Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

głupie rozmowy z mięsożercami  

Strona 45 / 56 Wstecz Następny
  RSS

xxl
 xxl
weteran forum
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 1730
26/05/2012 12:23 am  

Ale jajca, koleżanka z grupy od kwiatków oznajmiła, że spróbuje przestać jeść mięso 🙂 Dotarła do niej niesprawiedliwość podziału zwierząt na te do kochania i te do jedzenia. Trzymam za nią kciuki.

http://www.explosm.net/comics/random/


OdpowiedzCytat
AnnaBarbara
rozmówca
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 82
02/06/2012 1:57 am  

Nie wiedziałam gdzie to wrzucić ale tak strasznie mnie to rozbawiło w swojej głupocie... że uratowało mi dzień! Oglądam sobie [i]Kuchenne rewolucje[/i] tak na koniec dnia a tam Magda Gessler jak zwykle w formie. Czepiała się że w lokalu nie ma świeżych ryb, same mrożone - takimi słowami:
"Lepiej mieć codziennie dwa kg świeżej ryby niż sprzedawać jakieś trupy" 😮

No tak, bo świeża ryba nie jest trupem 😀 A ta pani nie robi w każdym lokalu jaki odwiedza tatara albo golonki 🙂

[i]made my day[/i]


OdpowiedzCytat
Fatty
weteran forum
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 2286
02/06/2012 12:07 pm  

Ale jajca, koleżanka z grupy od kwiatków oznajmiła, że spróbuje przestać jeść mięso 🙂 Dotarła do niej niesprawiedliwość podziału zwierząt na te do kochania i te do jedzenia. Trzymam za nią kciuki.

xxl, moja koleżanka też się raz mną zainspirowała i próbowała 😛 Zajadając bułę z wonnym pasztetem opowiadała, że bez mięsa(postrzeganego przez nią jako kotlet przy obiedzie) wytrzymała już 2 tygodnie- ale potem jej przeszło.

Na uczelni miałam przedmiot tyczący się kulturowego zróżnicowania świata, każda grupa miała przygotować o kimś prezentacje- my miałyśmy upstrzony filmikami referat o ALF, było tam parę migawek z uboju czy polowań, po tym filmie jedno dziewczę mi wyznało, że dostała wstrętu do mięsa ale podejrzewam taki słomiany zapał:bo zapłonęła nim niczym pochodnia i z miejsca zaczęła naginać rodzinę i znajomych aby też nie jedli

Co do rozmów- jakiś czas temu, poszłam z kumplem na pizzę, wzięliśmy jedną na pół, poświęcił się i przystał na wegetarianę... a potem mi biadolił, że smaczna ale czegoś mu tu brakuje i ewidentnie jest to mięso 😛

[edytowane 2/6/2012 przez Fatty]

Białowieska się Puszcza.


OdpowiedzCytat
bułek
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1236
02/06/2012 1:54 pm  

Miałem podobną sytuację kiedyś jak Fatty na pizzy. Poszedłem ze znajmoymi do Greenwaya. Jeden z nich sobie zamówił wege żarcie i później ciągle robił jakieś uwagi, że tam brakuje mięsa. Aż chciałoby się rzec: TO NIE JEDZ!
Nawet najlepszy znajmoy może przy obiedzie się okazać ograniczoną pierdołą. Pozostaje się przyzwyczaić tylko 😉

Smakowite przepisy wegańskie


OdpowiedzCytat
Bellis_perennis
Famed Member
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 3467
02/06/2012 4:22 pm  

Ostatnio mój znajomy oświadczył, że: "wegetarianki są gorsze od mięsożernych bo udają święte a tak na prawdę to mają potrójne kły i łamacze". Rozmowy do głupich bym nie zaliczyła, raczej do zabawnych :rotfl:

[edytowane 2/6/2012 przez Bellis_perennis]


OdpowiedzCytat
eRZet
weteran forum
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 1839
03/06/2012 2:48 am  

Każdego kiedyś gnębił mięsożerca głupimi pytaniami. podstawowym jest dlaczego nie jesz miesa?? są oczywiste odpowiedzi ale czy macie jakieś fajne którymi można zamknąć raz a dobrze pytającego??

Bo nie jesz mięsa od x lat i po takim czasie tknięcie padliny jest czymś niedorzecznym? Tutaj jakakolwiek dyskusja traci sens, bo nikt z "nich" nigdy takiego "eksperymentu" nie przeprowadził. (Siła argumentu wzrasta w miarę zwiększania się zmiennej x).

