Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Bardzo ważne pytanie odnośnie kontroli zdrowia w czasie stosowania diety wegetariańskiej.  

Strona 5 / 5 Wstecz
  RSS

JAGA
 JAGA
forumowy expert
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 1385
17/02/2010 1:00 am  

Vegevit jest bez recepty- nigdy nie spotkałam się z problemem przy kupowaniu. Może spróbuj w innej aptece 😉


OdpowiedzCytat
bułek
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1236
17/02/2010 1:05 am  

W programie tv dowiedziałem się kiedyś że jak ma się grzybice np. stóp, to trzeba unikać cukru bo jest pożywką dla grzyba. Przy infekcjach, o których mówicie moze się taka inf. przydać.

Oeparol (pomadka) jest wege? Pytam bo używam ;). Problemów z zajadami lub innymi sprawami (oprócz trądziku) nie mam, tylko mi szybko usta wysychają.

[edytowane 16/2/2010 przez bułek]

Smakowite przepisy wegańskie


OdpowiedzCytat
greene
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 337
17/02/2010 3:43 pm  

Hispisko, mleko w kartonie jest UHT, a to oznacza że zostalo poddane beardzo wysokiej obróbce termicznej. a jak wiadomo im wyższa temperatura tym potem mniej zasobny w minerały jest produkt do spożycia. Jeżeli już bardzo zależy Ci na piciu mleka, to lepiej kupować świeże niepasteryzowane.

I tak jak powiedziała wyżej Jaga- Vegevit nie jest na receptę i jest w 100% wege. Teraz również B12 firmy Naturell jest wege bo wycofali czerwony odzwierzęcy barwnik. Niestety w aptekach mogą się jeszcze zdarzyć stare niewykupione opakowania więc warto sprawdzać w spisie składników czy nie ma tam karminów. łatwo tez poznać po tym, że stare tabletki z barwnikiem niewegetarianskim sa koloru różowego, a nowe- wegetariańskie sa koloru blado-czerwonego


OdpowiedzCytat
hipiska
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1596
17/02/2010 9:05 pm  

Najbardziej lubię i najczęściej kupuję mleko "od krowy" , ale zdarza mi się pic również z butelki lub z kartonu.
Zajady udało mi się zwalczyc, ale boję się, że po raz kolejny - na krótko.

Przepraszam za "c" zamiast cii, ale coś mi klawiatura szwankuje 😉

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze


OdpowiedzCytat
hipiska
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1596
03/09/2011 12:37 am  

Czy wie ktoś czy są jakieś badania, które wykazałyby niedobory witamin i składników mineralnych? Wiem, że to pytanie do lekarza, ale pomyślałam, że może będziecie wiedzieć.
Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
03/09/2011 2:16 am  

Minerały - jonogram. Ale bardziej miarodajna jest analiza włosów, z tym że droga.
A witaminy to niektóre można osobno zbadać - D, B12 - co do innych nie wiem, ale to się wszystko waha dobowo, nie wiem, czy miałoby to sens.

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
eRZet
weteran forum
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 1839
03/09/2011 2:24 am  

No ale sama morfologia też wiele rzeczy pokazuje, więc może warto zacząć od tego?
Wszystko jest oczywiście kwestią interpretacji, ale przynajmniej można zawęzić pole poszukiwań. A poza tym jest darmowa 😉

Strefa rokendrola wolna od Angola, środa/czwartek godzina 0.00 w radiowej Trójce


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
03/09/2011 2:37 am  

No ale jeżeli coś szwankuje, a morfologia jest w normie, to dalej nie wiadomo, czego brak.

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
SurykatkaxD
rozmówca
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 53
03/09/2011 4:06 am  

Tydzień temu robiłam badania krwi, bo ciągle czuje się senna i nie ważne czy śpię 5 godzin czy więcej to ziewam przez cały dzień. Do tego ciągle utrzymuje się niższe ciśnienie w granicach 105/65 a zawsze ciśnienie miałam książkowe.

Morfologia wyszła bez zarzutu, ale żelazo 53 (50,0-150,0) . Mieści się w normie, ale lekarz przepisał mi żelazo w tabletkach do łykania przez 2 miesiące i powiedział, że zadowalający wynik będzie w granicach 80-100. Magnez mam na poziomie 1,9 (1,9-2,5). Również mieści się w normie, ale była przy nim strzałka w dół, czyli za mało.

Co mnie dziwi to to że że teraz mam niższe żelazo niż rok temu przy wyższej hemoglobinie. Teraz 14,1 (12,0-16,0) rok temu 13,3. Znacznie poprawiła się też objętość krwinek czerwonych teraz 87,0 (80-97) rok temu poniżej normy 77.


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
03/09/2011 4:11 am  

Ale nie warto badań samego żelaza, lepiej ferrytynę. Ten poziom żelaza nie jest miarodajny z tego co wiem... bo chyba też waha się dobowo czy jakoś tak.

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
vieslav
forumowicz
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 28
18/09/2011 4:14 pm  

Minerały - jonogram. Ale bardziej miarodajna jest analiza włosów, z tym że droga.
A witaminy to niektóre można osobno zbadać - D, B12 - co do innych nie wiem, ale to się wszystko waha dobowo, nie wiem, czy miałoby to sens.

Witaminy rozpuszczalne w wodzie są na bieżąco wydalane/przyjmowane, nie są magazynowane, więc sprawdzanie ich poziomu w organizmie mija się z celem.


OdpowiedzCytat
Strona 5 / 5 Wstecz
  
Praca