Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

jak to jest z zupami?  

Strona 1 / 2 Następny
  RSS

machcin
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 120
11/09/2008 3:23 am  

hi!
mam pytanie odnosnie zup.mowi sie ze sa zdrowe ale przeciez gotowane wazywa niby traca witaminy czy jak to jest?bialko w wysokiej temperaturze traci swoja wartosc wiec jak to jest z zupa z soczewicy?czy wysoka temperatura nieniszczy witamin i bialka?czy odzywiajac sie samymi zupami mozna dostarczac wszystkich skladnikow odzywczych?


OdpowiedzCytat
Catinahat
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 254
11/09/2008 3:29 am  

Dobre pytanie. Też się zastanawiałam nad tym ile składników odżywczych ginie w trakcie gotowania, albo zaparzania herbaty (np. żelazo w herbatce z pokrzywy).

Wydaje mi się że jedzenie samych gotowanych rzeczy nie może być do końca dobre dla zdrowia, trochę surowizny raczej jest potrzebne.


OdpowiedzCytat
StellaArtois
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 2007
11/09/2008 3:34 am  

oj, na samych zupkach to byśmy długo nie pociągnęli 😉


OdpowiedzCytat
Nantosvelta
forumowy expert
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 1115
11/09/2008 3:45 am  

ja tam kocham zupy (przez niektórych nazywane salatkami 😀 ). I mogłabym tak az do śmierci, niezaleznie czy byłoby to szybko czy nie :rotfl:

The Earth is our Mother, we must take care of her. The Earth is our Mother, she will take care of us.


OdpowiedzCytat
machcin
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 120
11/09/2008 4:11 am  

chodzi o to ze chce schudnac a wiadomo ze zupy raczej nietlucza dlatego postanowilem jesc tylko zupy przez jakis czas ale czy to zdrowe?


OdpowiedzCytat
rubia
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1077
11/09/2008 4:25 am  

Oj, zdrowe, zdrowe, machcinie. Tylko jeśli chcesz schudnąć, to daruj sobie śmietanę lub masło do zupki, choć odrobina oleju musi w niej być, żebyś przyswoił witaminy ADEK. Poza tym warzywa takie jak np. pomidor uwalniają pewne składniki ( likopen) dopiero pod wpływem wysokiej temperatury, zatem gotowanie im nie szkodzi. A jeśli chodzi o inne witaminy, to zakładam, że nie poprzestaniesz na zupie raz dziennie, tylko zjesz czasem jakąś sałatkę i coś pełnoziarnistego (ciemne pieczywo, makaron razowy, brązowy ryż). Szczerze życzę powodzenia- sama się od wczoraj odchudzam, u mnie na szczęście tylko 3-4 kg do zrzucenia 🙂


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
11/09/2008 4:57 am  

Witaminy, owszem, utleniają się, po części, ale minerały, w tym żelazo, nie.

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
Anonim
bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 480
11/09/2008 2:31 pm  

Ja tez uwielbiam zupy, sa meega pyszne 😀 Ale zjadam tylko te, ktore sama sobie zrobie. Kiedys, jak mama ugotowala zupe pomidorowa, dodala roslol z kury z paczki firmy Winiary, nie zczailam sie, bo dodala tego samego makaronu i zjadlam zupe, a potem mama sie wygadala rodzinie i to slyszalalam.


OdpowiedzCytat
Szczurunia
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 386
12/09/2008 2:10 am  

Hmm a może lepiej zmienić pory jedzenia, jeśli chcesz się odchudzić. Mi bardzo pomogło zrezygnowanie z wieczornych posiłków. Ostatni jem o godzinie 17, ale za to dużo jem na śniadanie (podobno wszystko co się zje rano zostaje w pełni spalone w ciągu dnia przez organizm).


OdpowiedzCytat
machcin
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 120
12/09/2008 2:42 am  

to ja bym jeden posilek jadl bo wstaje dopiero o 14 hehe

najlepiej mi sie odchudza na zupach.kiedys tak jadlem przez miesiac ogorkowa i pomidorowa a po miesiacu mialem 10 kilo mniej 🙂 oczywiscie do tego biegalem robilem brzuszki skakalem na skakance i krecilem hulahopem i przysiady lol hehe

czy to zdrowo tak jesc tylko pomidorowa i ogorkowa?
w sklad mojch zup niewchodzi wiele.woda pomidory albo ogorki wegeta i wazywa do zupy.i odrobinka ryzu lub makaronu zeby tylko cos czymalo hehe


OdpowiedzCytat
Nantosvelta
forumowy expert
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 1115
12/09/2008 2:49 am  

Na samych zupach to chyba jednak nei tak zdrowo 😉 Nie wiem, czy da się wpakowac do zupy wszystko, czego organizm potrzebuje 😮

A tak btw, to mi kiedyś mówiono, że zupy tuczą 😮

The Earth is our Mother, we must take care of her. The Earth is our Mother, she will take care of us.


OdpowiedzCytat
machcin
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 120
12/09/2008 3:06 am  

no na smietance i z miechem to moze i tlucza ale jak sama woda i warzywa to przecie jak salatka z goraca woda ;D


OdpowiedzCytat
rubia
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1077
12/09/2008 3:43 am  

Machcinie, a może zamiast się odchudzać zupami, po prostu przyjrzyj się swojej diecie? Piszesz, że już wcześniej miałeś podobny problem, więc może zwyczajnie popełniasz jakieś błędy żywieniowe? (Zakładam, że na nic nie chorujesz) Ja np. wiem, które moje grzeszki powodują, że moje kształty stają się nieco bardziej, hmm... opływowe 😉


OdpowiedzCytat
machcin
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 120
12/09/2008 4:24 am  

to ja wiem jakie grzeszki to sa hehe slodycze obzarstwo i leniuchowanie ;D

chce szybko schudnac i obojetnie i obojetnie jaka bedzie to metoda byle szybka 😉


OdpowiedzCytat
marta030978
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 308
21/09/2008 3:04 pm  

ja też uwielbiam zupy- ogórkową, barszcz ukraiński, grochówkę. Chciałabym jednak nie używać do ich przygotowania kostki warzywnej, ze względu na fakt ,że zawiera glutaminian sodu. Tylko,ze bez tej kostki zupa mi nie smakuje. I co zrobić?


OdpowiedzCytat
Strona 1 / 2 Następny
  
Praca