Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

polecam stronkę  

  RSS

Wege-Aneta
forumowy expert
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 1084
03/05/2006 2:27 pm  

http://chfpn.pl/index/?id=9778d5d219c5080b9a6a17bef029331c

moze to troche wam wyjasni dlaczego ludzie nie chca zmioenic swego aspektu na jedzenie zwierzat.


OdpowiedzCytat
Srebrna
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 569
03/05/2006 8:42 pm  

Przeanalizujmy...

Wegetarianizm nie ma uzasadnienia etyczno-religijnego ani ekologiczno-ekonomicznego.

Ludzie, którzy szukają uzasadnienia swoich wyborów w religii są dla mnie conajmniej dziwni. Nie ma sensu polemizowanie na temat tego, czy wegetarianizm jest popierany przez jakąkolwiek religię. Uzasadnienie ekologiczno-ekonomiczne? Chyba większość z nas słyszała, ilu mięsożerców, a ilu wegetarian można wyżywić dzięki jednemu obszarowi ziemi?

Człowiek zawsze był wszystkożerny.
Układ pokarmowy człowieka nie jest specjalnie przystosowany do trawienia produktów pochodzenia roślinnego.

Chyba ktoś tu sobie przeczy...

Produkty pochodzenia zwierzęcego są bardzo dobrymi artykułami spożywczymi i nie mogą być w pełni zastąpione produktami pochodzenia zwierzęcego.

Po pierwsze: czy to zdanie ma sens?
Po drugie: Zamierzenie było chyba takie, by udowodnić, że roślinki mięsa nie zastąpią. Tylko pytanie: czy istnieje jakakolwiek potrzeba zastępowania mięsa? Raczej nie.

Diety wegetariańskie są zawszwe niedoborowe w niektóre składniki odżywcze, przy czym stopień tych niedoborów zależy od typu diety wegetariańskiej.

Jasne, np. weganie mdleją na drogach. Rozejrzyjcie się, sami anemicy.

Diety wegetariańskie są szczególnie niebezpieczne dla dzieci i kobiet w ciąży i okresie laktacji.

"Diety wegetariańskie". Autor miał chyba na myśli inne żywienie. Owszem, jeśli kobieta na śniadanie, obiad i kolacje je sałatę to może to być niebezpieczne dla jej dziecka.

Nauka o żywieniu człowieka zaleca spożywanie dużych ilości warzyw i owoców oraz roślin strączkowych niezależnie od wegetarianizmu.

Ależ oczywiście. A czy nauka o żywieniu zaleca spożywanie dużych ilości mięsa? Obiektywnie rzecz biorąc, chyba jednak nie.

Podsumowując: naprawdę kiepskie argumenty.

[edytowane 3/5/2006 od Srebrna]


OdpowiedzCytat
Wiejka
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 808
04/05/2006 5:34 pm  

Heh, bardzo ładne kontrargumenty Srebrna.A swoją drogą, ludzie potem się dziwią, że tylu jest pesymistycznie nastawionych do wege, o zgrozo jakby rodzice przeczytali ten artykuł, bo Ci dla dobra dziecka, bylby w stanie w to uwierzyć.W ogóle osoba, która to pisała, chyba wymyślała to na poczekaniu, bo jej argumenty nie są niczym poparte, nie ma tekże dowodów na to, że "dieta"wege jest szkodliwa, dla mnie to totalny idiotyzm, tak oczerniać coś o czym się nic nie wie...a ten frag.o tych rodzących się byczkach i kogutach??Taa...najlepiej zabić, bo po co komu one...najwygodniej...Brak słów...

Życie nie jest ani lepsze ani gorsze od naszych marzeń...Jest po prostu inne..


OdpowiedzCytat
Wege-Aneta
forumowy expert
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 1084
05/05/2006 11:13 am  

Jest wiele sprzecznosci, a ludzie wciaz je wspieraja by nie burzyc tego co stworzyli.. wtedy musieliby budowac wszystko od nowa, nie tylko teologie ale i cala nauke medyczna i pare innych spraw, dla ktorych jak to mawiaja nie jest im do smaku...


