Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

jajka  

ixa
 ixa
początkujący

czy jajka sa wegetariańskie? jak to jest z nimi? czy z kazdego jaja wykluje sie pisklę?:)

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 09/08/2006 7:21 pm
kadra
bywalec

nie z każdego, niektóre nie są zapłodnione...
czy są wegetariańskie? tak, w pełni niewegetariańskie jest chyba tylko mięso. Jeśli jednak uważasz, że jedzenie jajek kłóci się z Twoimi zasadami, to zostań lakto-wege. 🙂

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 09/08/2006 8:36 pm
Lily
 Lily
Famed Member

Jeśli nie ma koguta, nie ma piskląt. Jajka fermowe nie są zapłodnione, ale kury są tam zazwyczaj b. nieszczęśliwe.

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 09/08/2006 10:47 pm
Shaera
rozmówca

ale kupowanie jajek od jakiejs malej farmy jest super. ewentualnie mozna kupic sobie 3 kury i szczesliwie je hodowac w ogrodku (moj plan:D). jajka nie sa zywymi organizmami, choc oczywiscie istnieja kontrowersje na ten temat. sama nie wiem... osobiscie nie mam jeszcze w pelni wyrobionej opinii na ten temat.
jezeli jestes poczatkujacym wege to odradzam Ci natychmiastowego zrezygnowania z wszystkiego na raz. to moze powaznie odbic sie na Twoim zdrowiu, szczegolnie kiedy nie masz jeszcze doswiadczenia. zreszta organizm ludzki ogolnie nie lubi drastycznych zmian, warto zmieniac swoje nawyki zywieniowe powoli. wtedy masz czas aby zobaczyc czy rzeczywiscie nadajesz sie na wegetarianizm, to znaczy inaczej: czy rzeczywiscie jestes zdecydowana na zrezygnowanie z miesa na rzecz dobra planety;) . nie lubie osob ktore niby byly wege, bo nie jadly miesa przez 4 miesiace:/ przyklad: moja znajoma. nie jadla miesa... i nic wiecej:/, czyli nie interesowala sie tym, los zwierzat jej wisial (byla wege bo bycie wege teraz staje sie trendy- cytat kolezanki - zenada), nie wiedziala jak sie odzywiac i twierdzila ze galaretki sa jak najbardziej w porzadku x/
no ale nic:) wracajac do jajek: ja jem rzadko, ale jem. na urodziny w pazdzierniku planuje sprezentowac sobie przejscie na lakto-wegetarianizm:D musze jeszcze powaznie nad tym pomyslec, zeby byc pewna tego wyboru, bo generalnie nie odwoluje swoich decyzji i jak juz robie krok do przodu to staram sie z tego nie wycofywac;)

Shaera

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 10/08/2006 12:47 am
Tygrysiak
początkujący

No ważne bardzo jest skąd jajka pochodzą ; ). Najlepiej kupować prosto ze wsi albo w sklepie sprawdzić pieczątke na jajkach, jeżeli pierwsza cyferka na pieczatce jest 3 tzn, że to jajko pochodzi od kury z chowu klatkowego, kury w klatkach sa bardzo źle traktowane. Więc nie kupujmy trójek !. 🙂

Muzyka zagłusza rzeczywistość, dlatego tak bardzo ją kocham.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 12/08/2010 9:03 pm
Weegenka
początkujący

a myślisz, że to naprawdę coś zmieni, że kilka osób nie będzie kupować tych 3? przykro mi, ale raczej się nie zgodzę z tym... w dodatku jajka są bardzo zdrowe i mają mnóstwo składników odżywczych, nie warto z tego rezygnować! tym bardziej, że jak już napisało sporo osób przede mną, to się wcale nie kłóci z ideą wegetarianizmu 🙂 a żeby zostać weganem i być zdrowym, trzeba mieć naprawdę olbrzymią wiedzę, dużo czasu i wytrwałości... słowem: jedzmy jajka 😀 (oczywiście w granicach normy, bo nie zapominajmy o poziomie cholesterolu!!! 😉

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 30/08/2010 5:15 pm
Bellis_perennis
Famed Member

a myślisz, że to naprawdę coś zmieni, że kilka osób nie będzie kupować tych 3

A czy myślisz, że to na prawdę coś zmieni jak te kilka osób nie będzie jeść mięsa?

