Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Co myslisz o piciu mleka ?  

Strona 2 / 30 Wstecz Następny
  RSS

Włochata21
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 358
06/02/2008 12:39 am  

Ja kiedys lubilam kakao ( czas przeszly) bo to ono dodawalo smaku mleku. Gorace mleko wywolywalo u mnie biegunke;) wraz z ograniczeniem jego picia, przeszla jakakolwiek ochota na nie. I dzieku temu tej zimy ani razu nie bylam chora (mleko to niepotrzebny nawyk! )

Nie trawie obludy, dwulicowosci i falszu!


OdpowiedzCytat
Deleted
forumowy expert
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 1011
06/02/2008 12:43 am  

Może i niepotrzebny nawyk ale nikt mi nie powie, ża kakao nie jest smaczne 😀 Jest po prostu pyszne i chociażby dlatego lubie mleko 🙂

=


OdpowiedzCytat
Jędruś
stały bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 849
06/02/2008 12:58 am  

[quote: Ensifer]Może i niepotrzebny nawyk ale nikt mi nie powie, ża kakao nie jest smaczne 😀 Jest po prostu pyszne i chociażby dlatego lubie mleko 🙂

To nie jest żaden problem kakao z mlekiem sojowym.
Mleko sojowe można zrobić własnym sumptem wystarczy mikser i sitko.
Oraz podkiełkować nasiona soi. Najlepsza soja jest po 3 dniach kiełkowania, naprzemiennie 12 godzin pod wodą 12 bez wody. Pierwsze 24 godziny w temp. pokojowej a następnie w lodówce w zamkniętym naczyniu.
Przechowywanie w lodówce do 7 dni.

Pozdr.
Jędruś wegano-witarianin + B12
Zwolennik soku marchewkowego własnej roboty
:yltype:


OdpowiedzCytat
Włochata21
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 358
06/02/2008 1:29 am  

Jest po prostu pyszne i chociażby dlatego lubie mleko 🙂

co innego lubic a co innego zaprzestac picia z roznych pobudek. Ja lubie np pierogi z kapusta i grzybami a nie jem kupnych ze wzgledu na zawartosc tluszczu wieprzowego (wlasnej roboty tez bo nie mam czasu)-niewielkie wyrzeczenie z mojej strony.
Ludzie ktorym zalezy tylko na wlasnej wygodzie i zadowoleniu swego podniebienia nie zrozumieja co to znaczy poswiecenie dla wyzszego i szlachetnego celu...

Nie trawie obludy, dwulicowosci i falszu!


OdpowiedzCytat
Deleted
forumowy expert
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 1011
06/02/2008 3:03 pm  

Mleko sojowe można zrobić własnym sumptem wystarczy mikser i sitko.
Oraz podkiełkować nasiona soi. Najlepsza soja jest po 3 dniach kiełkowania, naprzemiennie 12 godzin pod wodą 12 bez wody. Pierwsze 24 godziny w temp. pokojowej a następnie w lodówce w zamkniętym naczyniu.
Przechowywanie w lodówce do 7 dni.

Po co mam robić jakiś zamiennik czegoś, skoro taką samą rzecz mam pod ręką i nie musze jej jeszcze dodatkowo przetwarzać (prócz wsypania kilku łyżeczek kakao 😉 )?? Zresztą, nie mam soi

=


OdpowiedzCytat
xxl
 xxl
weteran forum
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 1730
06/02/2008 4:43 pm  

Choćby po to, żeby nikogo nie krzywdzić swoimi zachciankami.

http://www.explosm.net/comics/random/


OdpowiedzCytat
Deleted
forumowy expert
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 1011
06/02/2008 7:02 pm  

Nikogo nie krzywdze pijąc kakao 😀

=


OdpowiedzCytat
Ktosiek
stały bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 671
06/02/2008 7:20 pm  

Im większy nacisk, tym większy sprzeciw, a:

"Choćby po to, żeby nikogo nie krzywdzić swoimi zachciankami."

Jest pewną formą nacisku.


OdpowiedzCytat
sabinq
rozmówca
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 50
10/02/2008 1:42 am  

Srila Prabhupada naucza że Krsna dał nam mleko krowie w akcie miłości, i , że można a nawet wskazane jest je pić i jeść jego przetwory...
to tak po mojemu, a cała reszta mnie nie obchodzi..
nie bijcie prosze.... przepraszam...

nara hari


OdpowiedzCytat
Kociaczek
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 168
10/02/2008 2:13 am  

Kryszna najwyraźniej nie przewidział krowich ferm... Krów umierających na gąbczaste zwyrodnienie mózgu, z powodu jedzenia innych krów w proszku... Ogromu bólu i cierpienia, które z miłością nie mają nic wspólnego.

Nie da się też zaprzeczyć powiązaniom przemysłu mlecznego z mięsnym.

W niosek - jeśli mamy warunki, by zapewnić krowie (i jej cielętom - inaczej mleka dawać nie będzie) radosne bieganie po łące i śmierć ze starości - nie ma problemu. W przeciwnym wypadku, też nie ma problemu - z obchodzeniem się bez nabiału 😎


OdpowiedzCytat
Patrice
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 194
10/02/2008 1:05 pm  

dokładnie najlepszym rozwiązaniem jeśli któś naprawde nie chce mieć wyrzutów sumienia jest domek na wsi, i własne krowy 😉 niestety dla przecietnego mieszkańca miast jest to zwykle dość mało osiągalne, i dlatego w takim przypadku weganizm jest swietnym wyborem, ( dąże do niego) 😉


OdpowiedzCytat
sabinq
rozmówca
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 50
11/02/2008 1:12 am  

niop nie przewidział, ale to kali jugi tu wszystko jest nieprzewidziane...
a ja i tak nie wydole bez jogurtu i mleka, dlatego sie usprawiedliwiam pewnie
a krowa na balkonie na 4 pietrze nie jest dobrym pomysłem raczej

nara hari


OdpowiedzCytat
Patrice
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 194
16/02/2008 12:15 pm  

a krowa na balkonie na 4 pietrze nie jest dobrym pomysłem raczej

i dlatego właśnie napisałam Domek na Wsi 😉 ja bym musiała trzymac krowe na 6 pietrze...eh


OdpowiedzCytat
Stanisław
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1576
16/02/2008 3:53 pm  

Ja przestałem pić mleko jakieś cztery lata temu. Nie ze względu na to, że mi nie smakuje tylko dlatego, że chciałem przejść na dietę vegańską. Od tego czsu staram się jeść duże ilości zielonych warzyw, gdyż one mają najwięcej przyswajalnego wapnia.
Pozdrawiam. 😎

Zdobywać majątek za cenę zdrowia znaczy to samo co odciąć sobie nogi by kupić za nie parę butów.


OdpowiedzCytat
kryminalna18
początkujący
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 15
16/02/2008 4:56 pm  

Ja ponieważ od niedawna jestem wege narazie spożywam produkty mleczne, ale moim głównym celem jest pozbycie sie z diety też mleka i jego pochodnych, ale to jeszcze nie teraz bo do tego trzeba dorosnąć a ja najpierw musze dobrze przyswoić sobie wegetarianizm i troche w nim potrwać....:)

kryminalna18


OdpowiedzCytat
Strona 2 / 30 Wstecz Następny
  
Praca