Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

nowy styl zycia  

Strona 2 / 2 Wstecz
  RSS

Wege-Aneta
forumowy expert
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 1084
19/11/2008 6:31 pm  

ja sie zgadzam z tru. medytowalam sporo czasu0- rozne techniki relaksacyjne i wspomagajace wsluchiwanie sie w siebie, wiem ze to sie sparwdza;) polecam. Wtedy latwiej odroznic glod powierzchowny a prawdziwy glod;)


OdpowiedzCytat
Natasha
stały bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 513
19/11/2008 7:36 pm  

Ja jem w zasadzie tylko produkty "kupne" Natasha - nie mam ogródka

heh, ja też! trzebaby mieć spore pole żeby wykarmić człowieka 😉 chodziło mi o niejedzenie np. sojowych kotletów z teksturatu (one prawie nie mają wartości 😛 ), sojowych flaków, pasztetów z glutaminianem sodu, słodzonych dżemów, zupek w proszku albo gotowych sałatek, jedzeniu w puszkach. myślę że samodzielnie ugotowana fasolka i doprawiona cukrem fasola z puszki to nie to samo.

Natasha a co to jest liść kombu, sushi, amarantus i spirulina ?

kombu i spirulina to algi. łyżka spiruliny w 25% pokrywa zapotrzebowanie na żelazo a co ważniejsze ma dosyć znośny smak, jeśli dodamy jej trochę do potrawy. 5 g. (mała łyżka) spiruliny dostarcza 2g, białka. kombu to glon morski, popularny w japonii, japońskie pochodzenie ma też sushi: ryż z dodatkami w liściach nori.

Naszym celem musi być wyzwolenie się... poprzez rozszerzenie kręgu współczucia na wszystkie żywe istoty i na cały cudowny świat natury. Albert Einstein

http://delicious.blog.pl/ - zapraszam na mojego bloga kulinarnego 😀 wiem że trochę mało ale założy


OdpowiedzCytat
tru
 tru
stały bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 872
19/11/2008 8:35 pm  

Sushi to potrawa z surowej ryby, ma tyle wspólnego z wege co kotlet schabowy.
To przed czym ostrzegałem to wlasnie "cosmowege", czyli wegetarianin który się urwał z Cosmopolitana, czy innej Pani Domu co to jest teraz modne.
Te wszystkie fasolki mung, grzyby szitake, spiruliny, amarantusy itp wynalazki. mają też tyle wspólnego z dobrym odzywieniem co wspomniany schabowy. Jedną z bazowych zasad jest jeść lokalną żywność. Ideałem było by gdyby składniki pochodziły do 50 km od miejsca zamieszkania i były uprawiane organicznie. Polskie rośliny najlepiej będa nam sluzyly i uodparnialy na lokalne choroby.
Dotyczo to równiez potraw - są tak skomponowane przez stulecia aby najlepiej służyły naszemu organizmowi. Wspomniane specjaly moze i będą dobre gdyby posadzić amarantus przed domem. Na dzień dzisiejszy to wszystko jest sprowadzane z 15 tysięcy kilometrów stąd i promieniowane żeby sie nie zepsuło.


OdpowiedzCytat
marta030978
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 308
19/11/2008 8:38 pm  

Forum jest fatalnym źródłem wiedzy

sory, ale ja z tego forum dowiedziałam się mnóstwa rzeczy i wzbogaciłam swoją dietę o nowe produkty, nie wiem skąd taki wniosek...z frustracji?

ja również dowiedziałam się duzo ciekawych rzeczy z tego forum. Uważam,ze jest pomocne


OdpowiedzCytat
tru
 tru
stały bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 872
19/11/2008 9:07 pm  

No to właśnie się dowiedziałaś że trzeba jeść sushi, z ryb zerwanych prosto z drzewa.


OdpowiedzCytat
Natasha
stały bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 513
19/11/2008 9:15 pm  

Sushi to potrawa z surowej ryby, ma tyle wspólnego z wege co kotlet schabowy.

maki sushi jest wege O_o nawet Japoniec ci to powie.

To przed czym ostrzegałem to wlasnie "cosmowege", czyli wegetarianin który się urwał z Cosmopolitana, czy innej Pani Domu co to jest teraz modne.
Te wszystkie fasolki mung, grzyby szitake, spiruliny, amarantusy itp wynalazki. mają też tyle wspólnego z dobrym odzywieniem co wspomniany schabowy. Jedną z bazowych zasad jest jeść lokalną żywność. Ideałem było by gdyby składniki pochodziły do 50 km od miejsca zamieszkania i były uprawiane organicznie. Polskie rośliny najlepiej będa nam sluzyly i uodparnialy na lokalne choroby.
Dotyczo to równiez potraw - są tak skomponowane przez stulecia aby najlepiej służyły naszemu organizmowi. Wspomniane specjaly moze i będą dobre gdyby posadzić amarantus przed domem. Na dzień dzisiejszy to wszystko jest sprowadzane z 15 tysięcy kilometrów stąd i promieniowane żeby sie nie zepsuło.

no... czy służyły to trudno powiedzieć, w końcu jeszcze 200 lat temu 40-latek był mega starcem. dziesięć pokoleń wstecz może sprowadzane produkjty by nam szkodziły, ale teraz żywimy się nimi od dziecka i są niemal jak rodzime. po za tym to co mówisz niektórzy nazywają utopią.

