Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Freeganism  

Strona 2 / 5 Wstecz Następny
  RSS

Ayna
 Ayna
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1022
27/02/2009 2:07 am  

Nie przeczytałam tego artukułu bo mi się nie otwiera. 😉
Jeśli chodzi o jedzenie ze śmietników w polskich warunkach to i tak trochę się w nie zaopatrują bardzo ubodzy ludzie jak też bezdomni. Przebywają na wysypiskach i wybieraja co by im się przydało.
A do lumpeksów nie zaglądam, po prostu nie umiem tam nic znaleźć , nie mam czasu.....
wolę wyprzedaże . Poza tym przeszkadza mi zapach w tego typu miejscach i źle tam się czuję . 😉


OdpowiedzCytat
bursztynoweslonce
początkujący
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 16
27/02/2009 9:32 am  

artykuł sienie otwiera, ale wiem co to freeganizm. Rzeczywiście w Stanach jets pod tym względem dużo łatwiej, ale w Polsce tez podobno da sie tak żyć:) Choćby ze starym pieczywem na pewno da sięugadac z kimś z piekarni:) a co do idei freeganizmu to bardzo mi siępodoba i chce spróbować, ale jakoś ciągle brakuje mi odwagi:)


OdpowiedzCytat
Dyzio
stały bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 615
27/02/2009 1:25 pm  

Naprawdę trzeba mieć odwagę żeby pokonać wstyd i zacząć szukac jedzenia w śmietniku. A ludzie przechodzący obok tylko się przyglądają i zastanawiają co skłoniło człowieka do takiego zachowania. 🙁

[edytowane 27/2/2009 przez Dyzio]


OdpowiedzCytat
StellaArtois
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 2007
27/02/2009 2:01 pm  

Och, Dyziu, po pierwsze przy targowiskach nie chodzi za wielu ludzi, a po drugie to co ich to obchodzi, co ja np. robię 😎


OdpowiedzCytat
Dyzio
stały bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 615
27/02/2009 10:54 pm  

Ja tam wolałbym iść do właściciela warzywniaka i zapytać się czy nie zostały mu na przykład jakieś niepotrzebne marchewki dla królika albo przeterminowane banany lub inne warzywa czy owoce 😉


OdpowiedzCytat
Vequel
rozmówca
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 91
28/02/2009 1:01 am  

nawiązując jeszcze do czerstwego chleba- jest zdrowszy niż świeży 😉

popieram ten ruch, no moja szafa to 99% odzieży z drugiej ręki. Komisy wszelakich rzeczy to też świetna sprawa, najbardziej rozpowszechnionym jest chyba allegro.pl

a jeśli chodzi o jedzenie- to trzeba uważać. Jasna sprawa, ze jeżeli od sprzedawcy uda wykupić się wczorajsze pieczywo, przejrzałe owoce itp to jest jak najbardziej ekonomicznie, ale kiedy jedzenie , warzywa owoce gniją, albo (kiedy ktoś je mięso) zjada się nieswieże ryby bądź mięso, można wpaść w poważne kłopoty zdrowotne. W takich produktach mogą zalęgnąć się larwy, robaki, albo jakieś pleśnie.
Ważna jest rozważność w tym, co się robi

Jak najbardziej popieram ten nurt, ale jak wcześniej wspomniałam, nie bezmyślny


OdpowiedzCytat
Bellis_perennis
Famed Member
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 3467
28/02/2009 11:52 am  

nawiązując jeszcze do czerstwego chleba- jest zdrowszy niż świeży

ble... co z tego, że zdrowszy jak niesmaczny 😮

Cała idea jak najbardziej jest fajna chociaż ja sobie nie wyobrażam siebie jako freeganki 😮
Często kupuję po wyprzedaży banany. Nie rozumiem dlaczego ludzie nie chcą kupować takich bardzo dojrzałych bo są o 1000x smaczniejsze! Zwykle tego samego dnia w postaci jakiegoś koktajlu albo deseru są zjedzone przeze mnie 😀
Lumpeksy to prawdziwy raj dla mnie 😀 często mi się zdarza, że znajomi pytają za ile i gdzioe kupiłam jakiś ciuch a ja rzucam wtedy "za złotówkę" i nikt mi nie wierzy a to prawda :rotfl:


OdpowiedzCytat
JAGA
 JAGA
forumowy expert
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 1385
28/02/2009 3:23 pm  

tak- bardzo dojrzałe banany za grosze to jest to! są pyszne, najbardziej je lubię jako dodatek do jaglanki. Jest u nas na osiedlu taki jeden sklep, gdzie bardzo często mają takie banany w dużych ilościach (tak jakby nikt u nich nie kupował bananów) - ostatnio się już dziwnie na nas sprzedawczyni patrzy jak przychodzimy na zakupy tylko po te banany :rotfl:


OdpowiedzCytat
Dyzio
stały bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 615
28/02/2009 3:29 pm  

Może myśli, że żywicie się tylko bananami :rotfl:


OdpowiedzCytat
Vequel
rozmówca
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 91
28/02/2009 10:27 pm  

ja też uwielbiam takie banany ;D


OdpowiedzCytat
hipiska
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1596
22/07/2009 12:46 am  

Lumpeksy to prawdziwy raj dla mnie 😀 często mi się zdarza, że znajomi pytają za ile i gdzioe kupiłam jakiś ciuch a ja rzucam wtedy "za złotówkę" i nikt mi nie wierzy a to prawda :rotfl:

Dokładnie. Często można spotkać ciuchy projektantów wykonane z porządnych materiałów, w przeciwieństwie co do niektórych markowychc ciuchów z różnych modnych obecnie firm.

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze


OdpowiedzCytat
Vequel
rozmówca
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 91
22/07/2009 1:29 am  

haha xD ja wygrzebałam raz Gucciego xD no, tyle że krój niezbyt modny xD


OdpowiedzCytat
greene
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 337
22/07/2009 2:45 am  

Uważam, że freeganizm może być świetną sprawą, jednak nie dla wszystkich. Trzeba mieć do tego na pewno jakieś określone predyspozycje. Ja nie kupuję nowych ciuchów od około dwóch lat. Wyjątkiem były tanie "'supermarketowe" adidaski do uprawiania sportu. A jeżeli chodzi o żywność. Niestety jestem pod tym względem straszną konsumpcjonistką. Na jakiś czas zaprzestałam kupowac jedzenie dla przyjemnośći (głównie słodycze i jakieś ekstra rarytasy) po przeczytaniu książki "uważność na targowisku". Muszę najwyraźniej siegnąć po nią jeszcze raz aby uświadomić sobie czym są moje zakupy. W lekturze tej jest opisany cały mechanizm funkcjonowania rynku sprzedawców i konsumentów. Ponadto pokazuje jakie skutki dla krajów trzeciego świata wywołuje nasze bezzasadne kupowanie. Warto sięgnąć po tą książeczkę

[edytowane 21/7/2009 przez greene]


OdpowiedzCytat
Vida
 Vida
rozmówca
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 60
22/07/2009 2:47 am  

A ja lubię banany w "zupełnie odwrotnej formie" - jeszcze prawie niedojrzałe, zielonkawe


OdpowiedzCytat
StellaArtois
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 2007
22/07/2009 2:49 am  

Ponadto przedstwia jakie skutki wywołują nasze bezsadane zakupy w krajach trzeciego świata.

A jakie wywołują skutki? Ja przez najbliższy czas na pewno nie zdobędę tej książki, a mnie to zaciekawiło^^


OdpowiedzCytat
Strona 2 / 5 Wstecz Następny
  
Praca