Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Jak rozumiesz te słowa Alberta Einsteina ?   

  RSS

Damciok
rozmówca
Dołączył: 10 lat  temu
Posty: 54
05/10/2014 2:49 pm  

"Gdy kupuje się kawałek ziemi, aby uprawiać kapustę i jabłka, trzeba go najpierw osuszyć; w ten sposób zabijamy istoty żyjące w wodzie. Później będziemy musieli zabić wszystkie gąsienice itd., gdyż inaczej zjedzą one nasze uprawy. Gdybyśmy chcieli, kierując się racjami moralnymi, uniknąć całego tego zabijania, musielibyśmy ostatecznie zabić samych siebie, aby tylko pozostawić przy życiu te wszystkie stworzenia, które nie mają najmniejszego pojęcia o zasadach moralnych. "

Czy to znaczy że wegetarianie zabijają miliony niewinnych owadów typu gąsienice ? :/


OdpowiedzCytat
Bellis_perennis
Famed Member
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 3467
05/10/2014 3:00 pm  

Oczywiście. W życiu nic nie jest czarne ani białe.

[edytowane 5/10/2014 przez Bellis_perennis]


OdpowiedzCytat
aniss
bywalec
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 445
05/10/2014 11:42 pm  

Czy to znaczy że wegetarianie zabijają miliony niewinnych owadów typu gąsienice ? :/

A dlaczego zażalenia idą konkretnie w stronę wegetarian? A to mięsożercy nie jedzą roślin? A żeby nakarmić zwierzęta do uboju, to nie zabija się przy tym gąsienic...?


OdpowiedzCytat
marekpapro
bywalec
Dołączył: 10 lat  temu
Posty: 102
06/10/2014 1:30 am  

Nie wiem o co chodzi z tym osuszaniem, ja jak uprawiam roslinki nie osuszam ziemi 🙂
Druga sprawa jezeli ktoś postanowił, że jego pokarmem będą rośliny i aby przetrwać musi je jeść, to normalnym jest że likwiduje szkodniki, jest to kwestia przetrwania, co innego zabijanie zwierząt - niepotrzebne do przetrwania.

nigdy nie nazwę podłego człowieka świnią, psem , czy padalcem. Zwierzeta nie zasługują na takie porównanie.


OdpowiedzCytat
ARHIZ
rozmówca
Dołączył: 11 lat  temu
Posty: 67
06/10/2014 2:02 am  

Mi tam zawsze żal gąsienic i rok w rok mi zjadają nasturcję (co ciekawe, i tak po inwazji zawsze odbija) 😉


OdpowiedzCytat
  
Praca