Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Kotlety  

  RSS

Aurea
początkujący
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 8
16/09/2012 3:57 am  

Hej 🙂 jak napisałam w dziale przedstawiania się, jestem świeżynką 😉 i poszukuję różnych przepisów i inspiracji. Od czasu jakiegoś pracuję nad kotletami a la mielonymi. Mam z nimi problem. Podejrzewam że jestem upośledzona kulinarnie, ale to chyba nie jedyne źródło 😛 otóż te kotlety są strasznie olejożerne! Próbowałam raz zrobić kotlety z płatków owsianych to piły olej tragicznie, a miałam wrażenie że w ogóle się nie smażyły. Dziś zrobiłam kotlety z zielonej soczewicy i chociaż odniosłam mały sukces, bo były smaczne nawet dla mojego mięsożernego Męża, to też chłonęły olej z patelni tak, że co porcję musiałam dolewać bo prawie nic nie zostawało. Powiedzcie mi, czy to jest taki urok tych kotletów czy możliwe że robię coś nie tak? Macie na to jakieś sposoby? Dodam że nie eksperymentuję sama z siebie tylko trzymam się przepisów. No, prawie, bo dziś dodałam 1 jajko a w przepisie oryginalnym były 2 😉


OdpowiedzCytat
alternative
stały bywalec
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 535
16/09/2012 5:31 am  

najmniej olej chłonęły mi kotlety z kaszy gryczanej i twarogu.
ale cała reszta to jakaś olejożerna. ma ktoś sposób?

poczatki 🙂


OdpowiedzCytat
cienkun
rada starszych
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 2718
16/09/2012 1:42 pm  

Ja mam taki sposób, że mam dużo oleju pod ręką 😀
Kotlety ze strączkowych w istocie dużo oleju "piją".
Kotlety z kasz, znacznie mniej.


OdpowiedzCytat
aniss
bywalec
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 445
16/09/2012 1:56 pm  

Zastanawiałam się nad dodawaniem spirytusu/octu czy czegoś takiego, bo wiem że w smażeniu pączków tak się robi i wtedy one chłoną mniej tłuszczu. Ale nie wiem jak to by wyszło z kotletami 🙂 znalazłam taki tekst w internecie na ten temat:
[url] http://www.zaradni.pl/porada/8658,jak_zmniejszyc_zawartosc_tluszczu_w_potrawach[/url]

Ogólnie to zależy też pewnie od panierki, bo jak panierujesz w bułce tartej to na pewno będą chłonąć sporo tłuszczu. Można jeszcze po usmażeniu kotlety "wytrzeć" w papierowym ręczniku i trochę tego tłuszczu się wtedy odsiąknie :P:)


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
16/09/2012 2:58 pm  

Jeśli robię z gotowanych produktów to daję olej tylko na dno i obsmażam delikatnie, wtedy nie chłoną, bo nie mają czego. A poza tym można też upiec. Tyleż e wtedy dobrze jest podawać z sosami, bo mogą być suche.

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
Aurea
początkujący
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 8
17/09/2012 4:09 am  

Ja mam taki sposób, że mam dużo oleju pod ręką 😀

Ehe, też to praktykuję póki co 😀
A tak serio to odsączenie coś by pewnie dało, ale chyba za mało skoro to tyle chłonie do środka 😮 myślałam już też o upieczeniu ale to dopiero przede mną.
Może jeszcze też pomóc remont w kuchni który się jutro zaczyna, robimy podłogę, wszystko się wyrówna, to może olej nie będzie po patelni spływać tak że będą się smażyć tylko kotlety z jednej strony 😛 to tak z rozwiązań drastycznych 😛

Ale czuję się pocieszona że nie tylko moje kotlety są olejożerne 😀


OdpowiedzCytat
  
Praca