Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

początkująca wege,a kłopoty z żołądkiem  

Strona 2 / 2 Wstecz
  RSS

Sima
 Sima
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 566
09/01/2010 2:26 pm  

I jeszcze moge coś dorzucić..bo oczywiscie skleroza nie boli i zapomnialam w poprzednim poście.Staraj sie nie pić w trakcie jedzenia,najlepiej godzinke po,żeby żoładek mógł spokojnie strawić pożywienie,bez wlewania mu płynow ktore niepotrzebnie rozrzedzaja soki trawienne,a efekt jest taki że jedzenie jest gorzej trawione.To rada nie tylko dla żołądkowców ale w szczególnosci dla nich 😉
Sublime,pijam activie ale robie sobie przerwy nie codziennie i nie bez przesady,jak do tej pory nic mi sie nie rozleniwiło 😉

[edytowane 9/1/2010 od SIMA]

http://www.youtube.com/watch?v=lHdLRrUocOA&feature=player_embedded


OdpowiedzCytat
Roach
bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 106
09/01/2010 3:18 pm  

Z naukowego punktu widzenia probiotyki takie jak Activia mają pozytywne skutki tylko w określonych sytuacjach, a spożywane przez ludzi zdrowych mogą mieć działanie negatywne lub nie mieć go w ogóle. Tak rzeką lekarze(słyszałem to także w jakimś ciekawym dokumencie o sile perswazji w marketingu). Z pewnością takich cudów jak na reklamach tych specjałów się nie ma co spodziewać. Ja jako weganin ich nie spożywam a problemy żołądkowe mam wyłącznie w następstwie stresu, co nie jest dla mnie nowością..

[edytowane 9/1/2010 przez Roach]


OdpowiedzCytat
lisek
rozmówca
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 83
09/01/2010 4:28 pm  

Spróbuj zjadać częściej, mniejsze porcje i może skonsultuj się z lekarzem. Te objawy nie wynikają z braku mięsa, może co najwyżej z nadmiaru nabiału 🙂

[url=http://wydaje.pl/e/magia-owocow]ZOBACZ :)[/url]


OdpowiedzCytat
hipiska
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1596
11/01/2010 1:01 am  

Od jakiś 3 dni też mam problemy z żołądkiem, a dokładniej nieprzyjemny bół, ale nie po jedzeniu, tylko jakoś wieczorem...Ale możliwe się czymś sobie podrażniłam żołądek i to skutek tego.
Rada dla osób , które mają problemy żołądkowe - nie jeść nic tuż przed snem. Ja kolacje zazwyczaj jadam o 21.30 i chodzę spać przynajmniej 1.5 h wcześniej i wtedy jest ok, ale zdarza się, że jestem bardzo zmęczona i kładę się spać od razu i wtedy mój brzuch nie jest zadowolony 😉 Ale wiadomo, że czasami jest do nieprzeskoczenia - praca, szkoła itp - wcześniej po prostu nie ma się czasu.

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze


OdpowiedzCytat
Catinahat
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 254
11/01/2010 11:16 am  

Mój brzuch też na początku trochę szalał. Jego przestawienie trwało u mnie dosyć długo bo od lat mam spore problemy z jelitami. Tez się na początku wystraszyłam, że mi dieta nie będzie służyć ale wystarczyło przeczekać ciężki okres i potem już poszło z górki 🙂 Życzę wytrwałości i oczywiście spokojnego brzuszka 🙂


OdpowiedzCytat
hipiska
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1596
11/01/2010 4:10 pm  

Jeszcze jedno. Jeżeli ktoś ma wrażliwy żołądek to nie powinien pić po ciepłym jedzeniu niczego zimnego. A już w szczególności niczego gazowanego.

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze


OdpowiedzCytat
Strona 2 / 2 Wstecz
  
Praca