Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Manga/Anime - są tu jacyś fani?  

Strona 1 / 5 Następny
Reiha
stały bywalec

Proszę o odzew wege fanów mangi i anime. Są tu jacyś? Jakie są wasze ulubione tytuły, twórcy?

[edytowane 25/8/2006 od Reiha]

Don't let me detain you.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 25/08/2006 7:55 pm
heidi
bywalec

Ogólnie podoba mi się manga i anime, ale kompletnie się na tym nie znam :}

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 25/08/2006 9:08 pm
katrinko
stały bywalec

No, otaku to ja też na pewno nie jestem 😉 i do tego zupełnie nie na bieząco niestety. Tak jak w ogóle w kinie. literaturze i komiksie lubię fantastykę, tak i w mandze i anime. Kiedyś raczej kupowalam mangi, teraz raczej brak funduszy, filmy i serie znam te, ktore mi ktoś pożyczy, bo na ściąganiu z sieci się nie znam 😛 Moje absolutne przeboje to klasyka, cyberpunk - Akira, Ghost in the Shell, tak w filmie jak i w komiksie. A z samej mangi jeszcze Appleseed, Neon Genesis Evangelion, Berserk (filmówi nie znam 🙁 ). co poza tym lubię też można dlugo wymieniać, więc nie bedę, a i tak przeczytam i obejrzę wszystko, co mi wpadnie w łapki.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 25/08/2006 9:42 pm
Katikot
rozmówca

Tak jak w ogóle w kinie. literaturze i komiksie lubię fantastykę, tak i w mandze i anime.

Też lubię fantastykę 🙂 na mandze i anime marnie się znam (no dobra, prawie wcale 🙂 widziałam 1 odcinek "Ghost in the Shell", ale nie podobał mi się, może nie był reprezentatywny?Kiedyś oglądałam "Van Hellsinga" na jakimś niemieckojęzycznym kanale, ale na kolana mnie nie powalił. Z mangi podoba mi się "Cześć Michael" - pewnie dlatego, że straszna kociara ze mnie 🙂 i Eden.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 26/08/2006 2:03 am
Wilczycaaa
forumowicz

Oczywiście,że są :> Jęśli o mnie chodzi to staram się nie skupiać na jednym gatunku, choć nie ukrywam że preferuję mroczniejsze klimaty 🙂 ''Vampire hunter D'', ''Hellsing'', ''Angel Sanctuary''. Uwielbiam twórczosc Miyazak'iego (''Mononoke hime'' mój faworyt , żałuję ze dotada jeszcze nie udało mi sie obejrzeć ''Mojego sasiada Totoro'' 🙁 )
Manga- ''Mars'', ''Love my live'', ''suki dakara suki'' , ech no za mało czasu i miejsca by pisać 🙂

The forest whispers my name...

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 27/08/2006 1:54 am
Reiha
stały bywalec

wspaniale spotkać swojego, [i] neh[/i]? Bardzo chętnie prześlę Ci totora na płytkach, jeżeli tylko masz ochotę. Jest z polskimi napisami. Ja też jestem fanką Miyazakiego i kiedy tylko na allegro rzucą dvd z jego filmami staram się kupować. Kupiłam jakiś czas temu totora, więc to co mam ściągnięte z netu i wypalone na płytkach mogę Ci oddać. Co do moich ulubionych tytułów, to oczywiście wszystko miyazakiego jest nr.1, Gits, Akira to klasyki. Vampire Hunter D Bloodlust jest wspaniały [extra grafika], Cowboy bebop to perełka mojej kolekcji - zawsze jak mi źle to do niego wracam 😀 - i jeszcze wiele innych. Co do mang to ... juz chyba nie bardzo wypada mi się tu rozwodzić - tyle tego jest. Jeżeli masz ochotę na totora to prosze skontaktuj się ze mną na gg 6155277 - jeżeli nie jestes z łodzi - to zawsze zostaje poczta. Co do moich ulubionych mang - na [url] http://www.reiha.blog.onet.pl [/url]jest więcej napisane o moich faworytach.

Don't let me detain you.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 27/08/2006 2:54 am
Hobbit
bywalec

Lubię mangę, chociaż nie jestem zdeklarowanm fanem. Seria komiksowa w której się zakochalem to "Oh my goddess" - świetnie ryswana, noi zawsze śmieję się jak glupi.
Jakis czas temu trafilem też na pierwsze albumy "Kenshina" - dla mnie super. No i filmy Miyazakiego - szczególnie "Spirited away". Widzialem też Totoro, ale mniej mi się podobal. Natomiast przegapilem "Ruchomy zamek Hauru".

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 08/09/2006 4:55 pm
quueeen
rozmówca

...hehe, a ja jestem fanką anime clasy D, czyli bajki niegdys puszczane na POlonii 1 😀
Hela Superdziewczyna, Yattamen, General Daimos, Sally Czarodziejka, Gigi itd, itd 😀
pozdrawiam...

