Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Chore nerki:(  

czarna
bywalec

Sprawdzalam nie znalazlam takiego watku wiec pozwalam sobie na pouszenie go,byc moze nie byl poruszany ze wzgledu na to ze na 1 rzut oka chore nerki u wege ludzi to jak dla mnie troche dziewne.Ja jestem tym dziwactwem bylam wczoraj u lekarza chcial mnie do szpitala wyslac nie dalam sie to wypisal mi zastrzykow za 200zl ktore bola bardziej niz te nerki.Mieliscie kiedys stycznosc z taka paskudna sprawa???Nie wiem jak to sie stalo jakim cudem wyglada na to ze musialam miec w organizmie tyle toksyn ze nerki wysiadly w wynikach bylo duzo leukocytow i strasznie duzo bialka:(Lekarz sadzie ze chyba doszlo do uszkodzenia nerek.Wyszukalam w necie ze te zanieczyszczenie wynikaja z nadmiaru toksyn takich jak barwniki sztuczne badziewia i ten bialkomocz.Wiem ze pietruszka dobrze dziala na oczyszczenie nerek.Ale co dalej????Bol jest niesamowiety...

Live and let live!

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 28/03/2008 2:27 pm
Lily
 Lily
Famed Member

Może to infekcja, a nie złe odżywianie?

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 28/03/2008 3:11 pm
czarna
bywalec

Sama pocieszam sie tym ze to szybko minie ale jest ciezko a te zastrzyki jeden o 4 rano i drugi o 16masakra nikomu nie zycze...pojecia nie mam skad to sie wzielo...

Live and let live!

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 28/03/2008 3:17 pm
xxl
 xxl
weteran forum

Ojej, wracaj szybko do zdrowia 🙁 Wiesz, problemy z nerkami mogą wynikać nie tylko z toksyn, ale i z nadmiaru niektórych składników - wit. D, wapnia, fosforu i innych pierwiastków, które wiązane przez szczawiany i fityniany prowadzą do tworzenia kamieni. Naprawdę ciężko nam będzie cokolwiek poradzić, szczególnie na odległość i biorąc pod uwagę Twój zapewne zdrowy styl życia. Na pewno nie masz mu nic do zarzucenia? Ech, zostaje tylko Cię wspierać i życzyć szybkiego wyzdrowienia 🙂

http://www.explosm.net/comics/random/

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 28/03/2008 3:39 pm
Stanisław
weteran forum

Tak mi przykro Czarna, że masz taką dolegliwość. W książce "Domowy poradnik medyczny" znalazłem taką informację:
<Ostre, kłebkowe zapalenie nerek.
W powstawaniu tego typu zapaleń ważną rolę odgrywają mechanizmy immunologiczne. W myśl tych poglądów kłebkowe zapalenie nerek byłoby alergicznym odczynem zapalnym na istniejące w organiźmie przewlekłe lub nawracające bakteryjne ogniska zapalne, np. w migdałkach, jajnikach, pecherzyku żółciowym lub w obrębie uzębienia.Skuteczne leczenie łączy się z równoczesnym zlikwidowaniem wszelkich ognisk zakaźnych w organiźmie.W obrazie klinicznym tej choroby podkreśla się, że zazwyczaj w 10 - 14 dni po bakteryjnym zapaleniu np. gardła występują niespodziewanie silne bóle w okolicy lędźwiowej, znaczne ograniczenie ilości dobowooddawanego moczu i obrzęki górnej części tulowia(przeważnie twarzy w godzinach porannych).Do tych zasadniczych objawów dołącza się zwykle złe samopoczucie, apatia, senność, bladość skóry, bóle głowy, wzrost ciśnienia tętniczego, utrata łaknienia a nawet duszności i wymioty. Zauważyć można zmianę wyglądu moczu, który staje się podobny do popłuczyn mięsnych. Obiektywne stwierdzenie procesu zapalnego w nerkach opiera się na dodatkowym stwierdzeniu zmian w moczu (przede wszystkim w postaci bialkomoczu i krwiomoczu) oraz odchyleń niektorych wskaźników biochemicznych czynności nerek i zwiększonego stężenia przeciwciał antystreptokokowych. W postępowaniu leczniczym najważniejsza jest skuteczna likwidacja wszelkich wewnątrzustrojowych ognisk zakaźnych i stosowanie odpowiedniej diety odciążającej nerki w ich działaniu przesączającym."
A ja ze swojej strony, jak już pomoga Ci zastrzyki ,polecałbym Ci Czarna wstrzymanie się od wszelkich produktów zakwaszajączych (alkohol, cukier, pieczywo) i płukanie nerek przez picie ziół (w aptece więdzą jakie).
Życzę Ci jak najszybszego powrotu do zdrowia.

Zdobywać majątek za cenę zdrowia znaczy to samo co odciąć sobie nogi by kupić za nie parę butów.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 28/03/2008 3:55 pm
czarna
bywalec

Dzieki Wam wielkie:)wiesz Stanislawie tak sobie teraz przypominam ja przynajmniej 3 razy juz w tym roku mialam angine caly czas mam z tym problem mam jestrasznie duze i wystarczy tylko zimna woda zebym miala angine i zawsze to tak szybko sie leczylo bo szkola bo zajecia i takie niegoleczone boze to i przez to a ostatnimy czasy i przegielamz tym pieczywem ach te swieta musz bardziej uwazac i wysle mame do apteki i jeszcze znalazlam ze dobre na nerki na oczyszczanie ich jest herbata z dzikiej rozy taka bez teiny tylko musze znalezc ale z tym nie bedzie problemu...Jeszcze raz dzieki:)Kochanie jesteście...

Live and let live!

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 28/03/2008 4:06 pm
Ayna
 Ayna
forumowy expert

Czy badanie wykluczyło obecność piasku lub kamieni ? Na pewno na oczyszczenie nerek dobrze robi picie świeżego soku z jabłek ; picie mieszanki soków z marchwi, selera i korzenia pietruszki w proporcji ( 9:5:2 ) po pół szklanki 3-4 razy dziennie ; picie naparu z owoców dzikiej róży po 1/3 szklanki 3 razy dziennie ; lub najlepsze przy infekcji sok z pietruszki spożywany oddzielnie w czystej postaci . Te zastrzyki pewnie zadziałają jeśli chodzi o ból. Trzymaj się Czarna!
Zdrówka 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 28/03/2008 4:16 pm
Lily
 Lily
Famed Member

Jeżeli jest skąpomocz to raczej nie powinno się dużo pić. Z ziół na układ moczowy dobra jest mącznica, brzoza, pokrzywa, są też specjalne herbatki.

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 28/03/2008 4:21 pm
czarna
bywalec

Kochani chcialam Wam powiedziec ze juz wyzdrowialam zastrzyki pomogły...teraz tylko antybiotyki mi zostały i juz nie boli!No tylko pupa po zastrzykach heheh mam troche trudnosci z lezeniem na plecach i siedzeniem ale daje rade:)

Live and let live!

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 01/04/2008 12:54 pm
Milunia
bywalec

Świetnie Czarna,że już wyzdrowiałaś 🙂 a na bolącą pupę polecam smarowanie delikatnym kremem Alantan i rozmasowywanie tych miejsc (mi pomogło) 🙂

Kto jest okrutny w stosunku do zwierząt, ten nie może być dobrym człowiekiem.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 02/04/2008 1:47 am
  
Praca