Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Krowa probowala uciec z rzezni  

Strona 4 / 7 Wstecz Następny
  RSS

Patrice
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 194
26/07/2008 6:26 pm  

szeregi - taaa wojsko rulezz 😛 a pozatym nie wiem czemu mielibysmy zakonczyc dyskusje, to jest kulturalna rozmowa, kulturalnych ludzi i do tego bardzo wazny temat 🙂


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
26/07/2008 8:37 pm  

Wracając do krowy - ciekawe, że zwierzę, które przestąpiło próg rzeźni musi być zabite z obawy przed chorobami zakaźnymi - ale mięso z takiej rzeźni to już samo zdrowie? Idąc tym tokiem rozumowania, to i rzeźników należałoby zabijać każdego dnia po skończeniu pracy, a nazajutrz najmować nowych 😉

dokładnie to samo pomyślałam 🙂

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
Marines
rozmówca
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 85
27/07/2008 1:40 am  

Do Ensifer.
Piszesz jak znawca histori,tragedi jaką jest wojna.Zapewne z opowiadań i książek.Może warto spytać się kogoś kto był na wojnie,kto widział,(wojna na Bałkanach,Afganistan,Irak)Ja wiem coś na ten temat ponieważ miałem kogoś z rodziny kto był na wojnie w Jugosławi i widział wszystko na własne oczy.To co może zrobić człowiek.Proponuje stać sie najemnikem i poznać smak wojny.Drogie dziecko.....
Nie widzę nic złego z porównania obozu do rżezni.Jest wspólna cecha śmierć i cierpienie.
Nieważne czy umiera człowiek czy zwierzę.Nie praw morałów ponieważ stwierdzasz,że człowiek jest lepszy od zwierząt.To ,że sugerujesz się argumentami książki i pani nauczycielki stwierdza twoją ubogą inteligencje i zostaw to sobie.

Wracając do krówki;
Chore przepisy w naszym kraju to norma.Niestety na ...... nie ma rady.Mam nadzieje,że kiedyś to się zmieni.
Tylko czemu musi ktoś cierpieć z tego powodu?Ach zapomniałem przecież to 'tylko krowa'.....


OdpowiedzCytat
edyt
 edyt
początkujący
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 13
27/07/2008 1:59 am  

Popieram w pełni Marines'a ? 🙂 obóz i rzeźnia zdecydowanie można określić jako jedno i to samo uwzględniając iż w obozie giną niewinni i bezbronni ludzie, a w rzeźni niewinne i bezbronne zwierzęta.... człowiek w żadnym wypadku nie jest lepszym od zwierząt. Jesteśmy istotami stworzonymi przez Boga powinniśmy odnieść się do słów 'nie zabijaj'.

****
w naszym kraju musi dojść do głębokich przemian, lecz to się wzajemnie wyklucza nasz kraj i przemiany. tu nikt nie liczy się z cierpieniem czy ludzi czy zwierząt szczególnie zwierząt potrafią zgladzić setki tysięcy bezbronnych zwierząt za wszelką cenę, na wszystkie sposoby nawet najbardziej drastyczne, krwawe.. żeby tylko zaspokoić swój glód? to jest chore. ale to sie nie zmieni. jedynie my łącząc się wzajemnie możemy jakoś zacząć otwierać tym ludziom (bez wahania określę ich mianem morderców) oczy.

walcz, walcz, walcz, choć Twoją bronią będzie tylko śmiech


OdpowiedzCytat
Deleted
forumowy expert
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 1011
27/07/2008 2:03 am  

Marines, edyt - z tym NIGDY ale to NIGDY się nie zgodze, te dwie rzeczy dzieli bardzo duża przepaść.

=


OdpowiedzCytat
edyt
 edyt
początkujący
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 13
27/07/2008 2:05 am  

podaj kilka powodów, argumentów dlaczego się nie zgodzisz? przecież taka jest prawda tak to wygląda.

walcz, walcz, walcz, choć Twoją bronią będzie tylko śmiech


OdpowiedzCytat
Włochata21
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 358
27/07/2008 2:08 am  

Może warto spytać się kogoś kto był na wojnie,kto widział,(wojna na Bałkanach,Afganistan,Irak)Ja wiem coś na ten temat ponieważ miałem kogoś z rodziny kto był na wojnie w Jugosławi i widział wszystko na własne oczy.

ja znam taka osobe, chlopak 25 letni z mojej miejscowosci pojechal do Afganistanu zarobic kase. Po powrocie trafil do czubkow. Latwo mowic o czyms, bedac bezpiecznym w cieplym domku, z dala od tego koszmaru. Moraly mozna sprobowac prawic tylko wowczas, jesli sie czegos doswiadczylo.

