Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

rozstępy  

Strona 1 / 2 Następny
  RSS

RekaThora
forumowicz
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 41
23/04/2012 9:26 pm  

Macie jakies sposoby na rozstępy? Ja mam choc bardzo małe(wąskie, niegłębokie i niewyglądające jak blizny, a jak bielsza skóra, mam na samej górze ud po lewej stronie, po zewnętrznej stronie posladkow, wewnetrznej stronie ramion i największe - pod kolanami, tzn w zgięciu ale od dołu, od wewnętrznej strony), to jednak już białe, czyli te nie do wyeliminowania bez lasera. Jutro idę kupic sobie jakis krem na to, mozecie jakis polecic? W necie wyczytalam duzo pochwal do perfecty slim extreme, sama z tej linii uzywalam do biustu i byl naprawdę dobry, do tego tani bo ta linia kosmetyków kosztuje zawsze max 20 zł za dużą tubkę. Ale moze polecicie cos innego? wiem tez ze warto robic peelingi. Znacie jakies peelingi dobre na rozstepy? Albo jakies specjalne rodzaje masaży? .ćwicznen? Cwiczenia zaczne po maturach....
Wiem ze lasery niemal w 100% usuwają rozstepy ale jest to drogie i na pewno w ciagu najblizszego pol roku nie bedzie mnie na to stać.

[edytowane 23/4/2012 przez RekaThora]


OdpowiedzCytat
Daiana
bywalec
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 148
23/04/2012 9:39 pm  

Perfecta nie jest wege (chyba, że się coś zmieniło ostatnio w co wątpię).

Jeżeli nie są jeszcze białe to na pewno ważne są częste masaże - najlepiej rano i wieczorem po kilka minut 😉


OdpowiedzCytat
RekaThora
forumowicz
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 41
23/04/2012 9:52 pm  

Niestety tak jak pisałam, sa już białe 🙁 wczesniej ich nie zauwazylam, bo są naprawde cieniutkie, króciutkie i niegłebokie. Chyba są od tego, ze szybko przytyłam, bo wazyłam we wrzesniu 63kg, teraz waze 73kg 🙁 Co do masaży wiem, ze są wazne ale sama sobie nie umiem tak masować posladków a nie ma kto tego robic, tzn moze i ma ale nie ktos komu bym pozwoliła.


OdpowiedzCytat
Daiana
bywalec
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 148
23/04/2012 10:14 pm  

To tych białych niestety nie usuniesz kremami, szkoda pieniędzy wywalać w błoto, idź do dermatologa.

Co do masaży to nic trudnego, po prostu masuj okrężnymi ruchami, lekko ugniatając, dasz sobie radę 😛 na pewno nie zaszkodzi, a może zapobiec powstawaniu ich większej ilości/powiększaniu się.


OdpowiedzCytat
RekaThora
forumowicz
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 41
23/04/2012 11:09 pm  

ale czytalam, ze choc miałych kremami sie nie usunie, to uniewidoczni, zmniejszy, wiec postanowiłam wypróbować również jakiś krem, na usuniecie na stałe laserem i tak mnie nie stac i nie bedzie jeszcze długo 🙁


OdpowiedzCytat
Daiana
bywalec
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 148
23/04/2012 11:38 pm  

Hmm, w każdym razie Perfecta nie jest wege, ale to już Twoja decyzja czy zdecydujesz się ją kupić, ja tylko dzielę się tym co wiem. 😉

[edytowane 23/4/2012 od Daiana]


OdpowiedzCytat
RekaThora
forumowicz
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 41
24/04/2012 12:09 pm  

Pewnie nie jest, ale duża tubka to koszt max 20zł, inne kremy antyrozstępowe są duzo drozsze, nie mowiac juz o tych nietestowanych na zwierzętach, czasem kupuje nietestowane, ale rzadko mnie na nie stać. W ogóle ciężko takie znaleźć, o ile robią juz w marketach działy ze zdrową zywnoscia, o tym z etycznymi i ekologicznymi kosmetykami jeszcze nie.. Do tego czytalam wiele opinii, że to naprawde działa, a jak pisalam sama uzywalam z tej linikremu do biustu i tez widzialam pozadane efekty. Ale ogólnie te moje roztepy sa tak malutkie i ledwo widoczne, i sie nie swieca jak gdyby, jak te przecietne, a wczesniej nie pamietam bym miala jakies czerwone krechy w tamtych miejscach, wiec mam malutką nadzieje, ze moze dopiero miały zrobić się czerwone a potem zbielić i utrwalić, ale ja juz dopilnuje by tak się nie stało, eh 🙂


OdpowiedzCytat
n.i.x
stały bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 570
24/04/2012 3:48 pm  

olejek migdałowy i masować masować masować 🙂
nie mam rozstępów ale uwielbiam przeróżne olejki do masaży, to cud natury. Jak nie mam kasy to kupuje w rossmannie oliwkę z babydream dla kobiet w ciąży bo tam jest mieszanka dobrych olejków, w tym migdałowego + wit E a teraz pozwoliłam sobie na olejek z Alterry - migdaly i papaja:

