Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Matura-pomocy:(  

kryminalna18
początkujący

Witam!!
Przygotowuje sie powoli do prezentacji maturalnej i potrzebuje waszej pomocy, mianowicie może macie pomysł jakie ksiązki można wykorzystać do opracowania tematu
"Święci w Bogu i świeci bez Boga. Opracuj na wybranych przyukładach literackich."
Jesli ktos ma jakies sugestie to bardzo prosze pisac....

kryminalna18

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 20/10/2008 10:34 pm
nova.nike
bywalec

Ciekawy temat. Ja bym próbowała porównać różnego rodzaju książki z okresu średniowiecza a pozytywizmu czy współczesności. Z nowszych książek można by wziąć na pewno Dżumę Camus'a czy też chyba Granicę Nałkowskiej. Historia ludzi którzy poświęcają swoje zdrowie, życie, bez jakiejś wyższej ideologii, bez powoływania się na boga. Co do książek w których występują święci w bogu, to niestety zawsze miałam problem z ta stroną 😉 ale sądze że na pewno znajdą się jakieś opowieści, może o świętym aleksym, albo chociażby biblia i jezus.

supergirl;)

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 20/10/2008 10:56 pm
JAGA
 JAGA
forumowy expert

intrygują mnie Ci święci bez Boga- muszę nad tym jeszcze pomyśleć. Ciekawy temat. Postać, która mi przyszła w pierwszej chwili na myśl to Teresa żona Tomasza z "Niezwykłej lekkości bytu" Kundery. Zastanawiam się też nad Mirabell z "Spóźnionych kochanków" (ale czy ona wierzyła w Boga? 😮 )

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 21/10/2008 2:40 am
Catinahat
bywalec

A doktor Judym nie leczył czasem bezinteresownie? Może coś mieszam bo to już dość dawno było ale zdaje mi się że mógłby pasować jako święty bez Boga.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 23/10/2008 1:40 pm
  
Praca