Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

badania krwi  

Strona 3 / 18 Wstecz Następny
  RSS

Kociaczek
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 168
20/10/2008 8:14 pm  

Nie ma 'słabych żył", są tylko niefachowe pielęgniarki. Trafiałam na takie do pewnego momentu i byłam w szoku, jak jednego razu, zamiast zwyczajowego obmacywania, marudzenia że nie widać, i dłubania igłą tu i tam, pani wkłuła się od razu - tak, że prawie nie poczułam, a siniak potem był minimalny. Wniosek, trzeba trafić na dobry punkt pobrań 😉

I ja mogę takowy (państwowy) polecić w Lublinie. Co do kosztów prywatnie, morfologia to pewnie koło 25 złotych.

Co do regularnego odwiedzania specjalistów - bywam u dentysty i ginekologa, i uważam, że jest to absolutnie konieczne (Dentysta - wiadomo 🙂 Ginekolog - CYTOLOGIA!!). Raz na ruski rok robię badania krwi 😉

[edytowane 20/10/2008 przez Kociaczek]


OdpowiedzCytat
motylek8725
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 295
20/10/2008 8:19 pm  

byc moze masz racje...ciezko znalezc dobre pielegniarki zwlaszcza ze moje zyly sa malo widoczne:-//ale ostatnio kiedy mi pobierala wszystko poszlo dobrze a ja i tak mialam siniaka na pol reki dluzej niz miesiac!!masakra jakby mnie ktos pobil 😮 niestety ja mieszkam w okolicach katowic wiec do lublina nie dotre 😛 ale postaram sie znalezc jakichs profesjonalistow ...dziekuje za informacje 🙂


OdpowiedzCytat
Anonim
bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 480
21/10/2008 1:48 pm  

Bylam dzisiaj odebrac wyniki i nie jestem zadowolona:
Trojglicerydy 49,5 mg/dl
Zelazo 48,6 ug/dl

Nikomu o tych wynikach nie powiem, juz kupilam sobie witaminy centrum.


OdpowiedzCytat
Milunia
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 305
22/10/2008 4:14 am  

Nie robiłam badań krwi już od dawna niestety. Zrobię je niebawem, ale prywatnie. Pamiętam jak kiedyś ośmieliłam się zasugrować lekarzowi, że czas najwyższy abym zrobiła badania. Jego odpowiedź wprowadziła mnie w zdumienie. Usłyszałam coś takiego " ale pani jest przecież zdrowa a nie chora" 😡 Wzięłam tylko głęboki oddech, by nie palnąć czegoś niestosownego. I cóż począć? Dlatego czasem wolę zapłacić, niż użerać się w Ośrodku Zdrowia.

Kto jest okrutny w stosunku do zwierząt, ten nie może być dobrym człowiekiem.


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
22/10/2008 3:37 pm  

Zdecydowanie da się z tym żyć. Jak będą jakieś kłopoty, iść można zawsze :red:

Taa, sorry ale to typowo męskie podejście, a potem się dziwią, że mężczyźni szybciej umierają 😀
Może do wyobraźni komuś przemówi to, że przykładowo na raka szyjki macicy umiera w Polsce corocznie 5000 kobiet a w Finlandii - PIĘĆ. Czemu? PRO-FI-LAK-TY-KA i regularne badania.

Tylko akurat co do kolonoskopii 😀 to ja też z daleka bo to wybitnie nieprzyjemne badanie 🙁 Słyszałam, że można połknąć kamerę i potem z niej odtworzyć film, który się nagrywa mini-kamerką podczas przejścia przez układ pokarmowy, no i super, ale wiadomo - cena z kosmosu :/ Akurat siostra mojej mamy i jej córka mają problemy z jelitami, jakieś polipy chyba, a mnie czasami tam pobolewa z lewej strony ale to ignoruję 😮

Mężczyźni szybciej umierają, bo im testosteron skraca życie - "ratunkiem" byłaby kastracja przed okresem dojrzewania, ale wiadomo, że nikt tego nie zrobi 😉
Co do tych umierających na raka szyjki macicy kobiet to raczej 2000 niż 5000, w każdym razie mniej niż ludzi ginących w wypadkach samochodowych...

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
Czarnaaaa
forumowicz
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 38
22/10/2008 4:02 pm  

Ja robie badania krwi - morfologię co miesiąc.
Co dwa miesiace dodatkowo na żelazo i magnez.
Generalnie wszystko jest w porządku, no moze poza żelazem...
Ale to co najważniejsze czyli hemoglogina w moim wypadku jest w normie. :):):)
Pozdrawiam ;*


OdpowiedzCytat
rubia
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1077
22/10/2008 4:26 pm  

Lekarzy staram się unikać- drażni mnie u nich protekcjonalne traktowanie pacjentów 😡 (wybacz Adamie, to nie o Tobie)- a niestety, miałam dużo do czynienia z tym środowiskiem. Nie zmienia to faktu, że spotkałam w życiu kilku naprawdę świetnych przedstawicieli tego zawodu, którzy oprócz fachowej wiedzy mieli też odpowiednie podejście do ludzi. Badania okresowe jednak robię, choć przy b. dobrych wynikach badań krwi, moczu czy cytologii nie widzę potrzeby biegania na kontrolę częściej niż raz na 1-2 lata. Acha!Dentysta i ginekolog wyłącznie prywatnie.


