Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Zmiana.  

Strona 2 / 2 Wstecz
  RSS

JankeS
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 234
04/04/2007 1:09 am  

I o to chodzi 😉 nikt nie jest od razu wspaniałym kucharzem, ale ważne że by się uczyć 😀

Ja osobiście lubię gotować, szczególnie gdy mam z czego i mam jakiś pomysł...pomocne bywają tu różne przepisy z książek czy z forum. 3 dni temu miałem ochotę na coś słodkiego, to upiekłem sobie placka (i zjadłem go sam do tego czasu... 🙂 ) i aż mi się śmiać zachciało gdy zobaczyła to moja współlokatorka i stwierdziła że ona to by nic nie upiekła...
Potrzebne są tylko czas i chęci, później już wszystko musi się udać...


OdpowiedzCytat
melanrz
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 170
07/04/2007 4:19 am  

Wlasnie gotowanie daje tyle przyjemnosci.... tzn... sam efekt koncowy, kiedy jest sie pod wrazeniem, co sie zrobilo... Raz jak zrobilem chili.... mmmmm... tylko rpzesadzilemz chili i ciezko sie to jadlo;) Ale smaczek mialo superasny:D

Gdyby ściany rzeźni były ze szkła, nikt nie jadłby mięsa...


OdpowiedzCytat
fabryka_slow
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 294
08/04/2007 11:23 pm  

Ja kocham gotowac. Nauczyłam sie oczywiście sztuki kulinarnej dzieki wege. Właśnie pałaszuję wegańskie ciasto, które jest pyszne. (: Oczywiście zrobiłam sama ^^ Boję się tylko, że jeśli kiedys będę musiała gotować dla wiekszej liczny osób, to bede sie bardzo denerwowała przy garach. Teraz jak cos skonoce- wyrzucam cichaczem do kosza i robie nowe. Ale nie ma sie co na zapas przejmowac. Pozdrówcie się i upieczcie sobie dobre ciasto (:

koskaan


OdpowiedzCytat
lucylu
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 170
09/04/2007 12:48 am  

🙂 tez bardzo lubię pichcić...sama radosć, szczególnie jak mięsozercom nawet smakuje...
mhhh....właśnei jutro rano musze upiec cosik, bo ludziki popołudniu wpadaja na zieloną....
a swe kulinarne talenty zawdzięczam byciu vege:)
pozdrowionka

podarujUśmiechSwójTymKtórychNapotkaszNaSwejDrodze


OdpowiedzCytat
patusiek16
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 580
04/08/2008 7:36 pm  

Uwielbiam pichcić w kuchni i eksperymentować. Ale najbardziej dumna jestem zawsze z moich chlebów- zwykłego pszennego i pszenno-żytniego. Gdy 2 miesiące temu zrobiłam taki pszenny chleb z 1 kg mąki, wyszedł mi przepiękny, a pachniało jakby był przyrządzony w piecu w takim starym klimatowym domku. A co najfajniejsze to to, że mój Dziadzio uwielbia moje chleby, więc przez ponad tydzień ciągle je piekłam.
Już za 5 dni znowu jadę na 2 tyg do domu, znowu więc będę "chlebkować sobie"

Upiekłam twój chlebek pszenno żytni i bardzo mi smakował .
Jaguś powiedz mi w jakiej ty blasze go pieczesz?
Ja użyłam keksówki chyba.
I czy tobie bardzo wyrósł wiesz skorzystałam z przepisu ,który kiedyś podawałaś , bo mi nie bardzo właśnie i nakroiłam 17 malutkich kromeczek , a na ten z 1kg mąki pszennej możesz mi podać ?
Czy pieczesz z maki razowej?

Żyj pełnią życia; inaczej popełniasz błąd. Nie jest szczególnie ważne, czym się zajmujesz, jeśli tylko masz życie w swoich rękach. Bo jeżeli nie miałeś życia, to co miałeś? - Co się raz straci, już jest stracone, nie zapominaj o tym.


OdpowiedzCytat
JAGA
 JAGA
forumowy expert
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 1385
07/08/2008 12:59 am  

Patuśku- dawno nie robiłam tych chlebów. Odkąd mam maszynę do chleba to w niej piekę, a teraz na wakacjach zadowalam się kupionym chlebem (lenistwo).
Ten chleb pszenny robiłam z tego przepisu http://www.puszka.pl/przepis/3491-chleb-najprostszy_przepis-bez_wyrabiania_.html
piekłam go w tortownicy.
A ten pszenno-żytni piekę w małej keksówce. Nie rośnie zbyt dużo ze względu na żytnią mąkę. Jeśłi chciałabyś upiec tylko z żytniej mąki albo z przewagą żytniej to polecam zrobić zakwas i używac go zamiast drożdży. poczytaj:
http://wegedzieciak.pl/viewtopic.php?t=209
http://wegedzieciak.pl/viewtopic.php?t=611


OdpowiedzCytat
Strona 2 / 2 Wstecz
  
Praca