Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Wasze ideologie!  

Strona 4 / 5 Wstecz Następny
Surojad
forumowicz

http://pl.wikipedia.org/wiki/Antypatriotyzm

"Patriotyzm (...) jest przesądem stworzonym sztucznie i podtrzymywanym poprzez sieć kłamstw i oszustw; przesądem okradającym człowieka z poszanowania dla siebie i godności (...) zarozumiałość, arogancja i egotyzm są podstawami patriotyzmu. Pozwólcie mi to zilustrować. Patriotyzm zakłada że nasz świat jest podzielony na małe kawałki, każdy otoczony żelaznymi wrotami. Ci, którzy mieli szczęście urodzić się na jakimś szczególnym kawałku, uważają się za lepszych, bardziej szlachetnych, wspanialszych, inteligentniejszych niż istoty zamieszkujące inne kawałki. Jest więc obowiązkiem każdego, żyjącego na tym wybranym kawałku, aby walczyć, zabijać i ginąć próbując narzucić wszystkim innym swoją wyższość. Mieszkańcy innych skrawków rozumują oczywiście w podobny sposób (...)"
-Emma Goldman

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 15/04/2010 12:18 am
Dzierzba
bywalec

Dzięki Surojad za wyczerpujące definicje.
W ciągu swego już dość długiego życia miałam już możliwość poznania wielu definicji. Pewne są tylko z zakresu zdefiniowane, ale indywidualnie ta definicja wygląda zawsze inaczej.
Męczyć zaczynasz i co to ma wszystko do forum gdzie dyskutuje społeczność wegetariańska?

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 15/04/2010 12:31 am
mirecha
rozmówca

ja tylko chciałbym sprostować taki swój pogląd:
ja popieram prawo kobiet to aborcji, co nie znaczy, że traktuję to jako metodę antykoncepcyjną, niemniej jednak uważam, że każda kobieta powinna móc o tym sama zadecydować i nie powinna być za to osądzana przez księdza, polityka, działacza radyja z torunia ani przeze mnie, ani przez panią "spod trójki" ani przez "trola" na jakimś forum, gdyż każdy taki przypadek powinien być traktowany indywidualnie i motywy są zależne od człowieka. Nie mogę powiedzieć dzisiaj czy ja bym się zdecydowała na aborcję w takiej czy innej sytuacji, mam nadzieję, że nigdy nie będę musiała, ale nie powinno się odmawiać prawa kobiet do decydowania o tym, zwłaszcza w przypadku gwałtów.
A w temacie anty-seksu, zwracając się bezosobowo, nie do Surojada 😀 dodam, że przez kilka lat studiowałam takie przedmioty jak rozwój seksualny człowieka, psychologię miłości, psychopatologię, również wybrane zagadnienia terapii zarówno zaburzeń seksualnych jak i terapii osób doznających chronicznych urazów w dzieciństwie i chociaż nie pracuję w zawodzie, a studia były ho-ho-ho temu, to potwierdzę to, o czym pisaliście wcześniej, że nie jest to zdrowa postawa, a tak zwany "SMP" jest jak najbardziej realnym zaburzeniem i jak każde zaburzenie, jest źródłem cierpienia dla jednostki, ale też dla jej najbliższego środowiska. Zwłaszcza usilne zniekształcanie percepcji...wyobrażanie sobie kobiet zdeformowanych, bez skóry... brzmi naprawdę smutno.
I jeszcze jeden z moich poglądów- ufam nauce ale nie statystyce 😀

"wrogowie radia Maryja niech będa przeklęci"

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 15/04/2010 12:40 am
Aguśka
bywalec

http://pl.wikipedia.org/wiki/Antypatriotyzm

Wikipedia to kiepskie źródło informacji.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 15/04/2010 12:49 am
Surojad
forumowicz

Męczyć zaczynasz i co to ma wszystko do forum gdzie dyskutuje społeczność wegetariańska?

Lew Tołstoj wegetarianin był antypatriotą xD
Potraktuj ten topic na luzie tak jak ja 😉

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 15/04/2010 12:54 am
Aguśka
bywalec

Męczyć zaczynasz i co to ma wszystko do forum gdzie dyskutuje społeczność wegetariańska?

