Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

azot  

  RSS

k86w09
forumowicz
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 21
05/11/2009 1:29 pm  

...

"Wegetarianie źle przyswajają azot ..."

Taka była hipoteza, Pani prowadzącej wykład z biologii ...

Wiecie coś na ten temat, czy może kobita nie wie co mówi ...

Sam nie wiem co o tym myśleć ...

...

[edytowane 5/11/2009 przez k86w09]

...


OdpowiedzCytat
_iwona_
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 236
05/11/2009 3:38 pm  

Jak to jej prywatna hipoteza, to nie Ty masz się przejmować. Ona postawiła hipotezę, do niej należy obowiązek udowodnienia jej 😉
A tak na poważnie to myślę, że to wymysł pani od biologii, jakoś nie udaje mi się (jako biologowi z wykształcenia) znaleźć żadnego racjonalnego argumentu na poparcie tej tezy.


OdpowiedzCytat
xxl
 xxl
weteran forum
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 1730
05/11/2009 5:49 pm  

Jeszcze nie słyszałam, by człowiek przyswajał azot. Uczono mnie, że wiążą go niektóre bakterie, ale chętnie dowiedziałabym się więcej od tej pani. Przyswajać człowiek może co najwyżej różne związki z azotem, np. aminokwasy. Ale to już zupełnie inna bajka.

http://www.explosm.net/comics/random/


OdpowiedzCytat
k86w09
forumowicz
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 21
05/11/2009 6:38 pm  

...

Według moich notatek 🙁 ekhm ...

Azot jest składnikiem białek, kwasów nukleinowych itd.

...

Objawem niedoboru azotu u zwierząt i człowieka są zaburzenia bilansu azotowego, czego następstwem jest chudnięcie oraz obrzęki. Długo trwałe niedobory mogą prowadzić do martwicy lub marskości wątroby.

...

...


OdpowiedzCytat
tru
 tru
stały bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 872
05/11/2009 6:51 pm  

Powiedz swojej pani od biologii że azot może i jej sie przyswoił ale chyba w mózgu nie związał jak trzeba 😉
Świadomy wegetarianizm istnieje w kulturze ludzi niezmiennie od paru tysięcy lat - a i tak co roku musi się znaleźć jakiś kretyn z nową teorią.


OdpowiedzCytat
k86w09
forumowicz
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 21
05/11/2009 6:57 pm  

... ty ona jest na poziomie doktorskim, ale koniec końców to o niczym nie decyduje 🙂 ...

...


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
05/11/2009 7:45 pm  

Hmm, czyli ja nie jestem gruba, tylko chudnę, ale mam obrzęki i nie zauważyłam? Czyli tylko krwisty befsztyk może mnie uratować? Czy wystarczy jakiś suplement z azotem?

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
Bellis_perennis
Famed Member
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 3467
05/11/2009 9:46 pm  

Prawdopodobnie chodziło pani od biologii o aminokwasy egzogenne czy cuś 😉 wytłumacz owej pani doktor że wegetarianie dostarczają sobie odpowiedniej ilości aminokwasów egzogennych przez odpowiednią kombinację pokarmów. Dowodem na to są ludzie którzy są wege kilkanaście lat i są zdrowi. Do tego amerykańskie stowarzyszenie dietetyków i dietetycy kanady wydali już opinię na ten temat.


OdpowiedzCytat
Szczurunia
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 386
06/11/2009 9:00 pm  

Albo daj sobie spokój, ona i tak będzie wiedziała 'lepiej'.


OdpowiedzCytat
Nantosvelta
forumowy expert
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 1115
07/11/2009 10:30 am  

Objawem niedoboru azotu u zwierząt i człowieka są zaburzenia bilansu azotowego, czego następstwem jest chudnięcie oraz obrzęki. Długo trwałe niedobory mogą prowadzić do martwicy lub marskości wątroby.

😮 Prawie 6,5 roku wegetarianizmu,a kilka tygodni temu w badaniu na wydolność wątroby wyszło mi, że wątrobę mam jak i niemowlaka 😮 Niedowagę mam, ale odkąd nie jem mięsa udało mi się WŁAŚNIE coś przytyć 😉 Ale ja to ewenement jestem...

Ja tam się na biologii nie znam, ale chciałabym znać jakieś podstawy takiej hipotezy 😮
A zastanawia mnie jeszcze jedno, czy ww pani doktor zna jakiegoś wegetarianina 'lepiej' 😎

The Earth is our Mother, we must take care of her. The Earth is our Mother, she will take care of us.


OdpowiedzCytat
tru
 tru
stały bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 872
07/11/2009 1:31 pm  

Ja tam się na biologii nie znam, ale chciałabym znać jakieś podstawy takiej hipotezy 😮

Podstawy tej hipotezy brzmią "bo tak" 😉
Skoro wciąż w dzisiejszych czasach lekarze potrafią postawić diagnozę "jak nie jesz mięsa to za 3 lata umrzesz" to co się spodziewasz po nauczycielce biologii zarabiającej 900 zł.


OdpowiedzCytat
k86w09
forumowicz
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 21
07/11/2009 2:59 pm  

...

Ona powiedziała to w formie dygresji jedno zdaniowej, bez żadnych założeń czy dowodu, dlatego pisałem o hipotezie, liczyłem że coś o tym słyszeliście, ale jak nie to pewnie ona była w błędzie.

Koło z biologi kiedyś trzeba zaliczyć:scared:, więc daruje sobie zwracanie jej uwagi:scared:

...

...


OdpowiedzCytat
tru
 tru
stały bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 872
07/11/2009 5:23 pm  

Hipotez czy dowodów istnieje mnóstwo. Z każdej dzidziny. I często wzajemnie się wykulczające. I obie często obowiązują 🙂 Jak poszukasz na sieci to pewnie znajdziesz dowody i badania robione przez profesorów i doktorów, że wegetarianizm jest szkodliwy. Tak samo znajdziesz 1000 opracowań udowadniających że telefony komórkowe szkodzą i 1000 że nie szkodzą..
To truizm, że nauka jest bardzo skomplikowana i rozległa, dowody które istnieją dziś jutro mogą być obalone, często po to żeby zostać znowu obalone przez następne.
Stąd najlepiej zaufać doświadczeniu. Świadomy wegetrianizm jest dwa razy starszy od chrześcijanizmu, albo i jeszcze więcej i i zawsze był uznawany w kregach zainteresowanych jako ścieżka zdrowia ciała i duszy, więc nie ma co polemizować z takim doświadczeniem wystawiając jakiekolwiek naukowe dowody.


OdpowiedzCytat
  
Praca