Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Co dziś na obiad?  

Strona 52 / 280 Wstecz Następny
  RSS

patusiek16
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 580
09/08/2008 12:42 am  

Tak zrobię ,ja na Wikipedii tak wyczytam ale może masz racje. 😉

Żyj pełnią życia; inaczej popełniasz błąd. Nie jest szczególnie ważne, czym się zajmujesz, jeśli tylko masz życie w swoich rękach. Bo jeżeli nie miałeś życia, to co miałeś? - Co się raz straci, już jest stracone, nie zapominaj o tym.


OdpowiedzCytat
velvet
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 257
09/08/2008 2:13 pm  

A ja juz dziś kombinuje nad obiadem niedzielnym....
Moze cos ze szpinakiem(ostatnio mam na niego manie), moze jakieś krokieciki, moze cos nadziewanego, ostatnio widziałam przepis na nadziewane kwiaty cukini(niestety nie mam, mam jedynie kwiaty dyni :))
Co można nadziać by było oryginalnie?

velvet


OdpowiedzCytat
JAGA
 JAGA
forumowy expert
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 1385
09/08/2008 6:17 pm  

ja lubię nadziewanego bakłażana- ale to chyba oklepana propozycja. Może tez być papryka, pomidory, pieczarki (na zdjęciu Lily są bardzo smaczne;) ) , ziemniaki


OdpowiedzCytat
azizan
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 118
09/08/2008 6:55 pm  

Ja wczoraj kupilam pieczarki wielkie jak pieść:)

zgrillowalam je, pomidory pokroiłam w kosteczkę, dodałam cebulki, czosnku, oliwek i groszku, fasolkę szparagowa zrobiłam na parze, i pieczarki i fasolkę polałam sosikiem

[URL= http://images32.fotosik.pl/339/4d805fb987747ca6m.jp g" target="_blank">http://images32.fotosik.pl/339/4d805fb987747ca6m.jp g"/> [/IMG][/URL]

Ludzie nie mają czasu. Kupują w sklepach rzeczy gotowe. A ponieważ nie ma magazynów z przyjaciółmi, więc ludzie nie mają przyjaciół. Jeśli chcesz mieć przyjaciela, oswój mnie.


OdpowiedzCytat
patusiek16
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 580
09/08/2008 7:53 pm  

u MNIE DZIŚ BYŁY POMIDORY Z KISZONYM OGÓRKIEM.
DO TEGO MAKARON RAZOWY I KOTLECIKI JAGLANO -JĘCZMIENNE.
A co to za przepis z tymi kwiatami cukinii?
Ja tez kopiłam pieczarki będę kombinowała z faszerowanymi.

Żyj pełnią życia; inaczej popełniasz błąd. Nie jest szczególnie ważne, czym się zajmujesz, jeśli tylko masz życie w swoich rękach. Bo jeżeli nie miałeś życia, to co miałeś? - Co się raz straci, już jest stracone, nie zapominaj o tym.


OdpowiedzCytat
patusiek16
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 580
10/08/2008 2:39 pm  

Ja dziś planuję :
pieczarki nadziewane ryżem z soją ,pomidorami ,musztardą i zatopionym serem żółtym oraz pewnie jakąś sałatkę z pomidora (mam ostatnio wielką ochotę jeść zwłaszcza te niedojrzałe z grząd pycha) może to tego cukinia ,ogórek kiszony, może coś jeszcze z olejem arachidowym

Żyj pełnią życia; inaczej popełniasz błąd. Nie jest szczególnie ważne, czym się zajmujesz, jeśli tylko masz życie w swoich rękach. Bo jeżeli nie miałeś życia, to co miałeś? - Co się raz straci, już jest stracone, nie zapominaj o tym.


OdpowiedzCytat
JAGA
 JAGA
forumowy expert
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 1385
10/08/2008 8:51 pm  

bojkotuje 😉 kanapki dziś był, ale za to jakie: mój pyszny żytni chleb na zakwasie z całą masą ziarenek, tofu (jakieś przepyszne, chyba z gorczycą, przywiezione ze Słowacji, tam tofu trzymają w lodówce i są świeże tzn mają miesięczny termin gwarancji) do tego sałatka: papryka czerwona i żółta, pomidor, czarne oliwki, ogórek kiszony, oliwa z oliwek


OdpowiedzCytat
Włochata21
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 358
10/08/2008 11:58 pm  

czasem trzeba wyluzowac Jago;) tez musze kiedys sprobowac upiec domowy chlebek (mmm). Dzis przyrzadzilam zupe puree z kalafiora (przepis w Wege-przepisach) z duza ilosci natki (coby zelaza mi nie brakowalo;)

a pare dni temu kupilam w naszym wiejskim sklepie makaron gryczany Tokyo za 5 zl (30% makai gryczanej, reszta pszenna), do tego ogorek i zielona fasolka z cebulka w sosie pomidorowym

Nie trawie obludy, dwulicowosci i falszu!


