Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Bardzo ważne pytanie odnośnie kontroli zdrowia w czasie stosowania diety wegetariańskiej.  

Strona 2 / 5 Wstecz Następny
  RSS

JAGA
 JAGA
forumowy expert
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 1385
13/06/2008 5:51 pm  

ja jestem wegan od niecałego roku i chcę iść na badania krwi, czuję się dobrze, blada nie jestem ale zawsze lepiej pójść. mam pytanie: czy za te badania się płaci i czy niepełnoletnia osoba może iść na nie sama?

jeśli masz skierowanie od lekarza to nie płacisz, a jeśli nie masz to za morfologie płacisz ok 9 zł(tak jest u mnie w przychodni), wydaje mi się, że nie musisz być pełnoletnia.
Jak morfologia bedzie ok, to wydaje mi sie, że nie ma sensu robic innych badań. Tak mi powiedział wujek-lekarz i mój lekarz w przychodni. A gdy spytałam czy powinnam robić badania częściej niż raz na rok, bo jestem wege, to usłyszałam :" pani sobie choroby na siłę szuka; skoro wyniki są w porządku, dieta też to o co chodzi?"


OdpowiedzCytat
fafik
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 157
17/06/2008 4:38 pm  

ja robiłam często badania ale ze względu takiego, że cholesterol miałam zawsze za wysoki (uwarunkowanie genetyczne, po dziadku i ojcu) i zawsze anemiczka byłam 😛 od urodzenia.

zrobiłam ostatnio badania i wyszło, ze i cholesterol jest już w normie i anemia też zniknęła.
weganizm mi służy zdecydowanie 😛


OdpowiedzCytat
Nela89
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 374
29/04/2009 8:25 pm  

W poniedziałek pobrali mi krew i na pamiątkę został mi wielki krwiako-siniak.. :/ Dzisiaj byłam u lekarza i moje wyniki są świetne! Żelazo nieco spadło w porównaniu do ostatnich badań, ale i tak jest wysokie, bo 116 (ale spotkałam się z różnymi przedziałami w granicach normy) OB 10, więc tez dobrze. W ogóle są lepsze, niż się spodziewałam, po zimowych brakach w świeżych warzywach i owocach. No i może rodzice będą spokojniejsi. Ogółem, to Huuuuura! 🙂

Pochwała jest pożyteczniejsza od kary. Plaut


OdpowiedzCytat
nuna96
początkujący
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 17
19/05/2009 4:32 pm  

hej!

Moja MAMA mówi ze mogę nie jesc miesa ale NIE UROSNĘ!

Czy to prawda???

POMOCY bo mam tylko 149 cm!!!


OdpowiedzCytat
Szczurunia
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 386
19/05/2009 6:32 pm  

a twoja mama ile ma wzrostu?
Wzrost to glownie sprawa dziedziczna. No chyba ze palisz fajki, to nie urosniesz:P
Moze chodzi mamie o witamine d i wapn? No bo nie wiem co innego (ze skladnikow odzywczych) ma wplyw na wzrost.
Jak jestes lakto-owo to nawet nie musisz specjalnie sie martwic o ilosc tych skladnikow w diecie.


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
19/05/2009 7:15 pm  

A ile masz lat, 13? Jeśli tak to spokojnie, masz jeszcze sporo czasu na rośnięcie 🙂 Urośniesz, wegetarianizm nie ma tu nic do rzeczy, trzeba być skrajnie niedożywionym, żeby przestać rosnąć.

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
nuna96
początkujący
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 17
20/05/2009 7:26 pm  

dzięki 😉

chyba przejde na peskowegetarianizm 🙂


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
20/05/2009 10:07 pm  

Co to jest peskowegetarianizm? Jakaś odmiana pseudowegetarianizmu? Coś jak bycie trochę w ciąży? 😉

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
Bellis_perennis
Famed Member
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 3467
20/05/2009 10:46 pm  

Lily oddychaj 😉 jesteś drzewem, jesteś drzewem 😉


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
20/05/2009 11:22 pm  

Drzewem? Czyli że wytwarzam tlen? 😉

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
Bellis_perennis
Famed Member
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 3467
20/05/2009 11:56 pm  

W sumie chodziło mi o brak wykazywania emocji w tej sytuacji ale zawsze możesz wytwarzać tlen 😉 przyda się, nie powiem 😉


OdpowiedzCytat
czapla_666
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 230
22/05/2009 3:21 am  

Jesli juz o tych badaniach... To czy przez wegetarianizm mozna uszkodzic sobie trzustke?o.O Moj tata ciagle mi wmawia, ze sobie trzustke zniszcze... Moge to jakos zbadac???
P.S. Najbardziej absurdalny argument anty-wege: od wegetarianizmu bierze sie anoreksja...

Usmiechaj sie, kiedy tylko mozesz. To najlepsze lekarstwo na wszystko:)


OdpowiedzCytat
xxl
 xxl
weteran forum
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 1730
22/05/2009 4:15 am  

W jaki sposób wegetarianizm miałby uszkadzać trzustkę? Czy tata ma na to jakieś argumenty czy tylko wyczytał jakieś rewelacje/zasłyszał od kogoś kto wyczytał i rozsiewa je dalej? 🙂

http://www.explosm.net/comics/random/


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
22/05/2009 2:33 pm  

To nie tak, po prostu są ponoć ludzie (np. Dalajlama), którzy przez jakieś zaburzenie funkcji trzustki nie mogą być wegetarianami. Tyle wiem. A trzustkę można sobie popsuć na różne inne sposoby, nie wystarczy się zdrowo odżywiać 😉

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
greene
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 337
22/05/2009 5:59 pm  

już zamiescilam to pytanie w dziale "zdrowie i uroda", ale nikt mi nie odpisal. ten temat o wynikach krwi jest chyba nawet bliższy mojemu problemowi, więc zapytam jeszcze raz. Otóż od około miesiąca moim problemem są bolesne pęknięcia przy kącikach ust, które jeśli tylko znikną to za dwa dni znów sie pojawiają. czy ktoś może wie czym to jest spowodowane? czy mogę mieć niedobór jakiegoś pierwiastka?


OdpowiedzCytat
Strona 2 / 5 Wstecz Następny
  
Praca