OdpowiedzCytat
Kociaczek
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 168
22/10/2008 5:18 pm  

Co do tych umierających na raka szyjki macicy kobiet to raczej 2000 niż 5000, w każdym razie mniej niż ludzi ginących w wypadkach samochodowych... [

Whatever. Cytologia jest bezpłatna i bezbolesna, zatem nie widzę powodu, żeby raz na rok nie ruszyć 4 liter i się nie zbadać 😉

Acha!Dentysta i ginekolog wyłącznie prywatnie.

Ja do obydwu chodzę nie-prywatnie i sobie chwalę. Tak samo można trafić na dobrego lekarza w NFZ, jak na konowała w prywatnej klinice. Nie ma reguły 😉


OdpowiedzCytat
Jędruś
stały bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 849
23/10/2008 2:58 am  

Lilly mężczyzni umierają statystycznie wcześniej niż kobiety ponieważ mają tylko jeden chromosom X.
Chromoson Y reguluje przede wszystkim działanie chromosomu X.

Ponad to nie wiem czy wiesz ale u kobiet oba chromosomy X (od ojca i matki) są aktywne tylko w różnych komórkach.

Mężczyźni nie mają takiej opcji. Jeżeli chromosom X (od matki) u mężczyzn jest felerny to nie ma zmiłuj się. Organizm nie ma drugiej kopii aby to nadrobić.

Pozdr.
Jędruś wegano-witarianin + B12
Zwolennik soku marchewkowego własnej roboty
:yltype:


OdpowiedzCytat
adamrozew
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 524
23/10/2008 4:28 am  

Witam
CYTAT -Ja robie badania krwi - morfologię co miesiąc.
Co dwa miesiace dodatkowo na żelazo i magnez

U osób zdrowych nie widzę potrzeby robienia morfologii co -m-c
Piszesz, że masz problemy z zelazem tzn, ze albo gdzies go tracisz nadmiernie (Moze obfite miesiaczki?), albo masz zle zbilansowaną dietę -powinnas porozmawiac z zaufanym lekarzem

CYTAT No dokładnie! Ja też kiedyś chciałam, to usłyszałam: "Ale po co ci, przecież jesteś zdrowa".... Halo??? Z jednej strony trąbi się o profilaktyce a potem niektórzy lekarze wyjeżdżają z takimi tekstami Adamie, jak to jest, dlaczego niektórzy lekarze tak niechętnie wypisują skierowania na badania?

Hm dobre pytanie czasami z głupoty, czasami z powodu błedów w komunikacji mało który lekarz lubi gdy przychodzi pacjent ktory przedstawia liste zyczen albo mowi prosze mi zrobic wszystkie badania - raczej nalezaloby poprosic lekarza o "przyjrzeniu sie mojemu zdrowiu" czy wszystko w porzadku - madry lekarz okresli badania konieczne dostosowane do konkretnej osoby, wieku, płci...

CYTAT Tylko akurat co do kolonoskopii to ja też z daleka bo to wybitnie nieprzyjemne badanie Słyszałam, że można połknąć kamerę i potem z niej odtworzyć film, który się nagrywa mini-kamerką podczas przejścia przez układ pokarmowy, no i super, ale wiadomo - cena z kosmosu :/ Akurat siostra mojej mamy i jej córka mają problemy z jelitami, jakieś polipy chyba, a mnie czasami tam pobolewa z lewej strony ale to ignoruję

Badanie jest nieprzyjemne, kamerka to jeszcze rzadkosc i chyba nie do konca badanie idealne bo nawet nie mozna przy pomocy mini-kamerki pobrac wycinka, czy dokonac polipectomii (wyciecia polipów). Co do polipów wystepujacych w rodzinie to ostrożnie !!!! Są takie polipy (a zwłaszcza gdy jest ich duzo) gdzie jest duze ryzyko zeslosliwienia - NOWOTWÓR !!! - dlatego warto byc pod kontrolą gastroenterologa!!!. Jak ktos ma problemy z kolonoskopia są pracownie w których to badanie wykonuje sie w znieczuleniu ogólnym

