008 11:15 pm  

Lily, myślisz, że mogą mi zaniknąć zęby czy co? 😀 🙂


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
06/08/2008 11:16 pm  

Myślę, że możesz sobie szkliwo uszkodzić.

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
Ktosiek
stały bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 671
06/08/2008 11:39 pm  

Nadmiar witaminy C sprzyja tworzeniu się kamieni w nerkach.


OdpowiedzCytat
patusiek16
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 580
06/08/2008 11:47 pm  

wiadomo,że wszystko w nadmiarze szkodzi 😛

Żyj pełnią życia; inaczej popełniasz błąd. Nie jest szczególnie ważne, czym się zajmujesz, jeśli tylko masz życie w swoich rękach. Bo jeżeli nie miałeś życia, to co miałeś? - Co się raz straci, już jest stracone, nie zapominaj o tym.


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
06/08/2008 11:53 pm  

Nadmiar witaminy C sprzyja tworzeniu się kamieni w nerkach.

syntetycznej, należy dodać 🙂

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
cat_power
początkujący
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 13
07/08/2008 2:17 am  

Dzięki, przerzuciłam się na zimną herbatkę miętową 😛


OdpowiedzCytat
Ayna
 Ayna
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1022
07/08/2008 12:45 pm  

Nadmiar witaminy C sprzyja tworzeniu się kamieni w nerkach.

syntetycznej, należy dodać 🙂

A sok z cytryny wręcz przeciwnie - może usunąć kamienie z pęcherzyka żółciowego i nerek.
Trzeba sok z jednej cytryny rozpuścić w 1/2 szklance ciepłej wody i pić tak 3-4 razy dziennie. Do tego jeszcze soki warzywne z marchwi , buraka i ogórka.To taka kuracja lecznicza.

A tak dla zdrowia i urody warto pić sok z 1 cytryny codziennie. Zawiera dużo hormonów fitoestrogenowych, mikroelementów. oczyszcza organizm z nierozpuszczalnych soli i śluzu.
Najlepiej wymieszać z wodą i pić z samego rana na czczo.


OdpowiedzCytat
patusiek16
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 580
07/08/2008 1:49 pm  

zgłupieć można każdy twierdzi coś innego ja jednak będę piła cytrynkę od czasu do czasu to będzie wszytko ok ze mną 🙂
A słuchajcie czemu się mak moczy i mieli? bo ja tego nie rozumiem.
Czy muszę go zalać gorąca woda i moczyć jeśli ma posłużyć do bułeczek i czy podczas pieczenia nie zatraci swych wartości magnezu ?
[b]Chodzi mi o polepszenie magnezu w moim organiźmie bo mam GO ZA MAŁO TAK MYŚLĘ I CHCĘ TO JAKOŚ NAPRAWIĆ z czym jeść rzeczy bogate w magnez jak to wszystko jeść by ładnie się przyswajał?[/b]

Żyj pełnią życia; inaczej popełniasz błąd. Nie jest szczególnie ważne, czym się zajmujesz, jeśli tylko masz życie w swoich rękach. Bo jeżeli nie miałeś życia, to co miałeś? - Co się raz straci, już jest stracone, nie zapominaj o tym.


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
07/08/2008 3:14 pm  

Woda z sokiem cytrynowym jest zdrowa, oczyszcza itp., tylko chodzi o to, żeby nie pić jej non stop litrami 🙂

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
StellaArtois
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 2007
07/08/2008 3:49 pm  

A słuchajcie czemu się mak moczy i mieli? bo ja tego nie rozumiem.
Czy muszę go zalać gorąca woda i moczyć jeśli ma posłużyć do bułeczek i czy podczas pieczenia nie zatraci swych wartości magnezu ?

jeśli ma służyc tylko do posypania to nie musisz moczyc, ale jak ma byc w środku to lepiej tak zrobic


OdpowiedzCytat
krysia
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 397
14/08/2008 4:10 pm  

Co pół roku przez 10 dni przeprowadzam u siebie kurację cytrynową jest to kuracja uodparniająca dzięki niej nigdy nie mam kataru i nie choruję.Polega ona na tym,że przez 10dni piję sok wyciśnięty z cytryn bez żadnych dodatków-czysty sok.A wygląda to w ten sposób,że:
1-szy dzień - 1 cytryna,
2- " - 2 cytryny
3- " -3 "
4 " -4 "
5 " - 5
6 " -5
7 " - 4
8 " - 3
9 " - 2
10 " - 1
taka piramidka gdyby zrobić wykres . Zapewniam Was,że mimo pozorów dobrze smakuje.

http://www.facebook.com/group.php?gid=132280573466144


OdpowiedzCytat
patusiek16
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 580
14/08/2008 4:42 pm  

O widzę Krysiu ,że dbasz o zdrowie i zdrowe żywienie masz we krwi.
masę cytryn potrzeba na tą kuracje jak widzę ,ale może warto by spróbować a w jakim czasie tak robisz latem jesienią?

Żyj pełnią życia; inaczej popełniasz błąd. Nie jest szczególnie ważne, czym się zajmujesz, jeśli tylko masz życie w swoich rękach. Bo jeżeli nie miałeś życia, to co miałeś? - Co się raz straci, już jest stracone, nie zapominaj o tym.


OdpowiedzCytat
Ayna
 Ayna
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1022
14/08/2008 5:19 pm  

Znam tę kurację cytrynową .od Tombaka. Doskonała profilaktyka przeciwko epidemii grypy i przeziębienia. Należy ją przeprowadzać późną jesienią i wczesną wiosną .
Ja tej kuracji akurat nie stosowałam ale przed dwoma laty przeprowadziłam kurację leczniczą z sokiem cytrynowym. W ciągu 12 dni trzeba było wypić sok z 200 cytryn. 🙂
Schemat wyglądał tak:
Dzień 1 i 12 - 5 cytryn
dzień 2 i 11 - 10 cytryn
dzień 3 i 10 - 15 cytryn
dzień 4 i 9 20 cytryn
dzień 5 , 6, 7 , i 8 - 25 cytryn

Trzeba pić 3-5 razy dziennie w czystej postaci , nierozcieńczony , pomału na pół godz. przed posiłkiem lub godz. po posiłku.

Stosuje się tę kurację przy następujących chorobach: osteoporoza , podagra , reumatyzm ,,kamienie żółciowe i nerkowe , cukrzyca , nadwaga , nadciśnienie , katar żołądka , choroby wątroby . Ważne - za każdym razem należy przygotować świeżą porcję soku.

Ja zastosowałam ją raczej jako profilaktykę i dobre oczyszczenie bo nic mi nie wiadomo o ww chorobach. Potem przez kilka miesięcy nie piłam soku ale często do dzisiaj dodaję sok do wody .


OdpowiedzCytat
Strona 1 / 3 Następny
  
Praca