Myślę że społecznośc wege może też dyskutować na inne tematy;)

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 15/04/2010 12:58 am
n.i.x
stały bywalec

hmmm, wiesz ja nie chce absolutnie teraz sie kłócić o aborcji ...
jednak czy jeśli ja uważam ze aborcja z czystego wygodnictwo jest niemoralna...
nie oskarżając osobowo kogokolwiek... to tez jestem trolem?
jeśli bronie życia nie tylko zwierzątek ale przede wszystkim człowieka?
Jeśli czuje ze moim obowiązkiem jest chronić to życie poprzez mówienie na głos co o tym myślę i z czym to sie wiąże i jak to wygląda ?

A czy gdy wegetarian czuje ze jego obowiązkiem jest chronić życie zwierząt poprzez mówienie na głos z czym wiąże sie produkcja mięsa... tez jest uważany przez mięsożerców za trola? ...z moich obserwacji wynika ze jak najbardziej...
bo atakujemy ludzkie sumienia.. a oni bronią sie przed tym rekami i nogami..

I jeszcze jedna kwestia.... szczerze mówiąc jestem zszokowana..
Bo do tej pory myślałam ze prawdziwy wegetarianin jest zwolennikiem ochrony wszelkiego życia..
I jeżeli człowiek nazywa sie wegetarianinem (z pobudek moralnych..nie tylko bezmięsnej diety) to jest zobowiązany do szacunku dla wszystkich stworzeń..
nie tylko zwierząt ale i ludzi...

Jestem na prawdę w ogromnym szoku ... i smutku...
Bo ostatnio na forum zobaczyłam ze sa wegetarianie fanatycy i wegetarianie... szanujący tylko wybrane stworzenia...
Moja wizja wegetarianizmu jako wspanialej społeczności lęgła w gruzach...

omnia vincit amor!!

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 15/04/2010 1:07 am
Surojad
forumowicz

eee tam... nie martw się n.i.x wegetarianin też człowiek, może błądzić
nikt nie jest idealny a ludzka głupota nie zna granic wystarczy popatrzeć na mnie 😀
Może ludzie myślą ,że płód do pewnego wieku nie odczuwa bólu i jest jak roślinka... niewiem

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 15/04/2010 1:27 am
StellaArtois
weteran forum

Ja jestem przeciwna aborcji i dopuszczam ją w trzech przypadkach regulowanych przez polskie prawo, kiedy to kobieta powinna mieć świadomy wybór i naprawdę godny dostęp do aborcji.
A antypatriotyzm uważam za bzdurę.
Poza tym nie rozumiem intencji autora tematu. Jest mi już obojętne, czy to, co napisał w pierwszym poście to prawda czy nie. Jego osobiste rozkminy nie są dla mnie aż tak ważne.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 15/04/2010 1:29 am
Dzierzba
bywalec

Myślę, że nie trzeba, aż tak brać do siebie każdej opini...
Wegetarianizm jak każda ideologia (można chyba tak to nazwać) ma swoje skrajności.
Ja również jestem przeciwna aborcji-to straszna zbrodnia.
Ja nie spodzoewałam się, że wśród wegetarian zostanę nazwana taką co czyni "zły wegetarianizm" bo ratuje życie np.świniom. W życiu nie przypuszczałam, że to będzie tak negatywnie przyjęte przez osoby niespożywające mięsa

Surojad traktuje na luzie, ale się znudziłam Twoimi tematami-ot wszystko

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 15/04/2010 1:39 am
n.i.x
stały bywalec

tak..zdaje sobie sprawę ze nikt nie jest ideałem..ale mi sie to nie trzyma kupy..
tu sie walczy o prawa zwierząt a z drugiej strony zero szacunku dla życia ludzkiego..
tak samo bezbronnego.. jak wyrwana z ciała owieczka przerobiona na "karakuły" ...

ale kończę ten temat.. bo nie chce sie z nikim sprzeczać...
ale jeśli juz będę musiała to będę walczyć jak lew 🙂

Dzierzba nie przejmuj sie tamtym... to wyjątek..
ja jestem pełna zachwytu dla Twoich czynów.

omnia vincit amor!!

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 15/04/2010 2:02 am
Bellis_perennis
Famed Member

Ja nie spodzoewałam się, że wśród wegetarian zostanę nazwana taką co czyni "zły wegetarianizm" bo ratuje życie np.świniom.