CYTAT P. Adamik odparl, ze badania krwi moze mi zrobic, ale na grupe krwi nie, bo robi sie wtedy, gdy jest to konieczne (zaluje, ze nie poprosilam go prywatnie o to, bo ja nawet nie znam swojej grupy krwi).
Nie jest to badanie podstawowe i niestety kłania sie troche ekonomia 🙁 Zwłaszcza ze jesli dobrze pamietam to badanie grupy krwi nie jest badaniem przewidzianym przez NFZ w Podstawowej Opiece Zdrowotnej (medycyna rodzinna). Jest to glupota bowiem co ma zrobic facet i kto ma mu zrobic grupe krwi gdy jest podejrzenie mozliwego konfliktu serologicznego jego zony i przyszlego dziecka. Przeciez nie zleci mezowi tego badania ginekolog. Ja rowniez oprocz pracy poradniach specjalistycznych pracuje jako lekarz rodzinny i w opisywanym przypadku daje grupe krwi - choc nie mam teoretycznie obowiazku. W innych przypadkach gdy nie ma wskazan medycznych ani innych istotnych to tłumacze, ze to badanie nie jest przewidziane w poradni lekarza rodzinnego jako podstawowe.

Pozdrawiam
Adam


OdpowiedzCytat
_iwona_
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 236
23/10/2008 5:17 pm  

Jest to glupota bowiem co ma zrobic facet i kto ma mu zrobic grupe krwi gdy jest podejrzenie mozliwego konfliktu serologicznego jego zony i przyszlego dziecka. Przeciez nie zleci mezowi tego badania ginekolog.

Nie zleci, za to co miesiąc zleca badanie krwi matki na odczyn Coombsa, a po narodzinach pobiera się dzidziusiowi krew z pępowiny, żeby zbadać jego grupę krwi...

Nie taniej byłoby jednak zlecić badanie grupy krwi ojcu dziecka, zamiast zakładać z góry, że ma Rh+ ? Głupota... i pełno takich w naszym p...ięknym kraju.


OdpowiedzCytat
bzykula
początkujący
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 9
30/10/2008 11:10 pm  

jako hororowa dawczyni krwi poddaje się badaniom średnio co 3 miesciące tj, za każdym razem, gdy mogę krew oddać 🙂

ps. dobry sposób by pozbyć się lęku przed igłami i krwią 😉


OdpowiedzCytat
Sima
 Sima
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 566
12/11/2008 1:40 pm  

Badam sie mniej wiecej raz do roku,wyniki zawsze sa perfekcyjne-moj lekarz 1 kontaktu zawsze na nie patrzy..mowi no ladne wyniki ale.... w sumie moglaby pani jesc ryby;)Tak zeby troszke na swoim postawić,to ja sie wtedy śmieje i jest ok;)

http://www.youtube.com/watch?v=lHdLRrUocOA&feature=player_embedded


OdpowiedzCytat
StellaArtois
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 2007
12/11/2008 9:04 pm  

Nie taniej byłoby jednak zlecić badanie grupy krwi ojcu dziecka, zamiast zakładać z góry, że ma Rh+ ? Głupota... i pełno takich w naszym p...ięknym kraju.

grupa krwi była w starych dowodach czy w jakichś książeczkach, teraz jej nie ma, więc chyba powinno się coś z tym zrobic.moi rodzice wiedzieli o możliwym konflikcie, bo mama ma Rh-, a ojciec Rh+. a tak właściwie, to czy zawsze jak rodzice mają różne współczynniki Rh to jest ten konflikt? no i moja grupa krwi była wpisana w mamy dowodzie, tym starym, książeczkowym.

ps. dobry sposób by pozbyć się lęku przed igłami i krwią

wiesz co,chyba nigdy nie doświadczyłaś takiego lęku, skoro uważasz, że to dobry sposób 😉

[edytowane 12/11/2008 od fasolencja]


OdpowiedzCytat
rubia
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1077
12/11/2008 10:34 pm  

grupa krwi była w starych dowodach czy w jakichś książeczkach, teraz jej nie ma, więc chyba powinno się coś z tym zrobic.moi rodzice wiedzieli o możliwym konflikcie, bo mama ma Rh-, a ojciec Rh+. a tak właściwie, to czy zawsze jak rodzice mają różne współczynniki Rh to jest ten konflikt? no i moja grupa krwi była wpisana w mamy dowodzie, tym starym, książeczkowym.

Jestem dzieckiem ( 😉 ) z konfliktu serologicznego i z tego co wiem, niebezpieczną sytuacją jest ta, kiedy matka ma Rh- a ojciec Rh+( czyli tak, jak było u mnie). Podobno odwrotna sytuacja nie grozi konfliktem, ale czy tak jest rzeczywiście- nie wiem. Sama mam Rh+ a mój mąż Rh- i też się zastanawiamy nad ewentualnymi tego konsekwencjami 😮


OdpowiedzCytat
Strona 3 / 18 Wstecz Następny
  
Praca