Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

pierzyna  

Strona 3 / 3 Wstecz
  RSS

Cheery
rozmówca
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 53
17/08/2008 6:32 pm  

Ja śpię pod cieniutkim kocykiem owiniętym w poszewkę -nie cierpię gdy w nocy jest mi za gorąco ,nie mogę wtedy zasnąć. brr...
A poduszkę mam z... waty? 🙂


OdpowiedzCytat
patusiek16
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 580
17/08/2008 9:37 pm  

teraz tak gorąco ,że kocyk to jedyne wyjście by się nie uparowac i jakoś zasnąć.

Żyj pełnią życia; inaczej popełniasz błąd. Nie jest szczególnie ważne, czym się zajmujesz, jeśli tylko masz życie w swoich rękach. Bo jeżeli nie miałeś życia, to co miałeś? - Co się raz straci, już jest stracone, nie zapominaj o tym.


OdpowiedzCytat
Agrestis
początkujący
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 5
04/06/2009 11:09 pm  

nie panikujcie tak z tą pierzyną. pozyskiwanie pierza jest jak najbardziej humanitarne 😎 gęsi, których pióra sie wykorzystuje na puch oraz pierze i tak by je straciły w procesie przepierzania (to zupełnie zgodny z ich naturą proces wymiany piór). Kiedyś "w hodowlach kur niosek prowadzone było wymuszone przepierzanie kur, polegające na 4-dniowym okresie głodówki, ciemnicy i braku picia. Ale aktualne europejskie przepisy zabraniają tego rodzaju praktyk."
I to podsubywanie wcale nie jest bolesne, gdy pióra są dojrzałe same wychodzą. Nikt nie wyrywa ich na siłę, bo doprowadziłoby to do niepotrzebnych upadków ptaków, co dla ferm towarowych byłoby bardzo niekorzystne.
Oczywiście po takim podskubie gęś nie pozostaje łysa, pozyskuje się tylko piórka z piersi i brzucha. A całą operacje można rekompensować gąskom ekstra dawką owsa 🙂


OdpowiedzCytat
Dyzio
stały bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 615
04/06/2009 11:37 pm  

Jestem ciekawy czy te gęsi cieszą się z tego oskubywania i jak on wyglądają bez piór na brzuchu i piersi. Ja tam nie dał bym się oskubac za dawkę owsa 😡
[img] [/img]


OdpowiedzCytat
Nela89
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 374
05/06/2009 1:17 am  

Alergia na pierze. 😉 Od kilku lat mam poduszkę z jakiegoś materiału, może z waty, nie wiem. Ale jest płaska i naprawdę raz na ruski rok śpię na grubszej poduszce. Kołdry też mam w domu już prawie wszystkie nie z pierza. Nie lubię takich puchowych kołder, bo się w nich topię.

Pochwała jest pożyteczniejsza od kary. Plaut


OdpowiedzCytat
czapla_666
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 230
05/06/2009 3:32 am  

Ja tez mam alergie na pierze:P Niczego nie ma w domu z pior;) Wszystko jakies tam sztuczne. Ale nie ze zwierzat:)

Usmiechaj sie, kiedy tylko mozesz. To najlepsze lekarstwo na wszystko:)


OdpowiedzCytat
Agrestis
początkujący
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 5
09/06/2009 8:41 pm  

więc według was sztuczne jest lepsze? sądzicie, ze wyprodukowanie syntetyków zastępujących naturę jest korzystne dla środowiska? ja tam wolę gęsie piórka!

A czy macie cos wełnianego- ewentualnie jak się zapatrujecie wobec tego na strzyzenie owiec?

[edytowane 17/6/2009 przez Agrestis]


OdpowiedzCytat
CzarnaWdowa
forumowicz
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 43
14/09/2009 8:39 pm  

Pierzyna jest niewegetariańska! To tak samo jak skóra.
Ja mam pościel hipoalergiczną, nie wiem z czego jest wypełnienie, nie mam pamięci do takich rzeczy, ale pod pierzyną i tak bym nie mogła spać, bo mam alergię. Jedno szczęście

"You've got to dance little liar"


OdpowiedzCytat
alyska
początkujący
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 10
09/04/2010 11:07 pm  

W domu od lat nie ma pierzyn... Poduszki również są hipoalergiczne. Co prawda nie ze względów ekologicznych, ale i tak mnie to cieszy. W akademiku jednak dostałam poduszkę z pierza... Na szczęście przywiozłam ze sobą swojego jaśka 😀


OdpowiedzCytat
alken87
rozmówca
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 69
17/06/2010 1:26 am  

Pierzyna jest niewegetariańska!

i w dodatku obleśna. nie wiem, ale mnie to obrzydzało od zawsze. dziwnie pachnie no i się źle kojarzy, tak jakby wypchać coś włosami ludzkimi. fu.


OdpowiedzCytat
Biofeedback
bywalec
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 107
23/08/2010 10:40 pm  

Pod syntetykiem, pióra zaatakowały demony, nie jest mi wskazane bo się duszę.

*marzenia kształtują naszą wyobraźnie


OdpowiedzCytat
Nela89
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 374
24/08/2010 12:13 am  

więc według was sztuczne jest lepsze? sądzicie, ze wyprodukowanie syntetyków zastępujących naturę jest korzystne dla środowiska? ja tam wolę gęsie piórka!

A czy macie cos wełnianego- ewentualnie jak się zapatrujecie wobec tego na strzyzenie owiec?

[edytowane 17/6/2009 przez Agrestis]

Nie chodzi o środowisko, ale głównie o zdrowie. Skoro spanie na pierzu powodowało u mnie w nocy niekontrolowane duszności, to co miałam robić?
Poza tym skubanie żywych ptaków jest okrutne. Ja jeszcze pamiętam jak moja ciocia kiedyś skubała, ale martwego zwierzaka.

pozyskiwanie pierza jest jak najbardziej humanitarne
I to podsubywanie wcale nie jest bolesne, gdy pióra są dojrzałe same wychodzą. Nikt nie wyrywa ich na siłę, bo doprowadziłoby to do niepotrzebnych upadków ptaków, co dla ferm towarowych byłoby bardzo niekorzystne.

Jestem sceptycznie nastawiona do takich informacji. Jakoś nie chce mi się wierzyć, że komuś opłaca się (zwłaszcza dużym przedsiębiorstwom) czekać, aż pióra same wyjdą. Pieniądze napędza nieustanne pozyskiwanie surowców...

[edytowane 23/8/2010 przez Nela89]

Pochwała jest pożyteczniejsza od kary. Plaut


OdpowiedzCytat
kalarepa
początkujący
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 5
01/08/2011 6:42 pm  

ja też nie miałam pierzyny. Mam ekologiczne materiały. Opierzanie ptaków to obrywanie ich z godności i tyle!!!


OdpowiedzCytat
eRZet
weteran forum
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 1839
01/08/2011 9:09 pm  

Ale stary temat 😮

Po pierwsze, pióra są "ekologiczne", bo przymiotnik ten nie ma żadnego związku z "wegetariańskim" (nawet jeśli gdzieś tam się one zazębiają). Po drugie, oczywiście, że nikt nie czeka aż pióra wypadną - pozyskiwanie piór jest powiązane z przemysłem mięsnym, choć oczywiście mogą być wyjątki.
Po trzecie, z piór powstają także inne produkty, jak np. cysteina - i tu już na pewno nikt nie czeka, aż pióra opadną.

Strefa rokendrola wolna od Angola, środa/czwartek godzina 0.00 w radiowej Trójce


OdpowiedzCytat
Strona 3 / 3 Wstecz
  
Praca