Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Jak... przytyć?  

Strona 1 / 6 Następny
  RSS

Kretka
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 120
24/03/2007 7:20 pm  

Zawsze byłam szczupła lub bardzo szczupła. Niezależnie od tego co jadłam i ile. Od miesiąca nie jem mięsa i trochę się boję, że będę jeszcze chudsza. Obecnie ważę ok. 48-49 kg przy wzroście 163 cm. Jest to dolna granica normy. Co jeść na diecie wege (jestem laktoowowegetarianką), aby nie schudnąć, a nawet nabrać troszkę ciała? Czy to jest w ogóle możliwe?


OdpowiedzCytat
Olla
 Olla
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 484
24/03/2007 7:48 pm  

polecam tahini, sezam pod każda postacią.... to b. kaloryczna rzecz !


OdpowiedzCytat
kamma
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 669
24/03/2007 7:50 pm  

Też mam ten problem, ale w moim przypadku pytanie brzmiało nie "co jeść?", ale "jak jeść?". Gdy wprowadziłam [b] jeden dodatkowy posiłek dziennie [/b](płatki owsiane z mlekiem sojowym i bakaliami), zaczęłam powolutku przybierać na wadze. Powodzenia!

podskoczyć i nie trafić w ziemię


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
24/03/2007 11:43 pm  

Twoja waga to ideał większości kobiet, które się odchudzają. A nawet mniejsza. Właśnie dziś czytałam, że jeśli ktoś w dzieciństwie nie wykształcił sobie dużo komórek tłuszczowych, to nigdy nie utyje - bo one się już tylko powiększają, a już ich nie przybywa. Tylko u dzieci tekomórki się namnażają pod wpływem przekarmiania.

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
nader_1973
forumowicz
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 31
24/03/2007 11:56 pm  

Jesc i nie tyc to wielki dar.Niestety ja musze uwazac na kalorie bo nienawidze nadwagi ktora mialem jak pilem piwo.
Przytyc to na noc najadac sie np: orzechow sa kaloryczne,bakalie,chleba bialego.
kluchy tesz pomoga.
🙂


OdpowiedzCytat
elis99
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 219
25/03/2007 12:18 am  

W sumie to wage masz prawaidłową wg mnie,ale jeśli chcesz przytyć to tez polecam orzechy i nasiona.Mozesz dodawac do potraw oliwe z oliwek bedzie kaloryczniej i jeść wiecej bananów i awokado są dość kaloryczne jak na owoce.

I'm so sick of fights I hate them .. Come on let me hold you touch you feel you


OdpowiedzCytat
Kretka
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 120
25/03/2007 1:31 pm  

Banany i awokado:-) Mniam, mniam:-) Może aż tak bardzo tyć nie muszę (choć osobiście uważam, że kobieta powinna mieć krągłości;-), no może ze 2-3 kg by nie zaszkodziło. Ale najbardziej zależy mi na tym, żeby po prostu nie schudnąć. Dzięki za rady. Szczęślwie lubię orzechy, bakalie, banany i awokado:-D


OdpowiedzCytat
vanityy
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 186
25/03/2007 1:37 pm  

Jesli nie zależy ci na sposobie przytycia to moja rada isc do sklepu kupic największą paczke chipsów jakie są w ogóle dostępne, a nastepnie walnąć sie przed telewizor z doopą 🙂 🙂 napewno poskutkuje :exclam: :exclam: tuczy tez biały chleb ziemniaki i makarony.

[edytowane 25/3/2007 od vanityy]


OdpowiedzCytat
Kretka
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 120
25/03/2007 2:18 pm  

No, niestety, w moim przypadku chipsy też nie skutkują. Lubię je i jadałam je (nadal mi się zdarza:-/) z chęcią i bez ograniczania się. Guzik. Przez lata największa waga jaka osiągnęłam to 53 kg czyli moja norma. Takie geny chyba, Mama też jest szczupła...


