Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Wasze ideologie!  

Strona 5 / 5 Wstecz
Lily
 Lily
Famed Member

Nawet w JEDNEJ osobie istnieją podziały i konflikty, nie mówiąc o rodzinach, partiach, państwach. Zniesienie instytucji, jaką jest państwo, nic tu nie zmieni. Nie w tym problem.

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 16/04/2010 2:15 am
Likwidator
bywalec

się uwzięliście na biedaka(a ty surojad nie pogrążaj się wiecej) ;P
Co do tematu: nie jestem związany (z) żadnymi ideologiami - jeśli zaś chodzi o coś co w przybliżeniu może mnie określić to jestem neurotykiem o osobowości typu borderline z zaburzeniami afektywno-dwubiegunowymi i schizoidalno-paranoidalnymi. . . jestem za prawem do aborcji ze wszelkich powodów(zarowno tych poważnych jak i tych "kapryśnych"-tych ostatnich powinno się sterylizować)

20 years from now you'll be more disappointed by the things that you didn't do than by the ones you did do. So throw off the bowlines. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream. Discover.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 16/04/2010 3:00 am
Szczurunia
bywalec

Patrioci uważają się za lepszych od innych, ta idea jest tak samo zła jak rasizm czy niewolnictwo.

To nie patrioci, to nacjonaliści.

Ze słownika wyrazów obcych W. Kopalińskiego:

patriotyzm - miłość do ojczyzny, własnego narodu, połączona z gotowością do ofiar dla niej, Z UZNANIEM PRAW INNYCH NARODÓW I SZACUNKIEM DO NICH

nacjonalizm - ideologia i polityka podporządkowująca wszystko interesom własnego narodu, żądająca dla niego specjalnych przywilejów, DYSKRYMINUJĄCA INNE NARODY.

Nie mylmy pojęć po prostu.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 16/04/2010 6:58 pm
MuayThai89
bywalec

[b]Szczurunia [/b] widze ze mnie uprzedzilas ;)...

Ziemia to powinna być nasza ojczyzna, ojczyzna wszystkich ludzi a podziały na państwa są złe.
Nie lepiej by było gdyby wszyscy mówili jednym językiem?

to powiem ci ze za jakis czas moze sie tak stac... Rzady robia wszystko by nas zniewolic i podporzadkowac oraz zrobic jeden Globalny Rzad... UE, NAFTA, CACM, SADC, ECCAS, czy tez APEC to kilka organizacji loaczacych panstwa... Za jakis czas to te organizacje zaczna sie laczyc ze soba... A do lepszej kontroli maja powstac (juz sa nawet prototypy) chipy...
Wiec moze jak ci sie uda to dozyjesz, bo teraz wszystko sie zmienia jak w kalejdoskopie ;)...

http://www.gajusz.org.pl/jedenprocent

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 23/04/2010 3:35 am
n.i.x
stały bywalec

aaa z tymi chipami to masakra...
przeraza mnie ta wizja ...:
Najpierw będą to wprowadzać powoli ,jako coś super fajnego .. będą reklamować ,zachwalać,
tak ze większa cześć ludności sie nabierze...
ze to super cacy..." nie musisz nosić portfela, kasy ,dokumentów, bo tylko przejedziesz ręką po czytniku i juz ":D
Buntownicy ,węszący intrygę będą sie cieszyć do momentu kiedy bez chipu nie będzie można sie wysrać , nie mówiąc juz o opiece zdrowotnej...
A na końcu będą nas ścigać i silą wszczepiać to dziadostwo...

kurde ale mam fantazje 😮 ...ide spać..

omnia vincit amor!!

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 23/04/2010 4:03 am
Surojad
forumowicz

ehhh... te teorie spiskowe..
[img] [/img]

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 23/04/2010 10:31 am
Devaa
bywalec

heh ten antyseksualizm rzeczywiscie jest dziwny. jesli sie dwie osoby kochaja to spoko. ale jak nie to tez potepiam.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 26/04/2010 11:26 pm
Catinahat
bywalec

Ziemia to powinna być nasza ojczyzna, ojczyzna wszystkich ludzi a podziały na państwa są złe.

Chyba nie zwróciłeś uwagi na jedną rzecz- ludzie jednoczą się w obliczu wspólnego wroga. To mogą być dzieci z innego podwórka, inna subkultura, inna ideologia, inna kultura, inne państwo itd. Ten sam schemat tylko na różnych poziomach. W przypadku wege jest to chów przemysłowy i cierpienie zwierząt.
Wg mnie jedyny scenariusz, który może doprowadzić do zjednoczenia wszystkich ludzi to jakieś większe zagrożenie z zewnątrz.
Jeśli dobrze zrozumiałam to co napisałeś, to twoje przekonania są słuszne- brak podziałów, kierowanie się rozumem a nie zwierzęcym instynktem. Ale twoja wizja jest nie do końca dopracowana i przedstawiona w dość koślawy sposób.
Człowiek to też zwierzę, tylko takie, które przypadkiem ma lepiej rozwiniety mózg. Jak juz ktoś zauważył, kierują nami hormony. To, że sie z kimś przyjaźnisz, że dobrze się czujesz w czyimś towarzystwie tez od nich zależy. Tak samo jest z miłością. Czy w uczuciach mam się kierować rozumem? To zakrawa na wyrachowanie.
W życiu nic jest czarne albo białe.

