Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Dobra książka o wege dla niewegetarianina ....  

  RSS

nardo
początkujący
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 10
24/10/2005 4:54 pm  

Jaką ksiazke o tematyce wegetarianskiej polecilibyscie do przeczytania
osobie, ktora nie jest wege? Chcialbym jakas dobra ksiazke podsunac do
przeczytania pewnej osobie (cale zycie jadla mieso i specjalnie to sie nie
interesuje zdrowym odzywianiem a tym bardziej prawami zwierzat), aby po jej przeczytaniu nie miala zadnych watpliwosci co do slusznosci diety wege, a nawet sama przeszla na nią (pod wplywem przeczytania tej ksiazki).

Wiec jaka ksiazka waszym zdaniem nadawalaby sie najlepiej?


OdpowiedzCytat
Admin
stały bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 678
24/10/2005 5:15 pm  

Zdecydowanie "Viva! Wegetarianizm" Juliet Gellatley.
Opis jest tutaj:
[url] http://www.wegetarianie.pl/modules.php?op=modload&name=Reviews&file=index&req=showcontent&id=5[/url]

Wege Studio


OdpowiedzCytat
kazamuko
stały bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 630
07/03/2006 2:27 pm  

Myślę, że "Pod skórą" M. Fabera. Pokazuje czym jest wegetarianizm i jacy są wegetarianie. Ja daję ją do czytania po kolei moim znajomym nie wege.

http://www.wegestudio.pl/Na_krawedzi_marzen-98.html


OdpowiedzCytat
fred
 fred
forumowicz
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 22
16/04/2006 8:30 pm  

i dobrze że dajesz wszystkim zobaczyć jacy jestesmy. I że do nie jedzenia mięsa można się przyzwyczaić.

P.S. : Masz u mnie plusy :red: :thumbup: żarcik

Pozdrawiam Fred

Sebastian


OdpowiedzCytat
Wiejka
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 808
02/05/2006 5:29 pm  

A czytał ktoś może książkę Marii Grodeckiej"Wegetariańskie okruchy"?Bo słyszałam, że jest podobno ciekawa..

Życie nie jest ani lepsze ani gorsze od naszych marzeń...Jest po prostu inne..


OdpowiedzCytat
Neti
 Neti
forumowicz
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 24
21/06/2006 2:09 am  

"Toksyna" Robina Cooka. Moze nie jest to książka typowo o wege bo to thriller medyczny ale jest fantastyczna. Moja koleżanka po przeczytaniu jej przestała jesć mięso. Ja czytając tą ksiażkę byłam już wega, lecz gdyby tak nie było to z pewnością po tej lekturze bym się stała...

[b]Eight men will never play again, who met destruction there, the flowers of English football, the flowers of Manchester[/b] Joga Bonito :* :*


OdpowiedzCytat
kamma
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 669
11/09/2006 7:45 pm  

Polecam dwie, ale są to książki naukowe:
Serpell "W towarzystwie zwierząt" - o tym, dlaczego traktujemy różnie poszczególne gatunki zwierząt
Singer "Wyzwolenie zwierząt" - same fakty o wegetarianizmie i o cierpieniu eksploatowanych przez ludzi zwierząt. Nie ocenia, nie krytykuje.

podskoczyć i nie trafić w ziemię


OdpowiedzCytat
kuaczek
świeżaczek
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 2
15/09/2006 11:47 pm  

Pierwszą książką o wegetarianiźmie, po którą sięgnęłam, była 'Wszystko o wegetarianiźmie' Marii Grodeckiej.


OdpowiedzCytat
kinga:)
rozmówca
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 62
29/09/2006 3:13 am  

Wiejka!
moja pierwsza i ukochana ksiazka o wegetarianizmie,ktora rozjasnila mi w glowie to wlasnie [b] Wegetarianskie okruchy [/b]:)
polecam!


OdpowiedzCytat
Cleevlen_
forumowicz
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 27
17/03/2011 7:26 pm  

Wiejka!
moja pierwsza i ukochana ksiazka o wegetarianizmie,ktora rozjasnila mi w glowie to wlasnie [b] Wegetarianskie okruchy [/b]:)
polecam!

Jestem co prawda dopiero w połowie 'Wegetariańskich okruchów' i niektore argumenty podawane przez autorkę wydają mi się momentami dość przesadzone. Tak samo to, jakie określenia stosuje ('...IMPERIUM BELZEBUBA...'). Nie zmienia to faktu, że książkę oceniam raczej pozytywnie. Nie-wege znajomej podsunelam 'Milczaca Arke'. Wg mnie opisy hodowli, rzezi, rozne dane statystyczne z tej ksiazki naprawde mocno dzialaja na czlowieka .


OdpowiedzCytat
eRZet
weteran forum
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 1839
17/03/2011 7:35 pm  

😉

(...) ('...IMPERIUM BELZEBUBA...'). (...)

wow, naprawdę?! to w takim razie biorę się za czytanie 😛

\\m/

[edytowane 17/3/2011 od eRZet]

Strefa rokendrola wolna od Angola, środa/czwartek godzina 0.00 w radiowej Trójce


OdpowiedzCytat
  
Praca