Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Przymus do jedzenia mięcha....  

Strona 1 / 2 Następny
  RSS

BananaChikpipitata
forumowicz
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 21
25/08/2008 8:44 pm  

Za tydzien wyprowadzam sie do internatu... tylko jest maly problem w tym internacie nie ma wege jedzenia... i nie mozna tez zrezygnowac z wyrzywienia- trzeba placic za wszystko... i szczerze mowiac nie wiem co mam teraz zrobic... Jesc mieso czy nie dojadac? okropnosc
byliscie kliedys w podobnej sytuacji? jak z czegos takie wybrnac nie rezygnujac ze swoich idealow?


OdpowiedzCytat
StellaArtois
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 2007
25/08/2008 8:47 pm  

a może jednak da się z tego jakoś wybrnąc, jakoś to obejśc, pisząc zgrabne podanko do dyrektora internatu? powinni przyjąc i rozpatrzyc, tylko wymyśl jakiś powód, powodzenia 😀


OdpowiedzCytat
Kociaczek
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 168
25/08/2008 8:51 pm  

Teraz wszyscy są na coś uczuleni - napisz, że masz alergię na białko zwierzęce, nie powinni tego kwestionować 😉


OdpowiedzCytat
Stanisław
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1576
25/08/2008 8:53 pm  

Mieszkałem przez pięć lat w internacie koło szkoły ale to było 30 lat temu i nie znałem wtedy pojęcia „wegetarianizm”. Jeśli jesteś wegetarianką a nie weganką to pół biedy bo zawsze znajdziesz na stołówce jakieś jedzenie dla siebie. Nikt nie ma prawa zmusić Cię do jedzenia mięsa. Gorzej z uzupełnianiem diety np. w strączkowe. Trzeba to robić we własnym zakresie, za własne pieniądze.
Och, kiedy przyjdą te czasy, że wegetarianie będą w Polsce traktowani z szacunkiem i należytą godnością. 🙁

Zdobywać majątek za cenę zdrowia znaczy to samo co odciąć sobie nogi by kupić za nie parę butów.


OdpowiedzCytat
StellaArtois
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 2007
25/08/2008 8:59 pm  

właśnie dlatego trzeba walczyc o swoje- płacisz=wymagasz, a co gdybyś była na diecie bezglutenowej? albo miała cukrzycę?


OdpowiedzCytat
Nantosvelta
forumowy expert
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 1115
25/08/2008 9:29 pm  

Ja bym była za uczuleniem 😮 Taka to demokrację mamy, a nawet nie dają nam szansy na jedzenie tego, co chcemy 😮

The Earth is our Mother, we must take care of her. The Earth is our Mother, she will take care of us.


OdpowiedzCytat
Natasha
stały bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 513
25/08/2008 9:43 pm  

tak jak większość napisałabym podanie udowadniające że "białko zwierzęce wywołuje reakcję alergiczną" i no probem. najlepiej podać od razu nazwę jakiegoś białka występującego tylko w mięsie, ale o to zapytaj już google.

Naszym celem musi być wyzwolenie się... poprzez rozszerzenie kręgu współczucia na wszystkie żywe istoty i na cały cudowny świat natury. Albert Einstein

http://delicious.blog.pl/ - zapraszam na mojego bloga kulinarnego 😀 wiem że trochę mało ale założy


OdpowiedzCytat
Ayna
 Ayna
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1022
25/08/2008 9:52 pm  

Może podanie do dyrekcji internatu to dobry pomysł ale dobrze by było do niego dołączyć jakieś zaświadczenie od lekarza ,że jesteś na diecie wegetariańskiej ,że to nie jest jakaś fanaberia z Twojej strony że nie jadasz mięsa tylko prosisz o wyrozumiałość. Poparcie rodziców i jednocześnie prośba o uwzględnienie Twojego odmiennego wyżywienia w odrębnym podaniu może by pomogło. 😉


OdpowiedzCytat
StellaArtois
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 2007
25/08/2008 9:54 pm  

im więcej powodów zawrzesz w podaniu tym lepiej 😉


OdpowiedzCytat
Ktosiek
stały bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 671
25/08/2008 10:00 pm  

Pozostaje podanie, bo nie wyrobisz. 😉
Myślałam, że fioła dostanę - 6 tyg., oddział zamknięty, zero sklepu, 250 km. do Szcecinka.
Schudłam 6 kilo. Nigdy nie dam się więcej trzymać poza domem dłżuej niż tydzień.


OdpowiedzCytat
asia_1001
świeżaczek
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 2
25/08/2008 10:11 pm  

BananaChipitata jestem w identycznej sytuacji i też nie wiem co mam robić. Nie mam ochoty na jedzenie mięsa ale obawiam się, że nie poradzę sobie z uzupełnianiem niedoborów, z racji, iż na diecie wegetariańskiej jestem raptem od miesiąca. Planuję zadzwonić, zagadać ale nie liczę na cud. podanie miałoby sens tylko i wyłącznie z zaświadczeniem lekarskim, że jesteśmy chore czy uczulone. Niestety nie zapominajmy, że mieszkamy w Polsce i lekarze są na anty i takiego zaświadczenia nie wydadzą (tylko w prawdziwych przypadkach). Moi rodzice np. nie podpiszą sie pod tym podaniem i jedyne co, to sprobować obejść się bez mięsa, po czasie zrobić badania i wtedy wyciągnąć dalsze wnioski, czy pozostać po prostu tylko marnym jaroszem aż do skończenia szkoły.


OdpowiedzCytat
Ktosiek
stały bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 671
25/08/2008 10:16 pm  

Zależy gdzie się mieszka, możecie szukać na liście lekarzy przyjaznym wegetarianom.


OdpowiedzCytat
Kociaczek
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 168
25/08/2008 10:24 pm  

Moja lekarz rodzinna nie jest na żadnej liście, pracuje w przychodni na tzw. zadupiu, a bez problemu zaakceptowała mój wegetarianizm. Ginekolog, starsza wiekiem, też nie powiedziała złego słowa. Nie jest tak źle, wbrew pozorom 😉


OdpowiedzCytat
StellaArtois
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 2007
25/08/2008 10:44 pm  

a od kiedy to do podania trzeba załączac cokolwiek? po prostu piszesz i koniec, a dopiero jak zażądają jakiegoś papierka to będziesz się martwiła 😉 podanie musi zostac rozpatrzone i musi zostac wydana decyzja wraz z uzasadnieniem


OdpowiedzCytat
Nantosvelta
forumowy expert
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 1115
26/08/2008 12:06 am  

Zawsze można się kłócić, że płacisz=wymagasz, ale to już większy ahrd core i go nie polecam 😉

Spróbuj porozmawiać ze swoim lekarzem, a araczej próbujcie 😉

Powodzenia

The Earth is our Mother, we must take care of her. The Earth is our Mother, she will take care of us.


OdpowiedzCytat
Strona 1 / 2 Następny
  
Praca