Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Zielona herbata  

Strona 1 / 2 Następny
  RSS

aniusia
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 165
19/05/2007 1:42 am  

Jak to z "nia" jest? Bo jak zdazylam zauwazyc rozne macie opinie na jej temat :hallucine: zdrowa czy nie zdrowa?


OdpowiedzCytat
kamma
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 669
19/05/2007 2:59 pm  

Podobno najlepsza (najzdrowsza) jest czerwona.
Kiedyś piłam zieloną herbatę codziennie rano na czczo. Daje niezłego kopa, ale jest okropnie moczopędna, więc tak naprawdę wywala wodę z organizmu. Przestałam. Zamiast tego co rano zaparzam sobie dzbanek herbaty miętowej (z własnej mięty) lub owocowej i piję po trochę. Czuję się bardziej napojona.

podskoczyć i nie trafić w ziemię


OdpowiedzCytat
vegetena
stały bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 964
19/05/2007 3:04 pm  

Herbatra czerwona ma tę właściwoś, że odchudza. Zielona chyba nie, ale cośtam wypłukuje z organizmu. Piję zielona codziennie, bardzo mi smakuje i jest zdrowa. Także nie widzię przeszkód.


OdpowiedzCytat
lucylu
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 170
19/05/2007 3:39 pm  

piję wsz rodzaje herbat....a zielona i czerwona to mój nałóg, i muszę przyznać, zę gdy nie zdąże rano wypić chocby jedengo kubka to chodzę jak we snie:).....jedynie zwyklej czarnej nie pijam, no i grey, białej.....

podarujUśmiechSwójTymKtórychNapotkaszNaSwejDrodze


OdpowiedzCytat
lucylu
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 170
19/05/2007 3:40 pm  

a ostatnio odkryłam przepyszną z liptona: czerwona z płatkami nagietka i suszonymi daktylami...mhhh..polecam

podarujUśmiechSwójTymKtórychNapotkaszNaSwejDrodze


OdpowiedzCytat
fabryka_slow
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 294
19/05/2007 11:55 pm  

Zielona sprzyja lepszej przemianie materi. I tak jak pisała Kamma- leci sie po niej często do toalety. Jednak ja piję ją czesto na zmiane z rumiankiem, czerwoną i metą. Sądzę, ze nie ma sie co bać zielonej herbaty, byleby nie4 przesadzać z nia, bo jak większośc herbat wypłukuje wode z organizmu.

Lipton...jest marką firmy Unilever która testuje swoje produkty (np kosmetyki) na zwierzętach. Ale nie zarzucam nikomu niczego, tylko tak w woli ścisłości (:

koskaan


OdpowiedzCytat
aniusia
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 165
19/05/2007 11:59 pm  

czytalam ostatnio ze obniza cisnienie to zielone cudo


OdpowiedzCytat
obłudna
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 178
20/05/2007 12:47 am  

zależy co rozumiesz przez 'zdrowa' ;]

na pewno ma wiecej pozytywnych korzyści od czarnej (chociaż przekonania nie mam)

mnie taka mocna zielona herbata podudza lepiej niż kawa - i może to tylko moje odczucie, ale mam po niej uczucie dużej sytości


OdpowiedzCytat
kamma
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 669
20/05/2007 1:59 am  

Jeszcze spośród zalet zielonej herbaty, zapobiega grypie.
Ale nie powinno się pić więcej niż jedną dziennie, przez wzgląd na nerki i wspomnianą już moczopędność.

podskoczyć i nie trafić w ziemię


OdpowiedzCytat
vegetena
stały bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 964
20/09/2007 4:26 pm  

Lipton...jest marką firmy Unilever która testuje swoje produkty (np kosmetyki) na zwierzętach. Ale nie zarzucam nikomu niczego, tylko tak w woli ścisłości (:

Aaa!!Dopiero przeczytałam..... Mam szczęście, że coś mi podpowiadało,żeby nie pić Liptona....


OdpowiedzCytat
anowi
forumowicz
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 47
17/07/2008 8:31 pm  

ja też lubię zieloną - tylko nie wiem czemu ona u mnie powoduje kołatanie serca 🙁 (mam niskie ciśnienie i leczyłam się również na niedoczynność tarczycy)
słyszałam że picie zielonej herbaty wpływa na ciśnienie - ale dokładnie nie wiem jak to z nią jest tzn. słabo parzona chyba podwyższa a długo parzona obniża ciśnienie - czy na odwrót - nie pamiętam - może jest ktoś na forum kto wie???


OdpowiedzCytat
gregorw
rozmówca
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 50
17/07/2008 11:21 pm  

Przyłączam się do grona pijących zieloną herbatę. Bardzo lubię i piję jej dość dużo. Co do Liptona, nie wiedziałem, że testują swoje produkty na zwierzaczkach. Już na pewno nie wezmę do ust herbaty tej firmy.

Sai Ram, Om Sai Ram


OdpowiedzCytat
patusiek16
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 580
18/07/2008 3:03 am  

ja też popijam ze smakiem codziennie , teraz mam taka z cytrynką pycha , ktoś mówił o mięcie ją też lubię i często piję , ogółem kocham ziółka za to do czarnej mam wstręt i zaprzestałam picia 🙂

Żyj pełnią życia; inaczej popełniasz błąd. Nie jest szczególnie ważne, czym się zajmujesz, jeśli tylko masz życie w swoich rękach. Bo jeżeli nie miałeś życia, to co miałeś? - Co się raz straci, już jest stracone, nie zapominaj o tym.


OdpowiedzCytat
Stanisław
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1576
18/07/2008 3:27 am  

Wypijam zieloną herbatę przynajmniej raz dziennie w swoim kubku z czerwonym tulipanem. Zalewam ja wrzącą wodą chociaż podobno powinno się ją parzyć w temperaturze 70 stopni.
Kiedys piłem dużo kawy kapucino ale ze względu na kofeinę i zawarty w niej cukier zrezygnowałem. 😎

Zdobywać majątek za cenę zdrowia znaczy to samo co odciąć sobie nogi by kupić za nie parę butów.


OdpowiedzCytat
Loviisa-chan
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 637
18/07/2008 5:30 am  

Stanio, zieloną zaparza się w 95st i tylko przez 3 minuty bo potem jest gorzka.
A moją ulubioną jest zielona z mandarynką i pomarańczą Liptona właśnie, no cóż 😎

[edytowane 5/1/2009 od Loviisa-chan]


OdpowiedzCytat
Strona 1 / 2 Następny
  
Praca