Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

serwatka-jak powstaje  

  RSS

collie
początkujący
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 10
15/02/2009 6:42 pm  

mam pytanie,jak powstaje serwatka?czy nie używa się do tego procesu przypadkiem podpuszczki? 😮


OdpowiedzCytat
Ayna
 Ayna
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1022
16/02/2009 1:02 am  

Serwatka to produkt uboczny uzyskiwany podczas przerobu mleka na sery lub twaróg.
Mleko zsiada się pod wpływem podpuszczki i bakterii kwasu mlekowego i dlatego wyróżnia się serwatkę podpuszczkową oraz kwasową .
Ale ciebie iteresuje pewnie zawartośc samej podpuszczki w serwace lub skrzepie serowym ? 😮


OdpowiedzCytat
collie
początkujący
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 10
19/02/2009 11:31 pm  

chodzi mi o to czy wegetarianie mogą spożywać produkty w których skad wchodzi serwatka,zawsze gdy moja babcia robila ser otrzymywala serwatke,która się zlewała,ale kiedys oglądnełam proces powstawania serka pleśniowego i tam powstaje wlasnie serwatka i chyba staje sie składnikiem innych produktów(?)


OdpowiedzCytat
Szczurunia
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 386
23/02/2009 6:59 pm  

a propos podpuszczki to mozna ja nawet kupic w czystej postaci, a tak brzmi zacheta umieszczona na stronie sklepu:"Czemu używać "podpuszczek" mikrobiologicznych, skoro można użyć najprawdziwszą, naturalną podpuszczkę? " No noz sie w kieszeni otwiera....

Ale wracajac do tematu, serwatka moim zdaniem jest wege, chociaz moim zdaniem serwatka przemyslowa to same sztucznosci,a ja nie lubie sie truc.


OdpowiedzCytat
Princess_Leia
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 143
23/02/2009 8:52 pm  

mam nadzieję, że serwatka jest wege.
bo z tego co wiem znajduje się w nutteli, którą b. lubię.! 😉

sky's the limit.


OdpowiedzCytat
  
Praca