Tak więc:
jestem proseksualna 🙂
lubie wypić sobie dobre piwko
czasem lubię sobie zapalić
skoro już Bozia dała mi rozum to staram się go używać
czasem pozwalam moim zwierzecym instynktom decydować
pozwalam sobie i innym popełniać błędy bo idealny świat bylby śmiertelnie nudny
aha, lubię jeszcze słuchać muzyki, tańczyć przed lustrem, gadać o życiu z przyjaciółmi i czytać forum wegetarianie pl (i czasem sie udzielać) 🙂

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 27/04/2010 3:00 pm

Jestem:

- Weganin
- uznaje Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
- chyba patriot
- fan Eurowizji
- słuchacz Radia Maryja i Radia Głos Nadziei

Muzyka :
- głównie pop , rock
- piosenki francuskie
- piosenka My heart will go on

Sport:
- jazda na rowerze
- siatkówka
- łyżwiarstwo szybkie i figurowe ( lubię oglądać )

Osobowość:

- Romantyk
- Marzyciel
- Cham

Władza :

- byleby umacniała kraj , pokojowo nastawiona była do innych państw i zapewniała
ludziom prace dobry zarobek , wysokie wykształcenie finansowała wiele rzeczy dobroczynnych pomagała biednym i schorowanym równo płaciła kobietą i mężczyzną tolerowała różne grupy wyznaniowe i kulturowe strzegła bezpieczeństwa kraju i jego obywateli dbała o środowisko naturalne czym odżywiają się ludzie finansować naukę

Używki :

- brak

Zainteresowania:

- statystyki na temat religii , narodowości ,
- biologia , geografia
- język francuski
- ochrona środowiska
- książki
- trochę historia
- akwarystyka

Co do Surojada szanuje twoje przekonania . Po prostu chcesz żyć według serca i rozumu , bez seksu ( choć wydaje mi się , że chcesz czekać czy to ta jedyna/jedyny .

[edytowane 12/5/2010 przez Maksymilian1997]

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 12/05/2010 11:42 pm
MuayThai89
bywalec

[b] Maksymilian1997 [/b] mam pytanie, na czym polega dokladnie kosciol dnia 7...zawsze jak zmierzalem do szkoly to taki kosciol mijalem i nic o nim nie wiem mimo tego ze jest chrzescijanski i popiera wege,jak mozesz to podaj szczegoly ;)...

http://www.gajusz.org.pl/jedenprocent

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 13/05/2010 4:34 am

Kościół Adwentystów Dnia Siódmego nie jest pacyfistyczny i chyba jest wege , a
Kościół Adwentystów Dnia Siódmego Ruch Reformacyjny jest pacyfistyczny i jest za wege 😉 kościoły te wieża w Trój Jedynego Boga w sakramenty Chrzest , Wieczerza Pańska ( tak jak w katoliku komunia św. ) i umywanie nóg przed wieczerzą czczą szabat , ponieważ nie jest w Piśmie napisane , że niedziele się chodzi do Zboru ( budenek modlitwy Adwentysów ) żadnych używek w tym kawy mocnych herbat alkohol pety narkotyki , a resztą wszystko jest tu 😀 http://pl.wikipedia.org/wiki/Adwentyzm_Dnia_Si%C3%B3dmego i tu http://www.adwent.pl/

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 13/05/2010 7:19 pm
berry_fields
forumowicz

Ideologie, toż to takie dekadenckie pojęcie. 😉 Z drugiej strony, nawet ostatni nihilista wierzy w to, że nie wierzy absolutnie w nic. Czas na krótką wizytówkę, albo kilka założeń, dzięki którym wiem, na kogo mam wrzeszczeć w dyskusji.

Boga nie ma. Religie tworzą systemy wewnętrznie sprzeczne. Trzeba rozwijać naukę. Nauka nie może opierać się na eksploatacji bądź dyskryminacji ani do nich prowadzić. Edukacja jednostek powinna stanowić trzon budowy społeczności. Państwa wraz z systemami, w które obrosły, są zbędne świadomym siebie istotom ludzkim. Nie krzywdzimy innych. Nie ma kryteriów rozróżnienia między człowiekiem a zwierzęciem (ból jest ten sam dla wszystkich, a rozum o niczym nie decyduje - są ludzie głupsi od zwierząt, a nikt ich nie zabija). Państwo nie ma prawa ingerować w związek dwoja dorosłych ludzi, w tym decydować o jego legalności lub delegalizacji. Weganizm jest mile widzianym rozwiązaniem globalnym. Byłoby lepiej dla świata, gdybyśmy wszyscy nauczyli się żyć zgodnie z minimum wystarczającym do wygodnej, ale praktycznej egzystencji (np. trzy pary butów zamiast trzydziestu i regularne zadawanie sobie pytania "czy ja tego naprawdę potrzebuję?"). Czy pieniądz jest niezbędny? Myślę nad systemami nie wymagającymi obecności pieniądza. Właściwie, to chyba chciałabym potężnego przewartościowania w kulturze, na modłę Anarres z "Wydziedziczonych" Le Guin.

"Truth hurts, remember this: we are pooling our faith."

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 14/05/2010 1:35 am

I Kościół Adwentystów Dnia Siódmego jest wege 😀

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 17/05/2010 12:31 am
Strona 5 / 5 Wstecz
  
Praca