Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

suplementy  

Strona 2 / 3 Wstecz Następny
  RSS

hipiska
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1596
13/01/2011 10:32 pm  

Cześć wszystkim:)

Znacie jakieś dobre preparaty ze skrzypem, które nie mają tej otoczki z żelatyny:/??

Ja kiedyś używałam Silicę. Jestem prawie pewna, że nie zawierała żelatyny.

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze


OdpowiedzCytat
hipiska
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1596
31/10/2011 2:18 pm  

Jak myślicie - czy można stosować 2 suplementy jednocześnie? Łykam spirulinę, ale nie zawiera ona B2, a ja mam ciągłe niedobory tej witaminy i chciałabym włączyć tabletki Lips (jedną dziennie). Z góry dziękuję za odpowiedź:-)

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze


OdpowiedzCytat
Fatty
weteran forum
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 2286
08/11/2011 9:09 pm  

niestety nie podpowiem.

Okołomiesiączkowo zaczęłam suplementować żelazo, bo mój okres jest niezwykle krwiożerczy.

Białowieska się Puszcza.


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
08/11/2011 9:27 pm  

Spokojnie wg mnie możesz to stosować [b]hipisko [/b] - spirulinę można potraktować jak jedzenie 😉 Witamina B2 nie jest toksyczna w nadmiarze, jest wydalana z moczem po prostu. Uważać trzeba z B6, bo długotrwałe nadużywanie może spowodować neuropatię (przestroga dla pijących nałogowo napoje energetyczne!).

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
Anonim
bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 480
08/11/2011 9:33 pm  

[b] Lily[/b] przestrogę wzięłam sobie do serca.
Ile napojów energetycznych w tygodniu to jest "za dużo"?


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
08/11/2011 9:39 pm  

Nie wiem, ile w tygodniu - ale warto poczytać te tabelki z wyszczególnionymi witaminami itp. - jeśli np. jeden napój ma 100% RDA danej witaminy, to nie powinno się pić 2 dziennie, zwłaszcza że zazwyczaj nie jest to jedyne źródło. Znam parę osób, które "ratowały się" red bullami itp. podczas nocnej pracy i nabawiły się kłopotów zdrowotnych...

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
Anonim
bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 480
08/11/2011 10:09 pm  

No ja się właśnie tak "ratuję"
Ale piję nie częściej niż dwa, trzy razy w tygodniu i nigdy nie piję całej puszki. Połowę najwyżej. Martwię się, że przy długotrwałym stosowaniu (u mnie ok 5 lat) nawet niewielkie ilości mogą zaszkodzić. Skoro coś się kumuluje to wychodzi na to, że też zaszkodzi tylko później.


OdpowiedzCytat
cienkun
rada starszych
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 2718
08/11/2011 11:20 pm  

wszelkie izotoniczne napoje to straszne g...o jest. Nie tykam tego nawet kijem.
Mało to ma wspólnego ze zdrowym odżywianiem.
Lepiej już naturalne kakao na mleku wypić, albo Yerba mate.


OdpowiedzCytat
Anonim
bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 480
09/11/2011 11:34 am  

Same niepodważalne fakty głosisz...(pomijając różnicę między izotonikiem a energetykiem),
niestety w moim przypadku już za późno.
Chciałam tylko wiedzieć ile mi się tego nakumulowało, bo jak zrobiłam rachunek sumienia to wyszło więcej niż pięć lat.


OdpowiedzCytat
cienkun
rada starszych
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 2718
09/11/2011 11:48 am  

pisałem o izo bo ktos tam wspomniał cos o redbulach...

Chciałam tylko wiedzieć ile mi się tego nakumulowało, bo jak zrobiłam rachunek sumienia to wyszło więcej niż pięć lat.

Nie bój się, prędzej umrzesz od zanieczyszczenia powietrza i wody pitnej niż od tego... 😀

edit. Pamiętam, że jak pojawiły się redbule, to na puszce było napisane, nie mieszać z alkoholem, dla tego wszyscy sobie robili drinki redbul z wódką, ba nawet w klubach takie serwowali... Jak jeszcze chodziłem do klubów...

[edytowane 9/11/2011 przez cienkun]


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
09/11/2011 12:09 pm  

Nie, takie ilości raczej się nie kumulują 😉 Chodziło mi o codzienne dostarczanie skondensowanych dawek, zwłaszcza u osób, które nie są bardzo aktywne fizycznie.

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
Anonim
bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 480
09/11/2011 12:23 pm  

pisałem o izo bo ktos tam wspomniał cos o redbulach...

Red bull to energetyk. Izotoniki to takie napoje jak Powerade, Isostar.

A że jesteśmy w temacie o suplementach, to pochwalę "moją" panią farmaceutkę. Zmuszona przez dziecko postanowiłam suplementować magnez. Pani magister jako pierwszy dała mi środek którego nie znałam z reklam. Zadziwiające, biorąc pod uwagę to jak reklamy zawładnęły światem.


OdpowiedzCytat
Bellis_perennis
Famed Member
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 3467
09/11/2011 12:44 pm  

Z tego co ja wiem to napoje energetyczne pomagają się 'spiąć' przez jakiś czas ale potem okres potrzebny na regenerację jest dłuższy. Poza tym uzależniają i śmierdzą 😉


OdpowiedzCytat
Fatty
weteran forum
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 2286
09/11/2011 4:05 pm  

Poza tym uzależniają i śmierdzą

i idzie w boczki 😉 Na uczelni mam dziewczynę ewidentnie uzależnioną od tego, zawsze widzę ją z dużą butelką energetyku, jak jej się skończy ratuje się puszką. Gdy ostatnio z nią rozmawiałam, mówiła, że pije to codziennie bo dużo pracuje, a tak w ogóle to uwielbia ten smak. Żaliła się też, że dużo przytyła i nie wie od czego- chyba od tego 😛

Białowieska się Puszcza.


OdpowiedzCytat
an
 an
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 360
09/11/2011 10:48 pm  

Uważać trzeba z B6, bo długotrwałe nadużywanie może spowodować neuropatię (przestroga dla pijących nałogowo napoje energetyczne!).

Długotrwałe i dużo, dużo wyższe dawki niż kilka (-naście) mg

To ostrzeżenie dotyczy przede wszystkim dawek powyżej 50mg, 100mg i właśnie stosowanych przez bardzo długi czas, mniejsze dawki (nawet to co w kilku napojach) nie są w stanie wywołać takich zaburzeń.

Napoje energetyczne są szkodliwe z innych powodów - np kofeina w zbyt dużych dawkach, guarana w zbyt dużych dawkach itp

ania


OdpowiedzCytat
Strona 2 / 3 Wstecz Następny
  
Praca