OdpowiedzCytat
patusiek16
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 580
11/08/2008 1:02 am  

A czy jeśli zmiele kasze gryczaną ,przepuszczę przez maszynkę to będzie to prawie jak maka gryczana?
Tego makaronu jeszcze nie próbowałam ale kusicie mnie i chyba jutro pokombinuje ,jakby tu sama go zrobić:D
A może kopytka gryczane hehe

Żyj pełnią życia; inaczej popełniasz błąd. Nie jest szczególnie ważne, czym się zajmujesz, jeśli tylko masz życie w swoich rękach. Bo jeżeli nie miałeś życia, to co miałeś? - Co się raz straci, już jest stracone, nie zapominaj o tym.


OdpowiedzCytat
pogodynkaa
rozmówca
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 98
11/08/2008 7:21 pm  

a ja proponuje moj własny przepis xD:

zrobic ciasto na naleśniki tylko bez cukru 🙂 i dodajemy to co lubimy xD ja b. lubie cukinia (drobne paseczki np.) moze byc marchewka drobno starta .
a tak to bazylia!! najlepiej w listkach ,
pieprz ziolowy , wykły ,
sól czosnek , rózne zioła wedlod upodoban :P:)
do ciasta nalezy dodac wiecej maki niz do normalnych nalesników by ciasto nam sie nie rozlało na patelni a raczej delikatnie trzymało sie warzyw 🙂

-- wszystko w zasadzie robione na czuja wiec trzeba probowac moze kiedys ustale jakies proporcje ale watpie zebys sie za to wziela bo ja raczej na oko robie jesli nie mam przepisu .

smarzyc na głębokim oleju w takich kukpach mniejszych jak dlon (lepiej sie przewraca 🙂 ) smacznegoo 🙂

pogodynkaa


OdpowiedzCytat
patusiek16
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 580
11/08/2008 7:47 pm  

Dokładnie w gotowaniu nie da się trzymać ściśle przepisu , najlepiej wychodzi z własnych oszacowań:D
U mnie dziś na obiad kasza gryczana pieczona z pieczarkami ,pomidorem,cukinia i startym żółtym serem polana ketchupem do tego surówka z czerwonej kapusty z pomidorem i cebulka polana olejem arachidowym.

Żyj pełnią życia; inaczej popełniasz błąd. Nie jest szczególnie ważne, czym się zajmujesz, jeśli tylko masz życie w swoich rękach. Bo jeżeli nie miałeś życia, to co miałeś? - Co się raz straci, już jest stracone, nie zapominaj o tym.


OdpowiedzCytat
Wege-Aneta
forumowy expert
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 1084
12/08/2008 12:37 am  

ryz z ciecierzyca do tego fasola czerwona i ogorek zielony. mniam 😉


OdpowiedzCytat
patusiek16
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 580
12/08/2008 1:21 am  

Ciecierzyca mniam kocham ja ,humus a taka chrupiąca zaraz po ugotowaniu chrupać smakuje jak orzechy mniam mniam

Żyj pełnią życia; inaczej popełniasz błąd. Nie jest szczególnie ważne, czym się zajmujesz, jeśli tylko masz życie w swoich rękach. Bo jeżeli nie miałeś życia, to co miałeś? - Co się raz straci, już jest stracone, nie zapominaj o tym.


OdpowiedzCytat
Ayna
 Ayna
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1022
12/08/2008 3:44 pm  

Brązowy ryż , biała fasolka z warzywami w sosie pomidorowym , zielona fasolka szparagowa z curry , cebulką , papryką ( nazywam to po indyjsku )


OdpowiedzCytat
patusiek16
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 580
12/08/2008 7:57 pm  

u mnie dziś kasz jęczmienna + kotlet sojowy mielony zapieczony w folii w piekarniku of kors:D
do tego sałatka z kapusty czerwonej i białej marchewki cebulki i pomidor z curry'''
wszystko skraszone octem jabłkowym i olejem arachidowym

Żyj pełnią życia; inaczej popełniasz błąd. Nie jest szczególnie ważne, czym się zajmujesz, jeśli tylko masz życie w swoich rękach. Bo jeżeli nie miałeś życia, to co miałeś? - Co się raz straci, już jest stracone, nie zapominaj o tym.


OdpowiedzCytat
Strona 52 / 280 Wstecz Następny
  
Praca