A ja mam coś z zupełnie innej beczki: rozmowy z nie-głupimi mięsożercami. Po kilku browarach zgodziliśmy się, że sytuacja, w której zwierzęta hodowlane mają priorytet pod względem wyżywienia przed głodującymi ludźmi jest kuriozalna. Oczywiście nadal część z nas uważa, że mięso jest dobrem "luksusowym" (a więc XIXwieczny punkt widzenia) oraz "ekonomicznym", bo możemy dzięki niemu jeść mniej (to już chyba z okresu rewolucji neolitycznej 😛 ), ale i tak jest nieźle. Jak to możliwe, że robiąc 200km rowerem nie zjadam więcej "kilogramów" jedzenia oraz że wydaję na nie miesięcznie tyle samo jest niewytłumaczalne. Musi być czarna magia albo pakt z szatanem \\m/

Strefa rokendrola wolna od Angola, środa/czwartek godzina 0.00 w radiowej Trójce


OdpowiedzCytat
rubia
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1077
08/06/2012 9:05 pm  

Podczas wczorajszej wizyty towarzyskiej u przyjaciela jego żona spytała mnie z niedowierzaniem: "NAPRAWDĘ myślisz, że Twój mąż (wegetarianin od. ok. ćwierć wieku) nie zajada kotletów jak go nie widzisz?"
:rotfl:


OdpowiedzCytat
Fatty
weteran forum
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 2286
08/06/2012 10:40 pm  

Czyli mit chłopa mięsożercy- mocno zakorzeniony 😀 Nie zasiała w Tobie ziarenka niepewności? hehe 😀

Ja na uczelni wraz z koleżankami miałyśmy prezentację o ALF- na końcu puściłyśmy teledysk zespołu którego członkowie są weganami i czasami uczestniczą w akcjach frontu - a że w większości były to potężne misiaczki, nawet sam wykładowca stwierdził, ze "jak na wegetarian to zdrowo odżywieni" 😛

Białowieska się Puszcza.


OdpowiedzCytat
rubia
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1077
08/06/2012 11:12 pm  

Czyli mit chłopa mięsożercy- mocno zakorzeniony 😀 Nie zasiała w Tobie ziarenka niepewności? hehe 😀

Prędzej uwierzę, że złożył podanie o przyjęcie do mafii 😉


OdpowiedzCytat
Paulinaa1993
forumowicz
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 30
14/06/2012 12:06 pm  

Moja mama zawsze mi powiada
" ty przez ten swój wegetarianizm to zostaniesz sama, bo żaden chłop nie będzie chciał jeść tego co ty tam z tych warzyw upierniczyłaś"

uwielbiam to 🙂


OdpowiedzCytat
Fatty
weteran forum
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 2286
14/06/2012 1:01 pm  

Moja mama zawsze mi powiada
" ty przez ten swój wegetarianizm to zostaniesz sama, bo żaden chłop nie będzie chciał jeść tego co ty tam z tych warzyw upierniczyłaś"

olaboga.... rączki ma to se sam "upierniczy" 😀

Białowieska się Puszcza.


OdpowiedzCytat
RekaThora
forumowicz
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 41
16/06/2012 11:41 pm  

Ja jak powiedzialam mamie i siostrze ze na kuchni spolecznej widzialam kilka grubych i bardzo grubych wegetarianek, to ta powiedziała dosc wkurzonym tonem(bo dodala tez z elubi zlosliwie jesc mieso przy wege itp. ale ogolnie niestety moja iostra zachowuje sie jak typowy pustak... eh) ze wegetarianie ktorzy nie maja niedoborow i Ci co maja nadwage tak naprawde pokryjomu 'wpieprzają mięso' i ze badania jakimi dysponuja wegetarianie to pseudonauka, ona koncząca jakze ambitny kierunek rolnictwa wie lepiej bo miała przedmiot o zywieniu 😀

[edytowane 16/6/2012 przez RekaThora]


OdpowiedzCytat
Zee99
początkujący
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 19
14/07/2012 4:48 pm  

Mnie rozbraja argument "Przecież zwierzęta są po to, żeby jej jeśc". Zwykle mówię, że w Biblii pisze to i to o niejedzeniu mięsa, to ten ktoś mi powie, że w Biblii jest to i to o jedzeniu mięsa i, że pewnie ja sobie ten tekst wymyśliłam. Macie jakieś sprawdzone metody na to?


OdpowiedzCytat
eRZet
weteran forum
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 1839
14/07/2012 10:17 pm  

Nie ma na to metod, bo biblia nie uzasadnia ani mięsożerstwa, ani wegetarianizmu.
Możesz jedynie zacytować księgę rodzaju: "A pokarmem wszystkiego, co żyje będzie trawa zielona" i kłócić się, że Genezis jest ważniejsza niż pozostałe księgi.
No ale z kolei w NT nie ma już takich tekstów, a Jezus rozmnożył ryby. Można ewentualnie pójść tą drogą, że celem ma być społeczeństwo, w którym wilki i owce będą żyły w pokoju, ale to chyba też raczej odnosi się tylko do relacji międzyludzkich. Albo argumentować, że zamiast łowić ryby apostołowie zostali powołani do "łowienia" ludzi. Wszystko to jednak ma kruche podstawy.

Chyba nie tędy droga. Trzeba tylko pytać, w którym miejscu jest mowa o ty, że człowiek ma jeść zwierzęta. Jest tylko mowa o tym, że ma nad nimi władzę, a to nie oznacza ich zabijania, bo tak samo władzę ma ojciec nad synem, albo król nad poddanymi. No i jest Franciszek z Asyżu i inne takie motywy.

Strefa rokendrola wolna od Angola, środa/czwartek godzina 0.00 w radiowej Trójce


OdpowiedzCytat
cienkun
rada starszych
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 2718
14/07/2012 10:53 pm  

Macie jakieś sprawdzone metody na to?

"nie zabijaj!" :red:


OdpowiedzCytat
Strona 45 / 56 Wstecz Następny
  
Praca