[b]Dzierzbo[/b]... musze Cie uswiadomic, ze zrobila to osoba ktora nazwala mnie zwolenniczka futer bo napisalam ze jestem przeciwko wypuszczaniu z ferm norek itp ktore pozniej robia niezly zamet w srodowisku tak jak przykladowo norka amerykanska wyparla nasza europejska. Ja tylko wyrazilam swoje zdanie i stwierdzilam ze nie mozna ratowac jednych zwierzat krzywdzac inne oraz niszczyc srodowisko a dodatkowo to hodowca futer staje sie w oczach ludzi ofiara dodatkowo powstaje stereotyp obroncy praw zwierzat- ekoterrorysty. Pozniej zostalam nazwana zwolenniczka wiwisekcji ale to tez dluga historia. W kazdym razie ani jednym ani drugim nie jestem. Nie przejmuj sie takimi glupotami bo nie warto.
Ja rowniez jak i nix jestem pelna podziwu, szanuje Cie i popieram 😀

[edytowane 14/4/2010 przez Bellis_perennis]

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 15/04/2010 2:13 am
MuayThai89
bywalec

Patriotyzm (łac. patrio = ojczyzna, gr. patriates) – postawa szacunku, umiłowania i oddania własnej ojczyźnie oraz chęć ponoszenia za nią ofiar. To wypełnianie obowiązków konstytucyjnych i obywatelskich. Charakteryzuje się też przedkładaniem celów ważnych dla ojczyzny nad osobiste, a często także gotowością do poświęcenia własnego zdrowia lub życia. Patriotyzm to również umiłowanie i pielęgnowanie narodowej tradycji, kultury czy języka.

Jednak sie na cos przydaje ta wikipedia, podobna definicje mam w ksiazce z WOSu...
I jezeli jestes tym antypatriota, to chwala dla wczesniejszych pokolen ze nimi nie bylismy, bo teraz tego posta bym pisal pewnie po Rosyjsku lub szwabsku, albo nawet i Szwedzku i Turecku...

http://www.gajusz.org.pl/jedenprocent

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 15/04/2010 3:22 am
Surojad
forumowicz

No i co z tego uważasz ,że te języki są gorsze?Jesteś takim rasistą narodowościowym?
Ziemia to powinna być nasza ojczyzna, ojczyzna wszystkich ludzi a podziały na państwa są złe.
Nie lepiej by było gdyby wszyscy mówili jednym językiem?
Ile urojonych zboczeń niosą wszelkie formy prawne
Hymny, flagi, instytucje, deklaracje bez znaczenia.
I nie myślcie sobie ,że skoro jestem antypatriotą to mam coś do Polski.
Niezależnie od tego gdzie bym się urodził w każdym kraju byłbym antypatriotą.
Po prostu sama idea patriotyzmu mnie brzydzi...
Patrioci uważają się za lepszych od innych, ta idea jest tak samo zła jak rasizm czy niewolnictwo.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 15/04/2010 6:13 pm
n.i.x
stały bywalec

filozoficzna dusza z Ciebie Surojadzie... 🙂
Sama wizja ziemi jako jednego wielkiego państwa jest fajna , nie było by wojen , wielkich konfliktów itp..
Ale tak nie jest ... i nie będzie ...wiec chyba powinniśmy wspierać swój kraj..
mieć do niego jakiś szacunek..
... uważam ze fanatyczni patrioci są często niebezpieczni.. znałam takiego,
był rasistą tak jak mówisz....
Kiedyś wyjechałam do Niemiec... uważałam ze nie jestem patriotka ,
a Polska jest brudna i antyrodzinna..
Ale po kilku miesiącach zaczęłam tak tęsknic.. wtedy dopiero zrozumiałam ,
ze wszędzie dobrze ale w domu najlepiej.
Wśród Niemcow czułam sie jakiś wypierdek...ktoś kogo sie toleruje ale nie do końca akceptuje... Nie potrafiłam sie zaaklimatyzować..
Powrót do Polski był cudowny...
teraz widzę zmiany, remonty..i mam nadzieje ze rząd zadba tez o dzieci, rodziny...

jak to było napisane o Litwie..
"ojczyzno moja! ty jesteś jak zdrowie;
Ile cię trzeba cenić, ten tylko się dowie,
Kto cię stracił. "

prawda 🙂

omnia vincit amor!!

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 16/04/2010 1:28 am
Strona 4 / 5 Wstecz Następny
  
Praca