Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Weganizm - akceptacja otoczenia  

  RSS

Atagad
początkujący
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 19
17/11/2011 6:07 pm  

Od kilku mieisęcy praktycznie odzywiam sie jak weganka. Pozostawiłam w swojej diecie jajka, masło i miód. Unikam w swojej diecie glutenu i cukru. I powiem Wam szczerze że jak ktoś dowiaduje sie jak sie odżywiam to przezywa szok i albo zaczynaja się pouczenia bo przeziceż w Polsce każdy jest dietetykiem albo głupie komentarze. Czasami jest to strasznie trudne i ogólnie raczej nie mówie jak sie odzywiam.
Często czuję się jak obcy jesli chodzi o odzywianie. Wiem że odżywianie to moja sprawa ale wdawanie sie po raz setny w głupie dyskusje jest bardzo męczące i czasami siadam psychicznie. A najbardziej wkurza mnie to że wszyscy dookoła kichaja, chodza na zwolnienia i pobijają rekordy w liczbie przeziębień w roku a próbują mnie pouczac że moje odzywianie jest kiepskie.
Nie wiem czy jak gdybym miała dziecko to czy dziecko poradziłoby sobie z takim odzywianiem jesli chodzi o podejście społeczeństwa. Ja jako osoba dorosła spotykam sie z taka nietolerancją a dzieci i nastolatkowie potrafia byc o wiele bardziej okrutni.

Atagad


OdpowiedzCytat
eRZet
weteran forum
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 1839
17/11/2011 6:54 pm  

Od kilku mieisęcy praktycznie odzywiam sie jak weganka. Pozostawiłam w swojej diecie jajka, masło i miód.

😮 😮 😮

Unikam w swojej diecie glutenu i cukru.

A czemu?

Rób swoje i nie patrz na innych, i tak ich nie przekonasz 😉

Strefa rokendrola wolna od Angola, środa/czwartek godzina 0.00 w radiowej Trójce


OdpowiedzCytat
Blueberry
bywalec
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 287
22/11/2011 10:18 pm  

Od kilku mieisęcy praktycznie odzywiam sie jak weganka. Pozostawiłam w swojej diecie jajka, masło i miód.

No faktycznie, rasowo wegańskie produkty...
Nazwa takiej diety to wciąż laktoowowegetrianizm.

[edytowane 22/11/2011 od Blueberry]

Trawożerca


OdpowiedzCytat
cienkun
rada starszych
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 2718
23/11/2011 11:36 am  

Ja też jestem praktycznie weganinem Pozostawiłem w swojej diecie tylko miód, mleko, masło i sery... 😉 Przepraszam. Głupie to co napisałem, ale to tak dla żartu. Nie gniewaj się. :angel:

Mi tam nikt nie dokucza. Tylko mój stary czasem cos głupiego powie, ale on ogólnie głupie rzeczy mówi, więc nie dziwi mnie to.

No fakt, że ludzie mało wiedzą o odżywianiu, nawet w środowisku artystów chińskich sztuk walki jest w Polsce niewielu wegetarian. Co było dla mnie szokujące, szczerze powiedziawszy.


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
23/11/2011 12:03 pm  

To ja jestem nawet bardziej weganką, bo mleka nie piję 😛

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
xxl
 xxl
weteran forum
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 1730
23/11/2011 2:34 pm  

Proszę już nie komentować tego felernego stwierdzenia o weganizmie. Może Atagad nie miała pełnej świadomości tego, czym jest weganizm. Raz zwrócona uwaga wystarczy.

http://www.explosm.net/comics/random/


OdpowiedzCytat
tru
 tru
stały bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 872
24/11/2011 2:15 pm  

Do piłki nożnej i polityki trzeba w końcu dodać że każdy Polak zna się najlepiej na odżywianiu 🙂


OdpowiedzCytat
  
Praca