Nie trawie obludy, dwulicowosci i falszu!


OdpowiedzCytat
Deleted
forumowy expert
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 1011
27/07/2008 2:17 am  

Włochata21 - gdybym mógł tego doświadczyć, to już by mnie tu nie było 😉
edyt - Człowiek to nie zwierze - proste

=


OdpowiedzCytat
edyt
 edyt
początkujący
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 13
27/07/2008 2:24 am  

Ensifer - jesteś zbyt pewny siebie. ''Człowiek to nie zwierze - proste'' ok nie zwierzę ale istota żywa i tak samo nie wolno zabijać ludzi ani zwierząt. można życ bez zabijania

walcz, walcz, walcz, choć Twoją bronią będzie tylko śmiech


OdpowiedzCytat
Włochata21
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 358
27/07/2008 2:26 am  

wiec najpierw pojedz na wojne, a potem, gdy zobaczysz smierc, wypowiadaj sie, czy jest dobra, czy nie. Narazie jestes mlody, moze gdy wydoroslejesz, zmienisz swoje zdanie.

Nie trawie obludy, dwulicowosci i falszu!


OdpowiedzCytat
Karo:)
świeżaczek
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 2
27/07/2008 2:28 am  

To żałosne , że jeszcze tyle osób tego nie rozumie . Myślą , że mają rację , mówiąc "Zwierzęta są po to by je jeść" 😡


OdpowiedzCytat
edyt
 edyt
początkujący
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 13
27/07/2008 2:29 am  

Włochata21 - popieram!!! ::))

walcz, walcz, walcz, choć Twoją bronią będzie tylko śmiech


OdpowiedzCytat
Marines
rozmówca
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 85
27/07/2008 2:34 am  

Dobrze wyjasnię sprawę.
Więc tak mojem mamy brat czyli mój wujek.Zamieszkały w USA od 1974.Obywatel Stanów Zjednoczonych ale Polak.
Od 1989 roku żołnierz USMC
W 1993 wyjazd do ogarnietej wojną Jugosławi,tragedia,rozpacz ,śmierć ,ludbójstwo,bratobójstwo.Smierć niewinnych dzieci.
W 2000 roku przyleciał do Polski i opowiadał mi.Opowiadał mi jak pakował do worka zwłoki dziewczynki(ok 10lat) zgwałconej i zabitej przez serbów.Płakał jak dziecko i nic nie mógł zrobic...Jego opowieści wstrząsneły mną.
W 2003 roku wyjechał na wojnę do Iraku ...nie wrócił zginął ...więc wiem coś na temat tych chłopaków którzy giną w imię zysku kraju,bo niestety wojna to pieniadze .
Bardzo dobry kontakt miałem z wujkiem,traktował mnie jak syna.Więc mocno odczułem smutek.....
Nie prawię morałów,chciałem porównać kwestię śmierci i nieważne czyjej bo każda żywa istota odczuwa ból i cierpienie.My jako ludzie uważając się za lepszych i mądrzejszych uważamy się za władców swiata.Wybieramy kogo i kiedy możemy zabić.Jesteśmy gorsi od zwierząt......Te stworzenia nie zostały stworzone po to ,aby je zjadać....Zostały stworzone po to aby opiekować sie nimi,aby dawały nam radość kiedy sie patrzy na nie ...


OdpowiedzCytat
edyt
 edyt
początkujący
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 13
27/07/2008 2:38 am  

...ale najwyraźniej większości ludzi nie daje radości patrzenie się na piękne stworzenia jakimi są zwierzęta, lecz widok ich śmierci. tu już nie da się zaprowadzić ładu, gdzie człowiek żyje w zgodzi, harmonii ze zwierzętami.

walcz, walcz, walcz, choć Twoją bronią będzie tylko śmiech


OdpowiedzCytat
Włochata21
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 358
27/07/2008 2:41 am  

MArines, z tymi moralami nie chodzilo mi o Ciebie. Taka jest wlasnie wojna. Niechby juz zabijali sie wzajemnie sami zolnierze, nie byloby mi wcale zal, chca wojny, kochaja przemoc? -niech gina. Ale najgorsze jest to, ze ci sami zolnierze morduja niewinnych ludzi, torturuja jencow,gwalca kobiety i dzieci-takie obrazy mozna zobaczyc m.in. w amerykanskich filmach o wojnie w Korei. Mezczyzna nie zrozumie, czym jest gwalt dla kobiety.

Nie trawie obludy, dwulicowosci i falszu!


OdpowiedzCytat
Strona 4 / 7 Wstecz Następny
  
Praca