Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

czy znacie ludzi którzy zrezygnowali z wegetarianizmu/weganizmu?  

Strona 8 / 12 Wstecz Następny
  RSS

Frigg
świeżaczek
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 1
04/08/2009 5:31 am  

Wszystko da się zrobić.
Ja osobiście nienawidzę większości warzyw, owoców jeszcze bardziej. Mięso uwielbiałam całe dzieciństwo, nabiał jeszcze do niedawna. Dalej mi ich brakuje. Mimo to jestem wegetarianką od ośmiu lat, od roku staram się nie jadać jajek i nabiału (nie napiszę, że jestem weganką, bo jak coś zamówię do jedzenia i przez pomyłkę dostanę to jednak z sosem czosnkowym, to szkoda mi wywalić tyle jedzenia na śmietnik, skoro do nabiału aż takich zastrzeżeń nie mam).
W końcu to, że czegoś nie lubię, nie znaczy, że w życiu tego nie zjem. Człowiek je po to, żeby żyć, a nie żyje po to, by jeść. W końcu jest miliard rzeczy przyjemniejszych, przy których jedzenie jest tylko marnym dodatkiem. Poza tym nie lubię wielu rzeczy, a jakoś muszę z nimi żyć.
Niedobór żelaza i anemię miałam przez jakiś czas, to rozwiązałam to tabletkami. Wprawdzie zawierały żelatynę (chyba tylko takie jest żelazo w tej postaci), no ale cóż - czasem trzeba wybrać mniejsze zło. Jednak nie musiałam wracać do mięsa jako takiego i miałam czas, by ustabilizować dietę.
Oczywiście wszystko zależy od powodów. Moje paplanie dotyczy tylko wegetarian z przyczyn etycznych. Ale oni sobie w sumie chyba sami poradzą.
Podsumowując - wszystko zależy od silnej woli i pracowitości.
Na szczęście czyste sumienie wynagradza cały trud 😉

[edytowane 3/8/2009 przez Frigg]


OdpowiedzCytat
NatusiaMK
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 551
04/08/2009 2:22 pm  

Ja osobiście jestem zdania,że jeśli ktoś czuje,że czegoś robić nie powinien,to niech tego nie robi.
Nie mówię tu o sobie,bo ja chciałabym jeszcze kiedyś spróbować z wegetarianizmem i pewnie to zrobię jak zmienię pracę. W tej chwili nie mam czasu na gotowanie, z resztą mój tryb życia do najzdrowszych nie należy. Nie ma mnie w domu nieraz po 12-14 godzin,więc jem nieregularnie. O gotowaniu nie ma mowy,a często z głodu i braku czasu zapycham się cukrem i tłuszczami -batoniki itp...
Wiem,trzeba to zmienić. I wiem,że będę wegetarianką,bo chcę. Ale powoli.

Czasem jednak niektóre osoby nie powinny zmieniac tak drastycznie diety. Nie wiem czy ktoś z Was miał kiedyś takie uczucie,ja miałam więc opiszę jak to wygląda.
Kiedy w organizmie czegoś brakuje,zaczyna sie on dopominać tegoż sładnika. Jeśli mu nie dostarczysz i nie posłuchasz,to w końcu da za wygraną,ale zacznie słabnąć. Tak było w przypadku,kiedy po poparzeniu brakowało mi białka. Dwa tygodnie po wypadku,kiedy skóra zaczynała odrastać,zaczełam dziwnie się czuć. Było mi jakby słabo od środka,ciężko się oddychało. Nie bardzo się to da opisac,ale podobne uczucie jest przy odwodnieniu. Coś się dzieje,ale nie wiesz co. Potem przyszła ochcota na rybkę,na kurczaka,na jajko. I faktycznie o to chodziło. Już tydzień po zmianie diety poczułam sie lepiej.
Nie chcę się usprawiedliwiać,bo nawet nie mam powodu,więc tego tak nie odbierzcie. Tylko chcę zaznaczyć,że jesli ktoś źle zbilansował swoją dietę lub ze względów zdrowotnych źle się czuje,to nie może robić nic na siłę,bo wegetarianizm stanie się katorgą,a przecież ma być przyjemnością...

