Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Baaardzo spóźnione witam 🙂  

Ahimsa9
początkujący

Witam wszystkich nazywam się Aga a ta "panienka" w moim awatarze to Buzka. Obie jesteśmy wege ja od 4 lat Buzka od roku. Mieszkamy w Warszawie.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 15/05/2006 11:56 pm
kinga:)
rozmówca

witaj!!Buzka sympatycznie wyglada..ale zastanawia mnie jak ona się z tym czuje i jak udało Ci się zmienic typową psią dietę na wege dietę??? 😮 pozdrawiam!

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 16/05/2006 12:08 am
Maze
 Maze
stały bywalec

Buzka wygląda jakby upolowała marchewę i zamierzała sie na kalafiora 😀
Fajnie że masz wege psiaka, wiele osób pyta tutaj o taką dietę dla psa a najlepiej wytłumaczy właściciel takowego, prawda? Tak z ciekawości, masz znajomych którzy tak karmią psy? I co wet. na to powiedział?

Pozdrowienia dla Ciebie i Buzki!

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 16/05/2006 12:14 am
kinga:)
rozmówca

no właśnie ...ja spytałam,bo nie wiem czy to takie fajne i dobre dla psiego zdrowia...
jednak pies to zwierzę mięsozerne,czy nam wegetarianom sie to podoba czy nie...człowiek ma większe predyspozycje do tego by przejść na pokarm roslinny ,bo generalnie jest wszystkozercą.ale pies...no własnie co na to lekarz weterynarii?sama niedługozdobędę taki zawód i dlatego szczególnie mnie to zastanowiło.czekam na odpowiedz właścicielki 🙂 !

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 16/05/2006 12:44 am
Maze
 Maze
stały bywalec

To Kingo niedługo Ty będziesz forumowa wyrocznią w sprawach opieki nad zwierzakami 🙂 dokształcaj się puki czas. Z tego co czytałam to wiele piesków jest na wege karmie i sa zdrowe, ale na oczy widziałam jednego (nic do zarzucenia, okaz zdrowia) więc też ciekawia mnie wiadomości z pierwszej ręki (i łapy 😉 )

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 16/05/2006 12:48 am
ivi
 ivi
rozmówca

Witaj Ahimsa9 ja również jestem z Warszawy, tak więc pozdrawiam szczególnie 🙂

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 16/05/2006 1:07 pm
Ahimsa9
początkujący

Witam wszystkich 🙂 jak milo Was poznac 🙂
Pytacie jak udało mi się nakłonić Buziaczka o wege diety? Hm, to nie bylo trudne, bo ona jest żarłokiem i chętnie je wszystko co dostaje. W każdym razie przeszlyśmy na wege jedzenie, bo Buźka miała ciągle jakieś okropne uczulenia i rozdrapywała sobie pyszczek do krwi. Działo się tak nawet po "najlepszych" karmach. Postanowilam spróbować wegańskie jedzonko. Okazało się że jedzonko smakuje i nie powoduje żadnych uczuleń. Buziaczek jest w świetnej formie. Jest bardzo silna, chętnie się bawi i ma cudowny humor. Co do weta, to stwierdził, że nie widzi nic złego w takim jedzeniu pod warunkiem, ze karma jest zbilansowana i dostarcza odpowiednie składniki. Poza tym całkiem niedawno przeczytałam w necie, że najstarszy pies świata border collie o imieniu Bramble ma 27 lat i jest veganinem!!! Psiak jest zdrowy i nadal bardzo aktywny. Podobno Bramle zostanie wpisany do księgi rekprdów Guinness'a. Ta informacja tylko potwierdziła moje przypuszczenie co do wege diety dla Buźki.
Ponadto parę tygodni temu dostalam od znajomych artykuł na temat karm dla zwierząt pochodzący z czasopisma Nexus. Tekst zostal napisany przez dziennikarke, która poswięcila bardzo dlugi czas na zbadanie sprawy. To co ona odkryla na temat karm dla zwierzat nawet tych najlepszych jest szokujace!!! Otoz karmy te nie sa wyrabiane tylko z miesnych odpadow i miesa zwierzat hodowlanych... ale rowniez z miesa PSOW I KOTOW!!!!! Okazuje sie ze uspiane zwierzeta sa utylizowane. W Kanadzie i Stanach istnieja firmy, ktore skupuja ciala usypianych zwierzat z klinik weterynaryjbych i odsprzedaj je firmom produkujacym karme. To brzmi nieprawdopodobnie!!! Nie wiem czy to co napisala ta kobieta jest prawda, ale znajac morale wlascicieli wielkich koncernów, jestem gotowa w to uwierzyc. W kazdym razie babka zaczela sie ta sprawa zajmowac, poniewaz jej psy bez przerwy chorowaly i wet poradzil jej, zeby przez jakis czas karmila psiaki domowym jedzeniem. Oczywiscie wszystkie dolegliwosci ustawaly na domowym zarelku i powracaly kiedy psiaki jadly znowu gotowa karme. I tak po nitce do klebka kobieta odkryla te makabryczne informacje. Pewnie zastanawiacie sie dlaczego psy po tej karmie choruja? Dzieje sie tak poniewaz skladniki sa najnizszej jakosci, ale przede wszystkim w miesie uspionych zwierzat nadal znajduje sie srodek chemiczny zastosowany do ich usmiercenia.
Nie wiem ile w tym prawdy, ale wole nie ryzykowac. Zreszta Buzka ma sie świetnie, wiec ze spokojnym sumieniem karmie ja karma weganską. Mam znajomych, którzy karmia swoje 4 psiaki ta samą karmą i tez są bardzo zadoweli z efektów.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 21/05/2006 4:06 am
Ahimsa9
początkujący

aha zapomnialam podac link do info o Bramle'u oto on:

http://www.dogsinthenews.com/issues/0209/articles/020918a.htm

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 21/05/2006 4:25 am
  
Praca