OdpowiedzCytat
bezciała
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 200
06/05/2006 2:58 am  

[b] Autor strony przedstawił między innymi stanowisko religii chrześcijańskiej następującym cytatem:[/b]

Księga Rodzaju (słowa Boga do Noego) "Wszystkie bowiem zwierzątka naziemne i wszystkie ryby morskie zostały oddane wam we władanie. Wszystko, co się porusza i żyje, jest przeznaczone dla was na pokarm, tak jak rośliny zielone; daję wam wszystko" (9,2-3)

[b]A Bóg nakazał przecież też:[/b]
(Księga Rodzaju - 17,10-11)

To jest przymierze moje, które zachowacie między mną a wami i potomstwem twym po tobie: obrzezany będzie u was każdy mężczyzna ;
a obrzeżecie ciało napletka waszego, aby było na znak przymierza między mną i wami.

14 Mężczyzna, którego napletka ciało nie będzie obrzezane, będzie wygładzona dusza owa z ludu swego, gdyż przymierze moje złamał."

PYTANIE:
czy autor tej strony dał się obrzezać?
Jeżeli nie, to czy zamierza to z sobą zrobić?

[b]Inne okrutne cytaty z Biblii:[/b]
(Księga Liczb - 31)

14 I rozgniewał się Mojżesz na dowódców wojska, na tysiączników i na setników, którzy byli przyszli z wojny, i rzekł:

15 "Czemuście niewiasty zachowali?

16 Czy nie są to te, które zwiodły synów Izraelowych za poduszczeniem Balaamowym i przywiodły was ku zgrzeszeniu przeciw Panu przez grzech z Fogorem,

17 przez co i lud został pokarany? A tak wszystkich zabijcie, cokolwiek jest płci męskiej, nawet między dziećmi, i niewiasty, które już poznały mężów w złączeniu, pozabijajcie,

18 a dzieweczki i wszystkie białogłowy panny zachowajcie sobie; a mieszkajcie siedem dni za obozem.

19 Kto by zabił człowieka albo się dotknął zabitego, oczyszczony będzie dnia trzeciego i siódmego.

[edytowane 7/5/2006 od bezciała]


OdpowiedzCytat
Bleks
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 343
26/05/2006 10:33 pm  

pierwsza bzdura, ktora sie rzuca w oczyto "pescowege" i "semiwege". Nie mowiac juz o tym ze pominal owowege, a z tego co wiem to witarianie jedza rowniez orzechy i nasiona, frutarianie chyba tez, tak mi powiedzial ktos z empatii.
"Wzrost spożycia owoców, warzyw, nasion roślin strączkowych, ryb.
Wzrost spożycia produktów rafinowanych i przetwarzanych przemysłowo.
Nadmierne spożycie soli kuchennej.
Spadek spożycia: K, Ca, Mg, P, Zn, Se itp.
Spadek spożycia witamin: C, D, A, E"
prztewarzanych przemysłowo?! Wiekszosc wegetarian je zarcie niemodyfikofane genetycznie, bo dba o swoje zdrowie. Co do rafinowania, to uzywa sie do tego zweglonych kosci zwierxakow (o tym mowila cieciorka, na forum gronowym i srebrna, w temacie o cukrze). Sól kuchenna?! duzo wege uzyw morskiej. A poza tym wege uzywaja roznorodnych przypraw, co widac w przepisach (wystarczy sie troche wysilic i poczytać panie DOKTORZE). Ja lkupilam ksiazke kucharska i tam w malej ilosci przepisow jest mala ilosc soli kuchennej... Potas? A pomidory to co w ogole potasu nie maja? jeszcze cos tam mialo ale nie pamietam. Magnez?!Magnez zawieraja: swieze owoce, warzywa, orzechy, ziarna, drożdże piwne, razowe produkty, suszone owoce, nasiona straczkowych, soja i kakao. Faktycznie mało, nie?
Cynk kiełki pszenicy, płatki owsiane, ser, chude mleko, drożdze piwne, suszone figi, orzeszki itp. Owszem, wegetarianie maja mniehszy poziom cynku, ale udowodniono, ze to jest nieszkodliwe. nie chce mi sie dluzej komentowac. im wiecej czytam ten artykul tym bardziej mnie o dboija.
"Nauka o żywieniu człowieka zaleca spożywanie dużych ilości warzyw i owoców oraz roślin strączkowych niezależnie od wegetarianizmu."
To zdanie jest dziwne. To tak jakby: jedzneie roslin jest ok, ale jedzenie roslin, i nazywanie sie wegetariannem juz nie. bzdury. Oczywiscie nie wszystko, al ewiekszosc. No ale czego ise spodziewac po kosciele katolickim.
Chodzi m io pewna czesc kosciola katolickiego. 🙂