OdpowiedzCytat
EvilOne
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 829
25/03/2007 2:54 pm  

Hej! Też się kiedyś zastanawiałam jak tu przytyć;) ważę 54 kg i mam 169 cm wzrostu-niby wszystko dobrze, ale kiedyś ważyłam 64 kg:/ i ciężko się przestawić do stanika mniejszego o rozmiar;)

Nasz kolega Thisease przedstawiający się jako spec od keto-diety i czegoś tam napisał tak: (gdy poprosiłam o przepis na urośnięcie tyłka) :

"haha to recepta jest prosta. niezawodny mix tuczacy: cukier + tluszcz.

Proponuje kubkami jesc smietane 18% ze slodkim dzemem. Sadelko murowane w pare dni"

Może warto spróbować?

Co do ziemniaków i białego chleba-guzik, nic z tego nie będzie (nie urośnie?). Jem placki ziemniaczane 2-3 razy w tygodniu, a jak nie to frytki, do obiadu zimiory, omlety z ziemniakami (kocham jeść ziemniaki) i nic z tego przytyć się nie da. Wiem co mówie bo podobno kochałam ziemniaki już od 1 roku życia:)

hide and seek


OdpowiedzCytat
kamma
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 669
25/03/2007 2:56 pm  

Kretka, Ty i tak zapewne wyglądasz lepiej niż ja:) (168 cm, 44 kilo:) ). Ja się z tym po prostu pogodziłam. Cała rodzina jest szkieletowata z natury, więc nie będę walczyć z przeznaczeniem. Jeden dodatkowy posiłek dziennie to jest wszystko co mogę dla siebie zrobić w tej materii, skutkuje niewielkim przytyciem, które przy byle okazji bierze w łeb (na przykład przy stresie, albo w czasie podróży).
A do tych, co proponują czipsy, biały chleb i inne paskudztwa: mięso też tuczy, ale to nie powód, żeby zacząć je jeść! Po co się truć - dla kilku dodatkowych dekagramów?
Sport też może pomóc - zwiększyć masę mięśniową. Tak więc sporty siłowe + dodatkowy, kaloryczny posiłek. Ale nie trucizny, na wszystkie świętości!

podskoczyć i nie trafić w ziemię


OdpowiedzCytat
vanityy
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 186
25/03/2007 3:11 pm  

A do tych, co proponują czipsy, biały chleb i inne paskudztwa: mięso też tuczy, ale to nie powód, żeby zacząć je jeść! Po co się truć - dla kilku dodatkowych dekagramów?

Przepraszam bardzo, ale ja np białego chleba czy makaronu nie uwazam za trucizne ...
poza tym przeciez nie każe jej tego jesc! to tylko propozycja. Pyta wiec pisze, nie każdy musi być od razu fanem zdrowego odżywiania.
Nie kazdy wegetarianin jest zbzikowany na punkcie jedzenia. łączeniu składników ... troche wiecej loozu!


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
25/03/2007 3:56 pm  

Biała mąka to świetna pożywka dla candida albicans 😉

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
Kretka
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 120
26/03/2007 1:04 pm  

No właśnie, Lily, słyszałam o tej białej mące... Jednak lubię białe pieczywo (ciemne też!), więc jem i to i to, choć staram się zachowac umiar. A jeśli chodzi o chipsy, też nie uważam tego za truciznę:-p Lubię je i czasem jem, za co pewnie niektórzy by mnie wyrzucili z Forum, bo co to za wege, co je chipsy i batoniki czasem (z lecytyną!). A ja i tak uważam, że będę mogła siebie nazwać wege po prostu wtedy, gdy przestanę całkowicie jeść mięso i ryby, i tyle:-)


OdpowiedzCytat
moniulekm
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 188
26/03/2007 1:23 pm  

jak ja bym chciała mieć taki problem 😀

ale jak zauważam po sobie 😛 , różne kluseczki z białej mąki właśnie, białe pieczywo czy tym podobne rzeczy spożywane z tłuszcem czy gęstymi sosami wpływają dobrze na wzrost wagi...


OdpowiedzCytat
Strona 1 / 6 Następny
  
Praca