Grunt to mieć marzenie =)

Pozytywne szkolenie psów,zapraszam =)
natiimar@gmail.com


OdpowiedzCytat
Bellis_perennis
Famed Member
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 3467
04/08/2009 3:06 pm  

Wiesz co ja nie rozumiem Ciebie, moja empatia wysiada 😛 Piszesz, że chcesz ale nie chcesz. Mam znajomych którzy potrafią powiedzieć: "jem mięso bo mam w d*pie co się dzieje ze zwierzętami". Może i takie określenie jest drastyczne ale też szczere a ja bardzo cenię sobie szczerość.

ps. z warzyw jedynie nie lubie brukselki reszte uwielbiam obecnie

Witaj w klubie 😀 nawet sezam udało mi się polubić 😉


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
04/08/2009 3:11 pm  

OK, jesz bo chcesz, choć nie wydaje mi się, żeby mięso było lekarstwem na oparzenia 😉

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
StellaArtois
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 2007
04/08/2009 3:13 pm  

Ja tam wszystko lubię 😀 , chociaż kiedyś nie lubiłam maku, teraz udało mi się go polubić ^^
Chociaż ostatnio poczułam wyrzuty sumienia po pierwszym od paru ładnych lat zjedzeniu pierogów odsmażonych na smalcu, ale po prostu nie chciałam zrobić przykrości kumplowi..


OdpowiedzCytat
NatusiaMK
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 551
04/08/2009 4:19 pm  

Bella,chcę ale obecnie nie mam kiedy sobie gotować. Więc pozostane na kurczakach,bo mi smjakują. Chociaż może jutro rano uda mi się cos wegetariańskiego upichcić. Fajny przepis znalazłam...
Stopniowo i bez pośpiechu,mam czas:)
Pozdrawiam.

Grunt to mieć marzenie =)

Pozytywne szkolenie psów,zapraszam =)
natiimar@gmail.com


OdpowiedzCytat
Bellis_perennis
Famed Member
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 3467
04/08/2009 4:21 pm  

Bella? Jak te podpaski... :rotfl: :rotfl: :rotfl:
Wiesz co to jest chyba rekord 😛 😛 😛


OdpowiedzCytat
NatusiaMK
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 551
04/08/2009 4:40 pm  

Podpaski bella sa bardzo dobre i chłonne:)
Rekord czego?

Grunt to mieć marzenie =)

Pozytywne szkolenie psów,zapraszam =)
natiimar@gmail.com


OdpowiedzCytat
Bellis_perennis
Famed Member
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 3467
04/08/2009 4:47 pm  

W przekręcaniu mojego nicku 😛


OdpowiedzCytat
StellaArtois
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 2007
04/08/2009 4:57 pm  

Bellis, ale "bella" znaczy piękna, więc to bardzo sympatyczne przekręcenie 😀


OdpowiedzCytat
NatusiaMK
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 551
04/08/2009 5:32 pm  

Ooo,właśnie:)
Dzieki Fasolka,uratowałaś mnie 😉

Grunt to mieć marzenie =)

Pozytywne szkolenie psów,zapraszam =)
natiimar@gmail.com


OdpowiedzCytat
hipiska
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1596
04/08/2009 11:29 pm  

J
Chociaż ostatnio poczułam wyrzuty sumienia po pierwszym od paru ładnych lat zjedzeniu pierogów odsmażonych na smalcu, ale po prostu nie chciałam zrobić przykrości kumplowi..

Przykrości? Jeżeli kumpel toleruje, a raczej szanuje twój wegtariański sposób odżywiania to dlaczego miałabys mu sprawić przykrość odmawiająć pierogów , tłumacząć, że są nie wegetariańskie? 😮

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze


OdpowiedzCytat
StellaArtois
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 2007
05/08/2009 1:49 am  

Bo jest kochaną pierdołą i nie wie, że wegetarianie nie jedzą smalcu 😉


OdpowiedzCytat
hipiska
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1596
05/08/2009 2:14 am  

😉

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze


OdpowiedzCytat
NatusiaMK
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 551
05/08/2009 2:20 am  

No dobrze,próbujemy raz jeszcze. Jeszcze raz spróbuję wegetarianizmu,może tym razem sie uda. Chyba,ze znów ktoś wyleje na mnie kubek wrzącej kawy 😀

Grunt to mieć marzenie =)

Pozytywne szkolenie psów,zapraszam =)
natiimar@gmail.com


OdpowiedzCytat
Strona 8 / 12 Wstecz Następny
  
Praca