"Dobroczynna, odprężająca pielęgnacja. Każda skóra zasługuje na indywidualną pielęgnację. Olejek do masażu Alterra został opracowany specjalnie do dobroczynnego, regenerującego masażu wspomagającego ukrwienie i zapobiegającego napięciom mięśni.Wartościowe połączenie oleju migdałowego, wyciągu z papai oraz oleju z pestek winogron rozpieszcza skórę. Olej sezamowy* i olej z jojoby* dostarczają wyjątkowo intensywnej pielęgnacji i pozwalają jednocześnie zachować elastyczność skóry. Olejek do masażu Alterra łatwo się wchłania. Ciepły, owocowy zapach ożywia zmysły. *z kontrolowanej biologicznie uprawy "

wegański

omnia vincit amor!!


OdpowiedzCytat
Daiana
bywalec
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 148
24/04/2012 4:29 pm  

[b]RekaThora[/b], wegańskie kosmetyki bywają bardzo tanie 🙂 zainteresuj się Alterrą, którą zaproponowała Ci n.i.x. . Kosmetyki te można kupić w Rossmanie w bardzo niskich cenach a są fajne 🙂 Poleciłabym Ci też Yves Rocher, które jest w większości wegańskie, ale już nieco droższe. Z polskich Bielada i Farmona mają niskie ceny i super produkty (przynajmniej mi odpowiadają 😉 )


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
24/04/2012 5:11 pm  

Tak naprawdę NIC nie usunie rozstępów, ponieważ są to pęknięcia tkanki, czyli blizny. Mogą zblednąć, ale nie znikną. Trzeba dbać o to, żeby nie było ich więcej. Ta skóra już nigdy nie będzie taka jak przedtem, nawet jak sobie zafundujesz najdroższe zabiegi.

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
RekaThora
forumowicz
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 41
24/04/2012 7:46 pm  

Nix, a ile kosztuje ten olejek?
Juz kupilam za 15 zl eveline cosmetics, widzialam o nim naprawde duzo dobrych opinii a jest bardzo tani wiec sie zdecydowalam.
Kiedys chcialam kupic szampon weganski ale poczytalam o nim opinie i byly wrecz bardzo złe i zrezygnowałam.
Co do moich rozstepow sa naprawde małe, pozatym mam niecale 19 lat wiec pewnie jeszcze u mnie jest wieksza produkcja kolagenu niz u wiekszosci kobiet, ktorym pojawiaja sie rozstepy, totez mam nadzieje ze uda mi sie je niemalże usunąc bez laserów


OdpowiedzCytat
Bellis_perennis
Famed Member
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 3467
24/04/2012 7:53 pm  

Co do moich rozstepow sa naprawde małe, pozatym mam niecale 19 lat wiec pewnie jeszcze u mnie jest wieksza produkcja kolagenu niz u wiekszosci kobiet, ktorym pojawiaja sie rozstepy, totez mam nadzieje ze uda mi sie je niemalże usunąc bez laserów

A po co Ci laser jak masz małe rozstępy? Rozumiem na blizny albo na starość jak są na prawdę głębokie 😛
Jeśli są już białe możesz je spłycić złuszczając peelingami i smarując olejkami i innymi mazidłami. Możesz też spróbować złuszczania kwasami ale będziesz się musiała naczytać na ten temat aby nie poparzyć sobie skóry, na wizażu znajdziesz info.

[edytowane 24/4/2012 przez Bellis_perennis]


OdpowiedzCytat
RekaThora
forumowicz
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 41
24/04/2012 11:11 pm  

Z tymi olejkami na pewno popatrzę tylko tez masowanie sobie dupy jest niezbyt wygodne 😀 a nie ma kto mi masowac :p a przynajmniej nie ma kogos komu bym pozwolila 😀


OdpowiedzCytat
Daiana
bywalec
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 148
24/04/2012 11:46 pm  

A kto mówił, że wszystko musi być proste? 😉 samymi super-mega-wypasionymi kremami, którymi się tylko obsmarujesz nic nie zyskasz, tak samo jak nie da się siedzieć i chudnąć - albo człowiek zabiera się za siebie albo stoi w miejscu i lamentuje czekając na cud 😉


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
25/04/2012 4:03 pm  

U mnie rozstępy pojawiły się jak miałam 15 czy 16 lat, były grube, czerwone i nie wiedziałam w ogóle, co to jest. Oczywiście nie zniknęły tylko zbladły, zwiększona produkcja kolagenu w młodości nie pomogła. Kiedyś też miałam parcie na walkę z tym, ale to walka z wiatrakami w zasadzie. Peeling kawowy na wygładzenie polecam tak czy siak.

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
Strona 1 / 2 Następny
  
Praca