Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Tylko skóra?  

Strona 1 / 3 Następny
  RSS

vesta
forumowicz
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 38
01/10/2006 8:59 pm  

Czy są jeszcze jakieś inne materiały, które również produkowane są ze zwierząt? Proszę o podanie nazw;)


OdpowiedzCytat
joasiotek
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 232
01/10/2006 9:30 pm  

hmmm...też jestm ciekawa. Jak znacie jeszcze jakieś ,,zakazane'' przyprawy też napiszcie!

<A HREF=


OdpowiedzCytat
kamma
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 669
01/10/2006 10:03 pm  

Zamsz, nubuk (to wszystko skóra, ale nazwy różne i nie każdemu znane).

podskoczyć i nie trafić w ziemię


OdpowiedzCytat
vesta
forumowicz
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 38
02/10/2006 10:10 pm  

dzięki:) Coś jeszcze?...
A rzemyki? Takie na wisiorki itp.?


OdpowiedzCytat
Megumi
rozmówca
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 68
02/10/2006 11:14 pm  

skórzane.


OdpowiedzCytat
vesta
forumowicz
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 38
07/10/2006 5:51 pm  

może głupie pytanie, ale czy można rozróżnić sztuczną, ekologiczną skórę od prawdziwej/naturalnej? Albo prawdzwe futro od sztucznego? Czy jedyny sposób na rozróżnienie tego to spytanie się sprzedawcy?... A jeśli dostajecie jakąś skózaną rzecz, to raczej ją zatrzymujecie, czy wyrzucacie/oddajecie?


OdpowiedzCytat
Reiha
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 593
07/10/2006 6:22 pm  

Ja mam kilka skórzanych rzeczy - dostałam je lub kupiłam zanim zostałam wegetarianką. Niewyrzuciłam ich, ale nie kupuję kolejnych. Co do sprawdzenia czy coś jest skórzane czy nie: ja zawsze pytam sprzedawcy i czytam uważnie to co jest napisane na metce. Patrzę też na oznaczenia produktu. Co do skórzanych prezentów-bliscy wiedzą, że nie jem mięsa i raczej dają mi takich rzeczy. Ostatnio babcia chciałą mi podarować skórzane rękawiczki - grzecznie odmówiłam - gładko poszło.

Don't let me detain you.


OdpowiedzCytat
Majowa
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 175
08/10/2006 10:40 pm  

Jak najprościej rozróżnić - po zapachu. Powąchać po prostu. Chociaż ogólnie nie mam problemów z rozróżnianiem wizualnym.


OdpowiedzCytat
EvilOne
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 829
08/10/2006 11:57 pm  

ja nauczyłam sie rozrózniac na paskach z ćwiekami:D ale fakt faktem-niestety-te z ekologicznej sie rozwalają, cwieki wypadaja... ale i tak nie kupiłabym z prawdziwej skory:)
zanim zostałam wege kupiłam glany ze skóry, nie wyrzuciłam ich ale jakoś kurcze cięzko założyc:)

hide and seek


OdpowiedzCytat
Krusto
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 323
21/10/2006 9:26 pm  

Z tymi sprzedawcami to też różnie bywa, jak się zapytasz czy buty ze skóry to odpowie, że nie a to, że mają skórzaną wstawke to dla niego już nie są skórzane.. Na każdym obuwiu są trzy znaki które informują nas z jakich materiałów jest zrobiony but..

A co do pasków z ćwiekami to są przeciesz parciane:-)


OdpowiedzCytat
BaKaLiA
początkujący
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 6
22/10/2006 9:37 pm  

Właśnie mam pewien problem,co do tych glanów...Bardzo bym chciała sobie kupic taką jedną parę,ale sęk w tym tkwi,że ja oczywiście jestem wege,a glany są ze skóry 🙁 Czy wogóle prodykuje się glany ze skóry ekologicznej? Jeżeli nie,to naprawdę nie rozumiem punkowej subkultury,bo przecież większośc osób do niej,należących są wegetarianami,a wszyscy noszą glany!
Proszę o pomoc!


OdpowiedzCytat
Fatty
weteran forum
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 2286
22/10/2006 10:14 pm  

Czy wogóle prodykuje się glany ze skóry ekologicznej?

Produkuje się -i właśnie takowe sobie posiadam i aktualnie majtam sobie giczołami w owe glane obutymi 🙂 Bardzo wygodne, estetycznie i solidnie wykonane, a za małe pieniądze. Nie mają jedynie blachy, sa przez to lżejsze, ale poza tym wszystko z nimi jak najbardziej OK 🙂

To moje eko-glaniory 😀

Znalazłam na allegro - sprzedawca fajny,przesyłka szybka a buty mają gwarancję. 🙂

Białowieska się Puszcza.


OdpowiedzCytat
BaKaLiA
początkujący
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 6
28/10/2006 2:25 am  

Dzięki Fatty 🙂
Twoje glany są ładne,tylko nie mają tej blaszki,a to główna cecha gotyckich glanów,kurcze a mam juz upatrzone takie 20 dziurkowe,z blaszkami,za jedyne 250zł problem w tym,że niestety sa ze skóry zwierzęcej,czy naprawdę muszę o nich zapomniec? 😉


OdpowiedzCytat
siwcia
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 661
28/10/2006 11:47 am  

Ja rónież nie kupuję ubrań ani butów, które mogłyby posiadać choćby malutkie elementy skórzane. Zresztą przy zakupie zawsze zwracam szczególną uwagę na metkę i surowce z jakich dana rzecz jest zrobiona.


OdpowiedzCytat
BaKaLiA
początkujący
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 6
29/10/2006 12:27 am  

Dzięki Wam wszystkim,właśnie rozdarliście mnie na strzępy;(
Zaczynam tracic wiarę w to co robie,w to,że sprzeciwiam się mordzie na zwierzętach,..Wszyscy,których znam są przeciwko mnie,nikt sie nie poświęcił,nikt tez nie myśli tak samo jak ja.Nikogo tez nie udało mi się nakłonic do mojego stylu życia 😡
Przepraszam Was,rozpisałam się nie na temat,ale jetem wściekła na to co się dzieje wokół mnie 🙁
Co za nielogiczna wypowiedź 😛


OdpowiedzCytat
Strona 1 / 3 Następny
  
Praca