Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Vegaran  

  RSS

Elven3
forumowicz
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 42
31/03/2006 2:42 am  

Co sądzicie o preparacie Vegaran, ostatnio przeczytałem o nim czy warto go stosować.
A druga sprawa też dotycząca Vegaranu w ofercie firmy produkującej go znajdują się inne preparaty m.in. zawierający tłuszcz foczy, czy kupowanie produktów tej firmy nie jest nie zgodne z filozofią wegetarianizmu w końcu dajemy zarabiać firmie która czerpie korzyści finansowe ze sprzedaży tłuszczu zwierzęcego?


OdpowiedzCytat
euridice
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 589
31/03/2006 11:32 am  

mnie strasznie wkurzyl ich tekst o diecie wegatarianskiej, jaki maja na swojej stronie (poza tym czuje sie swietnie nic nie lykajac, wiec po mam to robic? zbilansowana dieta wystarczy).

moze zacytuje:

[b] (...) Zrezygnowanie z mięsa i ryb może prowadzić do poważnych niedoborów żelaza i witaminy B12, co w konsekwencji może spowodować rozwój niedokrwistości – anemii. Wiąże się również z niedoborami witaminy D.[/b]

- Z kolei nie jedząc mleka, mlecznych napojów i serów pozbawiamy się głównego źródła wapnia. Zbyt mała zawartość wapnia i witaminy D w dietach ma niekorzystny wpływ na stan kości, zarówno u dzieci i młodzieży, jak i u osób dorosłych – podkreśla badaczka.

Wyniki badań prowadzonych przez Instytut Żywności i Żywienia na osobach dorosłych stosujących dietę wegetariańską wskazały w dietach niektórych z badanych osób m.in.

# niedobory witamin z grupy B, co – jak podkreśla badaczka – powoduje gorsze wykorzystanie pozostałych składników odżywczych
# nadmierne ilości niekorzystnych dla organizmu tłuszczów nasyconych, które pochodzą np. z [b] przetopionego masła[/b] używanego do przygotowywania posiłków
# brak odpowiednich ilości żelaza i witaminy B12, przez co u wielu osób stwierdzono niedokrwistość, a także wapnia i witaminy D

Urozmaicona dieta, o dużej zawartości owoców i warzyw, orzechów, a także produktów zbożowych z pełnego przemiału, uzupełniona mlekiem, mlecznymi napojami i serami, a także [b] rybami i niewielkimi ilościami jaj i mięsa[/b] pozwoli na utrzymanie dobrego stanu zdrowia i będzie opóźniała procesy starzenia. Taka dieta łącznie z odpowiednim stylem życia może sprzyjać zdrowiu, młodości i urodzie.

Opracowano na podstawie: „Właściwie stosowana dieta wegetariańska służy zdrowiu”, Serwis PAP „Nauka w Polsce”

>:| !!! to po co wogole robili taki produkt, skoro sa tacy uprzedzeni?! czy ten tekst wogole jest o diecie wegetarianskiej?! bo jakos niezauwazylam (w kolko tylko ryby, mieso, maslo i same niedobory o_O).

tu jest adres tej strony, jak by ktos chcial zobaczyc: [url] http://www.vitana.com.pl/c3.html[/url]

wiec ostatecznie nawiazujac do Twojego pytania, Elven3, to ja bym tego preparatu nie kupila juz chpociazby ze wzgledu na sposob w jaki sie reklmuje (pomijajac fakt, ze nie jest mi potrzebny).

pozdrawiam.

animals are my friends and i don't eat my friends || GO VEGAN!


OdpowiedzCytat
  
Praca