Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

cukiereczki  

Strona 1 / 2 Następny
  RSS

waszakicia
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 606
05/02/2007 12:19 pm  

czasem mi sie chce czegoś słodkiego a że jestem weganką to nie wszystko moge jesc.
Mam pytanie do wegan. Co jecie w takich sytuacjach.
Bardziej chodzi mi tu o cos prosto ze sklepu.
powiedzcie cos o...
tik-takach
a i o gorzkiej czekoladzie. Jecie?


OdpowiedzCytat
obłudna
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 178
05/02/2007 12:39 pm  

nein ;]

jak zwykle zostają suszone owoce...


OdpowiedzCytat
siwcia
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 661
05/02/2007 12:59 pm  

Ja też zadowalam się suszonymi owocami i orzechami, wcinam tez dostępne surowe owoce;)To mi w zupełności wystarcza 😀


OdpowiedzCytat
kamma
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 669
05/02/2007 12:59 pm  

Wiatraczki Holenderskie z firmy LU (te bez czekolady).
Ale najczęściej suszone owoce, chociaż też nie wszystkie, niektóre mają jakieś dziwaczne konserwanty.
Jest jeszcze coś takiego jak Eco Cookies, z firmy Malwa (Blichowo), pyszne razowe ciasteczka, wiele rodzajów jest bez cukru, ale nie są ogólnodostępne (tylko w sklepach ze zdrową żywnością), no i drogie, niestety... 6 zeta za paczuszkę 160 gram.

podskoczyć i nie trafić w ziemię


OdpowiedzCytat
SoulSista
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 128
05/02/2007 1:11 pm  

U mnie problem fast-foodowskich słodyczy został wyparty dzięki staremu dobremu piekarnikowi 😛 Co drugi dzień, a czasem i codziennie, piekę ciasto, ciasteczka tylko czasami, więcej z nimi roboty. Tak więc kiedy w domu pachnie szarlotką, piernikiem, ciastem czekoladowym czy kokosowo-migdałowym jamajkowcem (nazwa własna ;] ) na widok sklepowych wyrobów mogę powiedzieć tylko.. :casstet:


OdpowiedzCytat
EvilOne
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 829
05/02/2007 4:06 pm  

Heh, wiem co to znaczy-ma się ochotę na coś słodkiego... a czasami ma sie ochote po prostu "na coś" 😀 w temacie o wegańskich batonikach coś było na temat takich precjozów:)

hide and seek


OdpowiedzCytat
Wege-Aneta
forumowy expert
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 1084
05/02/2007 5:02 pm  

ja takze pieke sama ciasteczka, a jak zacznie sie szkola to takze bede brala susszine owoce, bo nieraz bylo tak ze z braku lachu kuowalam sobie batonik! Teraz jednak po zrezygnowaniu z jaj i mleka nie ma o tym mowy 😀


OdpowiedzCytat
obłudna
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 178
05/02/2007 5:53 pm  

dziś będąc w sklepie zainteresowałam się bardziej tymi wszystkimi specjałami dostępnymi w nim 🙂

nie będę tu mówić o wszelkich 'bio' czy jakiś specjalnych słodyczach, tylko o takich raczej dostępnych powszechnie

cukierki, zwykłe landryny, są w wiekszości wegańskie - a już na pewno miętówki rozmaite
w innych trza patrzeć na barwniki

z chałw to nie za bardzo - wszędzie lecytyna
jedyna jaką znalazłam to jakaś grecka (po 2 z hakiem mały batonik :P) ale ta nie pasuje do dostępnych słodkości

ale sezamki są raczej ok (generalnie, jeśli się nie ma nic do cukru, ale wtedy to chyba wszystko z tego co wymieniłam odpada)

można sobie od biedy kupić słoik dżemu 😛 albo jakiegoś ustrojstwa dla dzieci - gerbera czy coś 😀

[edytowane 5/2/2007 od obłudna]


OdpowiedzCytat
JAGA
 JAGA
forumowy expert
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 1385
27/02/2007 12:20 am  

pierniki "katarzynki" firmy "toruń" chyba są vegan(ale dla 100% pewności sprawdź skład). Podaje link żebyś mogła zobaczyć jak wyglądają, można je bez problemu dostać w sklepach sieci "Społem".
http://www.hipernet24.pl/prodinfo.php?item_id=1660&pkt_id=&pro_id=&char_id=

poza tym sezamki(jeśli jesz cukier).

A z domowych rzeczy polecam deser, którym zostałam niedawno miło zaskoczona- budyń czekoladowy(z torebki) zrobiony na syropie odlanym z puszki z ananasami, a na wierzchu odrobina ananasa pokrojonego w kostkę-PYCHA 😛


OdpowiedzCytat
vanityy
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 186
04/03/2007 1:20 pm  

pierniki "katarzynki" firmy "toruń"

nie firmy toruń tylko "kopernik" jak juz 🙂
co do ciasta jest dla nas ok, tylko trzeba wiedziec ze oblane są czekolada...


OdpowiedzCytat
fabryka_slow
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 294
04/03/2007 2:05 pm  

tik taki maja w składzie alkohol metylowy. Nie polecam (:

koskaan


OdpowiedzCytat
JAGA
 JAGA
forumowy expert
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 1385
04/03/2007 7:34 pm  

pierniki "katarzynki" firmy "toruń"

nie firmy toruń tylko "kopernik" jak juz 🙂
co do ciasta jest dla nas ok, tylko trzeba wiedziec ze oblane są czekolada...

Te, które mam na myśli nie są oblane czekoladą( jest kilka rodzajów pierników tej firmy)


OdpowiedzCytat
Inesita
rozmówca
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 85
04/03/2007 8:28 pm  

a czy mozliwe jest zrobienie racuchów bez jajka? właśnie byłam w kuchni (mieszkam w akademiku) i jakaś dziewczyna smażyła sobie takie duuuże, pachnące i rumiane, mmmmmmmmm, no i nabrałam na nie strasznej ochoty 🙂 🙂 🙂

raaraa swami raaraa!


OdpowiedzCytat
waszakicia
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 606
05/03/2007 3:30 pm  

Niestety nie sa dozwolone...:/ 😮


OdpowiedzCytat
elis99
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 219
05/03/2007 4:51 pm  

Widziałam w sklepie krówki sojowe.Nieprzyjżałam się jaki mają dokładnie skład... ale wiem ,że mleko krowie zastąpiono białkiem sojowym.

I'm so sick of fights I hate them .. Come on let me hold you touch you feel you


OdpowiedzCytat
Strona 1 / 2 Następny
  
Praca