Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Zwierzęcy dodatek w mące z quinoa  

  RSS

Julcia
początkujący
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 10
30/01/2009 5:57 pm  

Ostatnio poszukiwałam w necie roślin bogatych w białko i znalazłam Quinoa.Okazuje się, że jest to fantastyczna roślina, w której kompozycja aminokwasów pokrywa się z zaleceniami WHO.Ponadto zawiera wiele cennych minerałów i pierwiastków śladowych.Robi się z niej m.in.mąkę, którą często wzbogaca się w bogatą w selen mączkę pozyskiwaną z czaszki małpiej lub ewentualnie z orzecha rajskiego.Piszę to, aby przestrzec wszystkich, którzy kupują mąkę z quinoa. Zwracajcie uwagę na zawartość selenu, jeśli jest go ok.25 ug/100 to znaczy, że została wzbogacona w taką mączkę.


OdpowiedzCytat
euridice
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 589
30/01/2009 7:57 pm  

Julcia, a jakieś konkrety, źródła? Bo bez tego Twoja informacja nie jest wiarygodna.

Poza tym producenci mają [b]obowiązek[/b] umieszczać [u]każdy jeden[/u] składnik danego produktu, więc na takiej mączce po prostu musiałby widnieć ten odzwierzęcy składnik. Może to jakaś [i]urban legend[/i] z tą czaszką?

Patrzyłam na tą mąkę w sklepach eko w internecie i nigdzie nie znalazłam tej iformacji o nieciekawym selenie w składzie. Wszędzie było napisane, że jest "ok dla wegetarian i wegan".

Poza tym, jeśłi ktoś się bardzo obawia to niech kupi sobie po prostu ziarno quinoa (albo płatki) i zmieli w młynku na mąkę. Proste i bezpieczne rozwiązanie 😀

[edytowane 30/1/2009 od euridice]

animals are my friends and i don't eat my friends || GO VEGAN!


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
30/01/2009 9:12 pm  

Cudne nieporozumienie 🙂 Nie czaszki małpiej, a [b]czaszni małpiej [/b] :

czasznia małpia, orzech rajski, pot. małpie kociołki, lud. nazwa krużyca małpia, Lecythis zabucajo, gat. rośliny okrytozalążkowej drzewiastej z rodziny czaszniowatych (Lecythidaceae), występujący dziko w lasach tropik. Brazylii i Gujany; owoc — zdrewniała torebka do 10 cm średnicy, otwierająca się u dołu okrągłym wieczkiem; znajdujące się wewnątrz jadalne, półksiężycowatego kształtu nasiona o cienkiej łupinie, zw. rajskimi orzechami; zdrewniałych torebek Indianie używają jako naczyń.

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
euridice
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 589
30/01/2009 9:17 pm  

[b]Lily[/b], mistrzu, no i wszystko jasne 😀

animals are my friends and i don't eat my friends || GO VEGAN!


OdpowiedzCytat
Julcia
początkujący
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 10
30/01/2009 10:30 pm  

Lily masz racje 😀 Przeczytałam jeszcze raz i faktycznie pisze czasznia a nie "czaszka".Sorki za zamieszanie 😉


OdpowiedzCytat
Natasha
stały bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 513
30/01/2009 11:20 pm  

hah tak myślałam że to jakaś pomyłka... no bo czemu akurat czaszka!? 😀 heh przynajmniej mam pomysł na jutrzejszy obiad: sałatka z quinoa 😉

Naszym celem musi być wyzwolenie się... poprzez rozszerzenie kręgu współczucia na wszystkie żywe istoty i na cały cudowny świat natury. Albert Einstein

http://delicious.blog.pl/ - zapraszam na mojego bloga kulinarnego 😀 wiem że trochę mało ale założy


OdpowiedzCytat
  
Praca