Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

GP o tarczy rakietowej  

Strona 3 / 6 Wstecz Następny
tru
 tru
stały bywalec

Ensifer : jestes opóźniony w rozwoju ?

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 30/08/2008 3:16 pm
Kudłacz
bywalec

Rosja chce umieścic w Okręgu Kaliningradzkim jakieś rakiety czy cuś, ma to byc odpowiedzią na polską tarczę antyrakietową 🙁

Elementarz. Jeżeli oficjalnie zapowiada się gdzieś umieszczenie rakiet to tylko dlatego, że chce się UNIKNĄĆ wojny. Chcesz pokoju, gotuj się do wojny jak mawiali, wbrew słowom Obelixa wcale nie tacy głupi Rzymianie 😛 Gdyby Rosjanie chcieli zaatakować nasz biedny kraj, na pewno by przed tym nie ostrzegali i nie informowali w gazetach gdzie koncentrują siły. Ta sama sytuacja była na Kaukazie tyle, że tam Gruzinom puściły nerwy i stało się jak się stało. Nie damy się sprowokować, będzie spokój. Ponadto, nie robi nam kompletnie żadnej różnicy czy zostaniemy zbombardowani z Obwodu Kalingradzkiego czy np. z Pskowa bo i tak nie mamy żadnych szans się przed rakietami dalekiego zasięgu obronić. Powiem nawet więcej, gdyby Rosja chciała wojny wycofała by całą broń dalekiego zasięgu (a już na pewno atomową!) z Obwodu dlatego, że teoretycznie mogli byśmy ją zdobyć na drodze ofensywy lądowej.
A co do wypowiedzi Tru, to jeżeli nie masz nic do powiedzenia to po prostu nic nie mów. O.K.?

Przekroczyliśmy granice tak daleko, że jedynym co nas chroni jest fakt, że nikt z dzierżących władzę nie da wiary w to co robimy

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 30/08/2008 3:38 pm
tru
 tru
stały bywalec

No tak, kolejne dziecko internetu wypacające serię "filozofia dla ubogich". To już jest was dwóch ? Polecam nie podejmować się prób zrozumienia tematów takich jak "wojna", a tym bardziej nieudolnych prób wytłumaczenia tego na forum. Każde zbrojenie jest złe, aby poddać się żałosnemu samonapędzająceu mechanizmowi "oni się zbroją to my też" trzeba być opóźnionym. Zadziwiające jak łatwo ludzmi jest sterować. W razie konfliktu nikt nikomu nie pomoże, co pokazano już we wczesniejszych wojnach, które zaczęły się tylko dlatego że głupi ludzie wierzyli w bajki jak teraz. Szkoda że wciąż sie niczego nie nauczyli...

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 30/08/2008 5:23 pm
Deleted
forumowy expert

Ja opóźniony nie jestem (co pewnie niektórych zawiedzie), po prostu mam takie poglądy. Dzieckiem internetu (w domyśle chodziło chyba o dziecko neo) też nie jestem, tego typu osoby staram się zwalczać. Czy to są nieudolne próby to już nie mnie oceniać, ja tylko przedstawiam swój punkt widzenia i staram się przy tym nikogo nie obrazić. Musze się z tobą zgodzić, że ludzie niczego się nauczyli przez te pare tysięcy lat (może po prostu mają już to we krwi?). Po prostu nie pozostaje nic innego jak zaakceptować obeny stan rzeczy.

=

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 30/08/2008 5:39 pm
tru
 tru
stały bywalec

A czy można powiedzieć na biała ścianę że jest czarna bo ja mam taki pogląd na nią ? Gdy dzieje się coś złego często ludzie odstawiają swoje poglądy na bok i pomagają drugiemu, chocby przedtem był ich wrogiem. Bo w takiej krótkiej chwili jakby zapomina o tym czego się nauczył (co mu często wpojono i zwał "swoimi poglądami") i odzywa się w nim te czyste i niezbyte człowieczeństwo, które z natury wie co dobre i nie potrzebuje żadnych filozofii czy dogmatów.
Ale gdy tak nie robi.... to dzieje się coś gorszego... wierzę zresztą że też byście stanęli po odpowiedniej stronie bo teraz to takei tylko forumowe gadanie.
Ale zło jest subtelne, czeka dokładnie na ten moment uspienia w którym człowiek mówi "eee to nic takiego"..
Tak tez było podczas wojen. Wielu oglądalo film "Katyń" albo po prostu zna ta historię. Jak nie - polecam się zapoznać. Pojawia się pytanie - dlaczego ci ludzie pozwolili się tak beznadziejnie zamordować ? Odpowiedź jest prosta - nie wierzyli że ktoś to zrobi.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 30/08/2008 6:12 pm
StellaArtois
weteran forum