Naszym celem musi być wyzwolenie się... poprzez rozszerzenie kręgu współczucia na wszystkie żywe istoty i na cały cudowny świat natury. Albert Einstein

http://delicious.blog.pl/ - zapraszam na mojego bloga kulinarnego 😀 wiem że trochę mało ale założy


OdpowiedzCytat
tru
 tru
stały bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 872
19/11/2008 10:00 pm  

maki sushi jest wege O_o nawet Japoniec ci to powie.

Po raz kolejny apeluję do administracji o emotikonę strzelania sobie w łeb tudzież chlastania się, albowiem czasami odczuwam lekki dyskomfort z powodu ich braku. Wieszanie tudzież samospalenie również akceptowalne.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Maki_Sushi


OdpowiedzCytat
Kociaczek
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 168
19/11/2008 11:10 pm  

Maki = ryż, zawinięty w algi (opcjonalnie z rybą)

Sushi = surowa ryba

Tak mi to tłumaczyła jedna znawczyni kultury japońskiej, a ja jej wierzę 🙂


OdpowiedzCytat
Ayna
 Ayna
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1022
20/11/2008 1:25 am  

Forum jest dobrym miejscem towarzyskim, ale fatalnym źródłem wiedzy

Trafiłam na forum po kilku latach bycia wege i jeszcze wiele rzeczy się dowiedziałam. Oczywiście dobrze mieć kogoś znajomego ale czasami jesteśmy sami. Wtedy jakaś książka -elementarz o wegetarianizmie będzie dobrym rozwiązaniem.
Ponieważ dopiero nosisz się z zamiarem zmiany diety to masz czas , czytaj sobie... forum także...


OdpowiedzCytat
tru
 tru
stały bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 872
20/11/2008 1:50 pm  

Forum jest dobrym miejscem towarzyskim, ale fatalnym źródłem wiedzy

Trafiłam na forum po kilku latach bycia wege i jeszcze wiele rzeczy się dowiedziałam.

Nie wątpię. Przecież nie miałem na myśli "wszyscy jestescie głupi tylko ja wspanialy" 🙂 Miałem na myśli, że nowicjusz skoro już tu jest powinien wziąść sobie poprawkę, żeby bezkrytycznie nie kierować wszystkim co jest napisane na forum. Sama się chyba zgodzisz że ludzie przychodzą na fora i wylewają z siebie potoki bzdur. Jakiekolwiek fora, wegetariańskie, komputerowe, wszystkie. To jest jakaś plaga z która trzeba coś zrobić. Jak to będzie komputerowe forum to najwyżej czytający zaproramuje coś źle, ale jak zywieniowe to może wpaść w chorobę. Ostatnio była głośna sprawa jak na mięsnym forum przyszedł facet z jakaś chorobą i chciał się leczyć dieta mięsną (kwaśniewskiego) "genialne" porady "zyczliwych" doprowadziły go do śmierci.


OdpowiedzCytat
Catinahat
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 254
20/11/2008 2:44 pm  

Maki = ryż, zawinięty w algi (opcjonalnie z rybą)

Sushi = surowa ryba

Sama surowa ryba to sashimi a z ryżem to sushi.
Wege sushi przygotowuje się z awokado lub ogórkiem (albo z piklowanymi warzywkami) zamiast ryby. Maki i nigiri to dwa sposoby podawania sushi.

Ostatnio była głośna sprawa jak na mięsnym forum przyszedł facet z jakaś chorobą i chciał się leczyć dieta mięsną (kwaśniewskiego) "genialne" porady "zyczliwych" doprowadziły go do śmierci

Jak ktoś używa forum jako ośrodka zdrowia to chyba sam jest sobie winien. Pewne rzeczy trzeba konsultować z lekarzami, szczególnie poważniejsze choroby. To że dużo lekarzy nie pochwala bycia wege nie znaczy że mamy ich unikać za wszelka cenę.


OdpowiedzCytat
tru
 tru
stały bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 872
20/11/2008 2:56 pm  

Ok uznajemy że chodziło o sushi wegetariańskie - takie bez ryb i zamykamy sprawę, bo to tylko spory o głupie definicje 🙂 Wcześniej nie było to precyzyjne - tak jak "stek" który może być też sojowy, Stąd może wyszło nieporozumienie. Wszyscy zgadzamy sie że ryby nie rosną na drzewach i nie są wegetariańskie, jesteśmy ponownie kochającą się wielką rodziną 🙂


OdpowiedzCytat
StellaArtois
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 2007
20/11/2008 2:57 pm  

wziąść

WZIĄĆ
to jest jakaś plaga., z którą coś trzeba zrobić 😉
no właśnie, chyba sushi może być wegetariańskie, tak jak większość potraw, zależy od tego, jak się przyrządzi.


OdpowiedzCytat
Catinahat
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 254
20/11/2008 3:19 pm  

jesteśmy ponownie kochającą się wielką rodziną

Tak jest braciszku 😛


OdpowiedzCytat
pijanaxpowietrzem
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 105
20/11/2008 6:03 pm  

No to teraz tipsy w górę! Joke XD ale naprawdę bardzo Was wszystkich kocham, gdyby nie wy, wasze porady i życzliwość to teraz pewnie zażerałbaym się mięchem nie mając pojęcia, co jem, kupowała kosmetyki testowane na zwierzątkach itp., itd.
Jeszcze raz wielkie dzięki za życzliwość :***
A teraz żeby nie było takiego strasznego offtopa to powiem, że owszem, z tego forum można się wiele nauczyć i dowiedzieć.

[edytowane 20/11/2008 przez pijanaxpowietrzem]

Watashi wa Monió desu.


OdpowiedzCytat
Strona 2 / 2 Wstecz
  
Praca