OdpowiedzCytat
Koniara
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 563
19/08/2006 2:03 am  

"(...) Wszystko, co się porusza i żyje, jest przeznaczone dla was na pokarm, tak jak rośliny zielone; daję wam wszystko"
To jedzmy ludzi!

Czy wykonując wyrok na mordercy nie popadamy w błąd, jak dziecko, co bije krzesło, o które się uderzyło?


OdpowiedzCytat
Wege-Aneta
forumowy expert
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 1084
20/08/2006 3:09 am  

heh no coz dla jednych mieso jest jedynym wartosciowym produktem zawierajacym wszystkie najpotrzebniejsze skladniki odzywcze.


OdpowiedzCytat
Smoczi
forumowicz
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 39
07/09/2006 6:40 pm  

a wiecie co mnie ubawiło? fragment o rodzajach zwierząt, które według Biblii powinno sie jeśc. Skoro tak "dobry" chrześcijanin nie powinien jeśc świni. A co je przecietny polak-katolik? Schabowego, golonke i szynkę!! A po za tym skoro taki zapatrzony jest w pismo autor artykułu, to powinien przestrzegac: nie zabijaj! 😛 aha i chyba zapomniał że ważniejsze dla chrześcijan od zasad Starego Testamentu są zasady Z NT, bo Jezus przyniósł nowe zasady. wiec niech mi poszuka opis, gdzie Jezus wcina pieczeń... Podczas wieczerzy jest mowa o chlebie i winie:P
A zresztą... Autorzy książek "Leki z Bożej Apteki" są chrześcijanami, przytaczają przykłady zarówno z Pisma, jak i naukowe, na to że rośliny są lepszym, zdrowszych pokarmem a nawet lekarstwem na wiele chorób. Poszukam w domu fragmentów i wrzucę w wolnej chwili:)

[edytowane 7/9/2006 od Smoczi]

Wiedza daje pokorę wielkiemu, dziwi przeciętnego, nadyma małego.


OdpowiedzCytat
Wege-Aneta
forumowy expert
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 1084
07/09/2006 10:37 pm  

Dopuki wrazliwosc i mentalnosc swiadomosci zbiorowej nie wzrosnie nie mamy co liczyc na zmiane zdania innych ludzi.


OdpowiedzCytat
JankeS
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 234
11/09/2006 1:42 am  

bez sensu sa tamte argumenty...tym bardziej, ze chyba wszystkie zostały już podważone na naszym forum 😛


OdpowiedzCytat
kamma
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 669
15/09/2006 5:09 pm  

Ależ zwróćcie uwagę, że to nawet nie są argumenty... Wypunktował sobie kilkanaście opinii, nie poparł ich żadnym dowodem naukowym, żadnym wiarygodnym źródłem... Dajcie spokój, z naukowego punktu widzenia to są śmieci, nie artykuł!

podskoczyć i nie trafić w ziemię


OdpowiedzCytat
  
Praca