Rosja chce umieścic w Okręgu Kaliningradzkim jakieś rakiety czy cuś, ma to byc odpowiedzią na polską tarczę antyrakietową 🙁

tak, Kudłaczu, to są moje słowa, nie wiem, dlaczego je zacytowałeś?widzisz pod nimi jakiś komentarz, że to coś złego, albo cokolwiek na temat, co ja o tym myślę?jeśli tak, to chyba masz problem. po prostu napisałam, na świeżo, to co usłyszałam w tv, a co ma do tego moja znajomośc elementarza?Ty też na pewno nie pozjadałeś wszystkich rozumów, więc może przestań krytykowac mnie i wszystkich wokół?jeśli masz do powiedzenia coś konstruktywnego, to należałoby popracowac nad przekazem, bo przekaźnik jest przekazem i to w jaki sposób coś mówisz, ma wpływ na odbiór

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 30/08/2008 6:29 pm
Deleted
forumowy expert

Cóż, to zależy o jakiej sytuacji i pomocy mówimy. Ja nie żywie do jakiegoś narodu czy osoby nienawiści, to nie o to chodzi. Nikt mi takich poglądów nie wpoił, mam tak od dzieciństwa, rodzina się już z tym pogodziła 😀

=

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 30/08/2008 7:06 pm
Nantosvelta
forumowy expert

Ludzie, przypominam: zadaniem forum jest dzielenie się swoimi poglądami i nformacjami, które posiadamy. Każdy ma prawo do głoszenia własnych poglądów, ale nikt nie ma prawa do obrażania innych. Czemu większość z nas jest wege? Bo jesteśmy przeciwni cierpienia zwięrząt. A co niektórzy robią? Zadają takie cierpienie innym, wyzywając tą osobę. Szanujcie nie tylko siebie i swoje poglądy, ale również cudze. A ten tema nie jest na temat, kto z nas ma rację, tylko "GP o tarczy rakietowej". jak chcecie się argumentować (tutaj obrażać) to załóżcie inny temat. (proszę 😉 )

The Earth is our Mother, we must take care of her. The Earth is our Mother, she will take care of us.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 31/08/2008 12:59 am
tru
 tru
stały bywalec

Nantosvelta gydy już jesteśmy przy temacie granic tolerancji wiesz.... po ciężkim dniu pracy lubię zrobić sobie dobrą kawę, poczytać gazetę, potem wyjść na ulicę i postrzelać do ludzi. Nie wiem czemu ale w jakiś sposób mnie to odpręża. Niestety spotyka sie to z niezrozumieniem, ludzie nie wykazują żadnej tolerancji ani chęci polepszenia mego samopoczucia i utrudniają celowanie uciekając. Zupełnie jest to dla mnie niezrozumiałe.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 31/08/2008 4:02 am
Nantosvelta
forumowy expert

Tru, szczerze pisząc, to wiem co masz na myśli. Jak tak ide po ulicy i widzę tych ludzi, też mam ochotę wyciagnąć jakiś granat, karabin maszynowy albo bazukę 😉
Nie wiem czy pisałam cośo tolerancji, jeśli tak, to muszę się poprawić, że ja do tolerancyjnych nie należę. Jak można tolerowac, że ktoś zaśmieca środowisko? Katuje inne stworzenia? Albo palaczy papierosów??

Właśnie sprawdziłam. Pisałam o szcunku, nie tolerancji 😀 A juz się przestraszyłam :rotfl:

The Earth is our Mother, we must take care of her. The Earth is our Mother, she will take care of us.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 01/09/2008 12:33 am
Marines
rozmówca

Rosja nigdy nie darzyła sympatią Polski i nie bedzie i.Za to,że jesteśmy odważni,za to,że pokazaliśmy prawde o ich zbrodniach i za to,że jesteśmy barzdiej szanowani niz oni.
Rosja jest krajem,który lubi prowadzić wojny.Zbrodnie i terror to ich motto.Powiem wprost ,napewno nie będzie dobrze.Rosja to jest jeden człowiek Putin i niczym się on nie rożni od Stalina.
Dla przykładu daje linka ze zdjęciami z wojny w Gruzji.
Prosze obejrzeć jak Rosja postepuje.UWAGA!!!Zdjęcia drastyczne(niektóre)

http://www.navoine.ru/forum/viewtopic.php?t=112&postdays=0&postorder=asc&start=0

[edytowane 31/8/2008 przez Marines]

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 01/09/2008 1:10 am
Nantosvelta
forumowy expert

Może to zabrzmi mało pacyfistycznie, ale ludzi, którzy wszczynaja wojny, to powinno się stawiac pod murem i rozstrzelać 😡
Idę zaraz coś zjeśc, bo nie wyrobię 😮

I według mnie Ci, którzy na zdjęciach wyglądaja na szczęśliwych, że biorą udział w wojnie, powinni nosić przy sobie plik zdjęć, jak wyglądają żołnierze ranni allbo martwi (były na tych zdjeciach drastyczne przypadki)

The Earth is our Mother, we must take care of her. The Earth is our Mother, she will take care of us.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 01/09/2008 1:45 am
tru
 tru
stały bywalec