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 08/09/2006 5:26 pm
Smoczi
forumowicz

Na Vampire Hunter D polowałam;) od kiedy u kumpla obejrzałam, no i mam-maj preszys!
Mój brat jako fan slayersów ma kolekcję mang po polsku i niemiecku, oraz płytki z odcinkami i OAVkami, więc nie musiałam sama nabywać:)
Od znajomego mam całego Evangeliona, oglądałm u niego dwie produkcje ale tytułów nie pamiętam:(, bedę przegrywać od przyjaciela Appleseeda, który jest super, Mononoke też, ale nie mam skąd wziąć:( a tak to oglądałam albo przegrywam różne rzeczy...
Z mangi dzięki bratu czytałam VideoGirl Ai, Love Hine, Gunsmith Cats i parę innych.
Ogólnie rzecz biorąc to ja japońskie rzeczy lubię. Cashern, Zatoichi to filmy, które mi się podobają. Oprócz filmów lubię DDR (niezła zabawa!), japońską kulturę i język (dlatego uczę się powolutku jego tajników, zbierając odpowiednie pomoce).

Wiedza daje pokorę wielkiemu, dziwi przeciętnego, nadyma małego.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 08/09/2006 5:52 pm
katrinko
stały bywalec

Smoczi, mam intratną propozycję. Przegraj mi też Evangeliona i Appleseed, a ja ci zwrócę koszty 🙂

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 08/09/2006 6:40 pm
Dżakonda
bywalec

Jestem wielką fanką mangi&anime. Interesuje się tym od ponad 6 lat. Jeśli chcesz to mogę ci udostępnić trochę moich zbiorów, ba nawet możemy się powymieniać. Mam do komiksu wielki sentyment, bo dzięki temu zaczęłąm interesować się nie tylko komiksem, ale sztuką i kulturoznawstwem. Do moich ulubionych gatunków należy geika, yaoi, yuri, cyberpunk, fantasy. Jednak nie ograniczam się i staram się zapoznać z każdym interesującym tytułem. Moje ulubione pozycje to : Hiroshima 1945, Samotny wilk i szczenię, Miecz Nieśmiertelnego, Yami no Matsuei, Eden, Angel Sanctuary, Suki dakara suki, Vagabond, Fushigi Yuugi, Wolf's Rain, Hack//sign, Samurai Deeper Kyo, Utena, Gravitation, Death Note, Court Caine i wiele wiele innych.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 09/09/2006 12:50 am
Ada
 Ada
rozmówca

Witam,witam...nareszcie ktoś poruszył ten temacik:)fanką mangi i animy byłam zawsze(kiedyś nawet o tym nie wiedząc-bo sądziłam ze poprostu lubie oglądać Dragon Bula:)-żart)lecz od paru lat stałam sie dość wierną fanką mangi i animy i całay czas pogłębiam swoja wiedze na ten temat-w maire mocich możliwości...hm...to trudne pytanie..jakie magi sa moimi ulubioonymi...to zalezy od humorku jakie czytam..np.ostatnio przeczytałam wszystkie tomy Paradise Kiss i Princess Ai..oraz tak dla poprawienia humorku SHOJO;),Hellsing...i wiele wiele innych niemówiąc już o animie...pozdr.:)

Pytaniem jest nie to, 'czy myślą?' lub 'czy potrafią mówić?', tylko czy potrafią odczuwać ból.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 09/09/2006 3:20 am
Dżakonda
bywalec

To jak drodzy fani, robimy jakiś wieczorek zapoznawczy 😉

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 10/09/2006 11:57 pm
Smoczi
forumowicz

Katrinko: nie ma problemu, tylko to trochę potrwa bo evangeliona muszę odebrać, pożyczyłam koledze (aha jest w dvixie i jeszcze jakims tam formacie na 2płytkach dvd, mogę rozbić w razie czego na cd 😉 ), a appleseeda kumpel ma na vcd i zobaczę czy samej mi się uda zgrać, ale jak coś to nie ma sprawy:)

Ja się usmiecham do tych, którzy mieli by Mononoke, Spirit Away przegrać:)
Aha i jeszcze mam pozyczone i sobie przegram Naruto ale najpierw ściągnę polskie napisy:)

Wiedza daje pokorę wielkiemu, dziwi przeciętnego, nadyma małego.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 11/09/2006 12:49 am
Reiha
stały bywalec

ja mogę przegrać spirited away /dvd/ bo mononoke mam na vhsie :-/ jeżeli sA JACYŚ FANI SPRAGNIENI Miyazakiego to ściągnęłam Nausicę i tez się chętniem podzielę 🙂 co do podwieczorku zap. jestem za 🙂

Don't let me detain you.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 11/09/2006 3:13 am
Strona 1 / 5 Następny
  
Praca