Ja kupuję jajka od kur które żyły w przyzwoitych warunkach i uważam, że tak to coś zmieni.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 30/08/2010 5:31 pm
JAGA
 JAGA
forumowy expert

Owszem myślę, że coś się zmieni gdy kilka osób będzie kupować jajka "0" lub "1". Jeszcze 2 lata temu tego typu był dostępne tylko w Tesco- teraz "1" są nawet w malutkim warzywniaku pod moim blokiem. Czasami coś się zmienia powoli, ale zmienia. Gdybyśmy wszyscy kwestie niejedzenia mięsa/ nabiału/ jajek/odrzucenie jedzenia jajek typu "3" i wszelkie inne nie-wege zacne decyzje...rozważali na zasadzie, że i "tak tym świata nie zmienię" to do tej pory palono by kobiety uznane za czarownice na stosie.
Jak chce się coś zmienić na świecie, to najlepiej zacząć od zmiany siebie 😉

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 30/08/2010 6:01 pm

popieram Jagę : ) Myślę,ze to,co jest w sklepach zależy od kupujących. Jest zapotrzebowanie na dany artykuł , to jest on w sklepie .

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 30/08/2010 8:45 pm

Jak chce się coś zmienić na świecie, to najlepiej zacząć od zmiany siebie 😉

dokładnie:) popieram!

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 17/09/2010 2:39 pm
n.i.x
stały bywalec

Staram sie unikać tych klatkowych.

Na szczęście zaopatrza mnie babcia sprawdzonymi jajkami z targu z malutkiej hodowli nie klatkowej.
A ostatnio przywiozła mi takie typowo domowo-kurnikowe...niby super bo od szczęśliwych kur...ale były takie obsrane hehehe
Zastanawiam sie ..bo kiedys czytałam ze jajca bez pieczątek mogą być niezdrowe...
jakieś bakterie czy coś...
no ale babcia zna właścicieli...ale czy aż tak dobrze żeby im ufać? nie wiem..

omnia vincit amor!!

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 18/09/2010 8:17 pm
DaveDorian
bywalec

Zastanawiam sie ..bo kiedys czytałam ze jajca bez pieczątek mogą być niezdrowe...
jakieś bakterie czy coś...

To wymysł tych korporacji od hodowli klatkowych. BTW nikt przecież nie je jajek na surowo (bynajmniej ja nie przepadam za kogel-moglem 😛 ) a pod wpływem obróbki termicznej wszelkie bakterie, które mogłoby zawierać jajko, giną.

IMO najmniej zdrowymi jajkami są te z hodowli klatkowych, bo są pełne antybiotyków i innego chemicznego świństwa które, wraz z ich jedzeniem, zatruwa nasz organizm.

Ja już od lat kupuję tylko jajka zerówki lub z niewielkich, wiejskich gospodarstw. Nie wyobrażam sobie inaczej. 😛

''Bogowie są dziwni. Im bardziej ich czcisz, tym więcej złych duchów zsyłają ci nazajutrz by tańczyły ci w głowie...''

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 18/09/2010 9:33 pm
Fatty
weteran forum

nikt przecież nie je jajek na surowo

musy, kremy - jajka zawierać mogą 😉

Białowieska się Puszcza.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 18/09/2010 10:58 pm
lililea
bywalec

Wiecie że w Szwajcarii ciężko dostać 3. Myślę że to że pokazało się na rynku ostatnio więcej 2, 1, i 0 jest wynikiem tego że jest na nie popyt. W moim otoczeniu wiele osób jak się dowiedziało jak są oznaczone jajka przestało kupować 3.

Więc to już zrobiło różnicę.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 27/09/2010 5:07 am
Bellis_perennis
Famed Member

Podobno w Polsce mają się zmienić na plus warunki hodowli trójek (większa przestrzeń dla kur w klatce itd) aczkolwiek to do mnie za bardzo nie trafia bo i tak i tak kura siedzi w klatce całe zycie. Co do tego co napisałaś [b]lililea[/b] to u nas zwiększa się klatki a w Szwajcarii już prawie zaprzestano chowu trójek. To świadczy o tym jak Polska jest w tyle. Pozostaje nam informować co znaczą oznaczenia na jajkach bo jednak uważam, że wielu ludzi mając świadomość tego co znaczy "3" wybierze jajka z mniej intensywnego chowu.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 27/09/2010 5:38 pm
  
Praca