Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Co ugotować rodzicom  

  RSS

maciek52
początkujący
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 8
19/04/2010 9:27 pm  

Rodzice dręczą mnie ciągle rozmowami o wegetarianizmie, od których głowa już mnie boli. Cytują wypowiedzi mojej babci o wege kuzynce (w ogóle mnie nie namawiała), że jest blada etc.. Chciałbym zrobić jakiś prosty obiad, w dniu, w którym wracają później z pracy (czwartek), raczej nie będą mieć nic za złego, ponieważ przed wegetar. już robiłem takie niespodzianki. Ktoś napisał tu na forum o bananowych lodach (zmiksować banany i dodać łyżeczkę kakao). Chcę zrobić wegańskie danie, mimo, że jestem wegetarianinem i pokazać, ile tam jest wartości odżywczych. Może to ich "przydusi" na dłuższy czas. Możecie napisać tylko propozycje potraw, a ja sam skomponuje danie i wszytko policzę. Czasu mam dwie godziny - muszę wyjść na dwór z psem. Myślałem, żeby ugotować kaszę lub ryż i zrobić sałatkę, sos i jakieś dodatki ew. zupę. Mam 12 lat, więc bardzo dużo nie potrafię. Z góry dziękuję za odpowiedzi.


OdpowiedzCytat
greene
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 337
19/04/2010 9:34 pm  

Wegetariańskim obiadem zdecydowanie zbliżonym do tradycyjnej kuchni polskiej są niewątpliwie kotlety sojowe, obtoczone w jajku i w dobrze przyprawionej panierce. Do tego jakaś gruba kasza lub brązowy ryż i smaczna surówka. Myślę, że to powinno zadowolić i nasycić rodziców. A jeśli szukasz czegoś bardziej pomysłowego to polecam www.puszka.pl
😉


OdpowiedzCytat
mirecha
rozmówca
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 74
20/04/2010 12:08 am  

bardzo fajny pomysł z Twojej strony :)) zupka dowolna może być na bulionie warzywnym, a na drugie możesz zrobić np. spaghetti z pieczarkami, cebulką, oliwkami i czym lubisz, albo leczo, które jest bardzo sycącą potrawą, albo fasolkę po bretońsku w wersji wege, jak użyjesz fasolki z puszki to zajmie Ci to max 30 minut 🙂
Trzymam kciuki, mam nadzieję, że rodzicom będzie smakowało a kiedyś żona będzie miała z Ciebie dużo pociechy 🙂

"wrogowie radia Maryja niech będa przeklęci"


OdpowiedzCytat
  
Praca