Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Bulion Wegetariański  

Strona 1 / 2 Następny
  RSS

aniaszczecin
forumowicz
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 44
30/12/2005 9:01 pm  

kupiłam dzisiaj pierwszy raz w sklepie z ekologiczną żywnością Bulion Wegetariański (skład: warzywa suszone ekologiczne czyste, sól, przyprawy, naturalne aromaty) jeszcze nie wypróbowałam, czy ktos może uzywa takich bulionów czy sami je przygotowujecie tzn. wywary do zup ? Ten jest firmy "Drobdar S.C."
Wiem, że te wszystkie kostki warzywne Winiary, Knorr, i przyprawy Wegeta ..... nie są Wegańskie a jak zapewniała mnie ekspedientka ten jest prawdziwie Wegetariański.

ania


OdpowiedzCytat
marcelinka
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 105
31/12/2005 12:27 pm  

a gdzie jest w Szczecinie taki sklep??bo mam troche male roznenanie w tym temacie 😉


OdpowiedzCytat
aniaszczecin
forumowicz
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 44
03/01/2006 12:00 am  

na Felczaka przy Urzędzie Skarbowym, obok jest studio Dr Eris, od niedawna funkcjonuje ja poszłam żeby kupić warzywa ekologiczne i to wczesnym popołudniem i nic nie było, troche się zawiodłam, nie wiem ile i gdzie jest takich sklepów w Szczecinie, adresy niektórych są w gazetce "Zielony Rynek" - można otrzymać w niektórych sklepach ze "Zdrową Żywnością". 😉

ania


OdpowiedzCytat
Ania
 Ania
forumowicz
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 45
24/04/2006 12:36 pm  

ja bulionu w kostkach tez nie uzywam ,mimo ze na niektorych bylo napisany, ze nie zawiera produktow pochodzenia zwierzecego, a jak sie pozniej okazalo, to cos tam bylo... do zup stosuje np warzywa suszone, mozna je kupic w marketach


OdpowiedzCytat
Bronson
świeżaczek
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 3
24/04/2006 2:14 pm  

czołem. ten cały Drobdar (drób plus Darłówko) produkuje kilka takich ciekawych słoiczków, tylko Barszcz Biały albo Żurek Domowy nie jest wegański. czytaj małe druczki:) ale ogólnie ok. stay pozitif:)

stay positive


OdpowiedzCytat
JAGA
 JAGA
forumowy expert
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 1385
24/04/2006 6:49 pm  

znalazłam ostatnio "bulion z oliwy z oliwek" knorra, z tego co się orientuje w składnikach niewegetariańskich nie ma w nic tego typu...a smakuje naprawde wyśmienicie jako dodatek do zup,sosów czy tez pasztetu sojowego.
Poza tym można czasami znaleźć zupki w proszku produkowane tylko dla danej sieci handlowej, której nie mają w swoim składzie BEE składników


OdpowiedzCytat
Patka
rozmówca
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 87
24/04/2006 8:17 pm  

Ja również kupuję bulion wegetariański i jest naprawdę smaczny! Polecam! W sprzedaży jest również barszczyk czerwony vege i też jest pyszny 🙂


OdpowiedzCytat
sasha
rozmówca
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 79
27/04/2006 11:25 pm  

ja kiedyś używała, teraz po prostu wsypuje Vegtę, albo coś podobnego i jest dużo lepszy smak, polecam i smacznego

Sarve Bhavantu Sukhina. Sarve Sant Niramaya.


OdpowiedzCytat
Magnolia
forumowicz
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 36
28/04/2006 1:49 pm  

Aniu,ja uzywam ten bulion i przyznam,ze chyba nie do konca jest tak jak pisza na opakowaniu....ten zapach i smak......Ostatnio przerzucilam sie na niemiecki(tamtejsze sklepy ze zdrowa zywnoscia) i ten jest dla mnie do przyjecia.
Vegeta calkowicie odpada ze wzgledu na sklad chemiczny.


OdpowiedzCytat
JAGA
 JAGA
forumowy expert
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 1385
29/04/2006 5:01 pm  

i nie tylko vegeta,kucharek i tym podobne przyprawy zawierają składniki pochodzenia zwierzęcego, więc nawet jeśli nie używamy typowego bulionu to musimy sie mieć na baczności jeśli chodzi o inne przyprawy wzmacniające smak...bardzo rzadkko są one wegetariańskie.Ja ratuje smak ziołami prowansalskimi


OdpowiedzCytat
amadzia
forumowicz
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 37
02/05/2006 12:55 pm  

mam kilka pytań odnośnie kostek warzywnych:
są one niewegańskie ale czy są też niewegetariańskie?
jakie są tam składniki których należy unikać?
i czy macie jakąś listę składników niewegetaiańskich których należy unikać w żywności? bo szczerze mówiąc zakupy robię "na czuja" i nigdy do końca nie jestem pewna czy czasami nie jem jakiegoś zwierzątka.
wiem że trzeba unikać koszeliny, podpuszki, karuku, lecytyny sojowej, ale czy zwykłej lecytyny też?
mam nadzieję że ktoś mi pomoże


OdpowiedzCytat
charlotte
początkujący
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 16
02/05/2006 2:59 pm  

Kostki, vegety, zupki w proszku, sosy w proszku nie dość, że są niewegańskie to po prostu są niewegetariańskie. Zwróć uwagę na 2 składniki, mianowicie inozynian sodu i guanylan sodu. Są to dodatki uzyskiwane np. z suszonych sardynek.
Na opakowaniach ukryte też pod nazwami E627, E631 albo E635.

Nawet gdyby nie było tam niespodzianek odzwierzęcych, to i tak to straszna chemia.

Szarlotka


OdpowiedzCytat
Wiejka
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 808
02/05/2006 5:00 pm  

Popieram pytanie Amadzi, bo też nie wiem na co zwracac uwagę przy zakupach, jakich składników unikać, itp. A co do tych bulionów, to jest w końcu jakaś firma, któą polecicie?Taka sprawdzona?
Pozdrowionka!!!

Życie nie jest ani lepsze ani gorsze od naszych marzeń...Jest po prostu inne..


OdpowiedzCytat
amadzia
forumowicz
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 37
05/05/2006 2:54 pm  

dzięki charlotte za pomoc 🙂
czyli buliony pod zupę muszę zacząć gotować z warzywek a nie z kostki.

no ale nadal nie wiem co z tą lecytyną 🙁


OdpowiedzCytat
stoppelek
forumowicz
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 47
26/07/2006 8:56 pm  

a gdzie jest w Szczecinie taki sklep??bo mam troche male roznenanie w tym temacie 😉

jagiellonska, koło gim nr 4 jest tez, na prawobrzezu jest w Heliosach

Rząd na bruk! Bruk na rząd!


OdpowiedzCytat
Strona 1 / 2 Następny
  
Praca