Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

cukiereczki  

Strona 2 / 2 Wstecz
  RSS

obłudna
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 178
05/03/2007 5:59 pm  

waszkicia, te przepisy to do Inesity ;]

ale weganskie racuchy tez istnieja przeca


OdpowiedzCytat
vegetena
stały bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 964
05/03/2007 11:56 pm  

Wegańskie racuchy
4 jabłka, 2 szklanki mąki pszennej razowej, olej.
Jabłka obrać i pokroić w niezbyt grube plastry. Mąkę rozrobić z wodą tak, aby ciasto miało konsystencję gęstej śmietany. Plasterki maczać w cieście i smażyć na oleju. Można podawać z dowolnym dżemem.

Mi z kolei chce się czekolady...Takiej bezmlecznej (może być mleko sojowe), bez masła (tylko roślinne), mogą być jajka, a mogą nie być... I żeby ta czekolada była twarda... Znalazłam przepis i myślę, że masło mozna zastąpić roślinnym, a mleko krowie sojowym. Tylko gdzie ja znajdę mleko sojowe w proszku (tylko z mlekiem w proszku czekolada jest twarda, nie płynna) bez żadnych niewegańskich składników? A może ktoś ma inny przepis?


OdpowiedzCytat
Wege-Aneta
forumowy expert
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 1084
06/03/2007 9:35 am  

vegetena popatrz w sklepie na kakao 😀 mi zastepuje czekolade w zupelnosci 😉


OdpowiedzCytat
moniulekm
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 188
06/03/2007 9:39 am  

Mi z kolei chce się czekolady...Takiej bezmlecznej (może być mleko sojowe), bez masła (tylko roślinne), Znalazłam przepis i myślę, że masło mozna zastąpić roślinnym

Chyba nie można. Masło roślinne nie jest wege. Lepszy olej. Ja dodaje jak piekę ciasto i z powodzeniem zastępuje nim inne tłuszcze.


OdpowiedzCytat
vegetena
stały bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 964
06/03/2007 3:33 pm  

Zawsze patrzę na skład i doszłam do wniosku, że masła roślinne sprzedawane w sklepach, tych popularnych firm nie są wege, a to lecytyna, mono i diglicerydy kwasów tłuszczowych... Jednak miałam nadzieję, że inne masła roślinne są wege - nie widziałam ich składów. Ale zastąpię olejem, właśnie! I koniecznie muszę się wybrać do jakiegoś hipermarketu po mleko sojowe w proszku.
Wege-Aneto, tak, coś z kakao muszę zjeść codziennie, ale taka czekolada mi się marzy, ach 🙂


OdpowiedzCytat
fabryka_slow
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 294
06/03/2007 9:08 pm  

co do słodyczy - właśnie wpałaszowałam bułke razową z powidłami śliwkowymi- słodkieeeee, bardzo słodkie (:

koskaan


OdpowiedzCytat
waszakicia
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 606
07/03/2007 10:19 am  

Zrobiłam wczoraj wegańskiego murzynka i bardzo lubie go jesc własnie z powidłami śliwowymi. Pychaaaaaa 😉


OdpowiedzCytat
coconut
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 164
23/03/2007 11:58 pm  

powidła śliwkowe najlepiej smakują mi na pieczywie chrupkim, wcześniej posmarowanym
masłem orzechowym 🙂 codziennie się tym zajadam i po części zastępuje mi to słodycze...chociaż też czasem (tzn.prawie codziennie 😀 ) marzy mi się czeeeekolada...


OdpowiedzCytat
Strona 2 / 2 Wstecz
  
Praca