Nantosvelta, miałem na myśli "Każdy ma prawo do głoszenia własnych poglądów", który nawołuje do tolerancji. Niektórych rzeczy nie wolno tolerować. Co innego zainteresowania, mi też sie podobają niektore wojskowe rzeczy samochody terenowe np., ale co innego poglądy. Istnieją pewne granice a popieranie zbrojeń to zwyczajne opóźnienie umysłowe. Zbrojenia nigdy nie służyły obronności. Zbrojenia służą -tylko i wyłacznie- interesom pewnej grupy osób, którzy chętnie na wojne pozyczają pieniądze i sprzedają broń najlepiej obu stronom. Tak było jest i będzie. Po raz setny podcieramu tyłek jakiemus imperium i po raz setny będzie jak poprzednio. Ktoś kto jest u władzy - wcale sie nią nie dzieli, czy to takei cięzkie do zrozumienia.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 01/09/2008 4:13 am
Kudłacz
bywalec

tak, Kudłaczu, to są moje słowa, nie wiem, dlaczego je zacytowałeś?widzisz pod nimi jakiś komentarz, że to coś złego, albo cokolwiek na temat, co ja o tym myślę?jeśli tak, to chyba masz problem. po prostu napisałam, na świeżo, to co usłyszałam w tv, a co ma do tego moja znajomośc elementarza?

Szanowna Fasolencjo, obok tej napisanej "na świeżo" informacji widniała emotikona 🙁 co chyba daje mi powód do przypuszczenia, że smuci lub niepokoi Cię jej treść. Jako człowiek z natury dobry i czuły na cudzą krzywdę chciałem tylko wykazać, że nie ma się czego obawiać 😉

Bardzo zdziwiła mnie natomiast wypowiedź szanownego kolegi Marines:

Rosja nigdy nie darzyła sympatią Polski i nie bedzie i.Za to,że jesteśmy odważni,za to,że pokazaliśmy prawde o ich zbrodniach i za to,że jesteśmy barzdiej szanowani niz oni.
Rosja jest krajem,który lubi prowadzić wojny.Zbrodnie i terror to ich motto.Powiem wprost ,napewno nie będzie dobrze.Rosja to jest jeden człowiek Putin i niczym się on nie rożni od Stalina
Dla przykładu daje linka ze zdjęciami z wojny w Gruzji.
Prosze obejrzeć jak Rosja postepuje.UWAGA!!!Zdjęcia drastyczne(niektóre)

Po pierwsza to ja w ogóle nie rozumiem co to znaczy, że Rosja nie darzy Polski sympatią? Czyli kto kogo? Rządy się zmieniają a w społeczeństwie każdy ma poglądy prywatne. Jak pisał niedawno jeden z niewielu dobrych polskich publicystów "Państwo nie ma wrogów i przyjaciół, ma tylko interesy, natomiast ja, jako osoba prywatna lubię lub nie pojedynczych ludzi a nie całe narody". Można oczywiście upierać się, że interesy Rosji są sprzeczne z naszymi, ale ich towary są tańsze, ponadto zaopatrujemy się u nich w gaz więc wymiana handlowa idzie dobrze. Dziwi mnie taka rusofobia. Polityczny izolacjonizm i każda Rosja, Niemcy czy inna Białoruś zostawia nas w świętym spokoju. Drugim kontrowersyjnym przekonaniem jest: "Rosja to jest jeden człowiek Putin". Ja nie wiem, czy ludzie naprawdę wierzą w ten lansowany przez kolorowe magazyny przesąd? Polecam prace prof. Andrzeja Nowaka na ten temat. Wykazuje on, że Rosją nie rządzi Putin, tylko sieć oligarchów. Nie na zasadzie jakiegoś spisku czy tajnych bractw ale po prostu wspólnej realizacji krótko i średnio terminowych inwestycji. Sęk w tym, ze Putina zna każdy a kto słyszał o Friedmanie (nie chodzi o Miltona :P) , Deripaskim czy Alekpierowie. Co do zdjęć to naprawdę nie widzę na nich żadnej zbrodniczej działalności. Kilka ran i kilku umarlaków. To jest straszne. Nigdy i nigdzie nie powinno dochodzić do tego, że jeden człowiek podnosi rękę na drugiego. Ale to jest wojna i zaczęli ją Gruzini więc wszelkie pretensje do Saakaszwilego a nie Miedwiediewa. I mówiąc szczerze niestety nieprędko można spodziewać się stabilizacji sytuacji.

Przekroczyliśmy granice tak daleko, że jedynym co nas chroni jest fakt, że nikt z dzierżących władzę nie da wiary w to co robimy

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 01/09/2008 12:37 pm
Nantosvelta
forumowy expert

Jak dla mnie za dużo wątków politycznych 😮

Jak dla mnie i tak, nie ważne kto jest "agresorem", ważne, że ja nie popieram wojen

The Earth is our Mother, we must take care of her. The Earth is our Mother, she will take care of us.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 01/09/2008 11:10 pm
Strona 3 / 6 Wstecz Następny
  
Praca