Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

super Size ME  

Wiejka
stały bywalec

Oglądał ktoś ten film..:)??
Jest o gościu..normalnym zdrowym, który chce sprawdzic, co sie stanie jak przez miesiąc bedzie jadł tylko posiłki z Mc'donalds..Ciekawi mnie to, ż ejego żona/dziewczyna jest weganką..:D..Jak ktos oglądał to niech sie podzieli spostrzeżeniami..:)

Życie nie jest ani lepsze ani gorsze od naszych marzeń...Jest po prostu inne..

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 18/10/2006 8:37 pm
petka
bywalec

Ja też widziałam i to jakoś dawno temu. Uważam, że jest to jeden z lepszych dokumentów jakie kiedykolwiek oglądałam. Autor zrobił to profesjonalnie gdyż a) najpierw się dokładnie zbadał, b) opisywał każdy dzień swojej Mc diety, c) każda zmiana w jego organizmie była poddawana opinii, lekarzy, dietetyczki. Trzeba dodać, że poszedł do kilku lekarzy. No i przede wszystkim pokazał jakie to jedzenie w Mc jest zdrowe:))) Co do dziewczyny, to jej osobiście nie pamiętam, tzn nie pamiętam czy była wege czy też nie. Pamiętam tylko jak go prosiła aby zaprzestal tego eksperymentu. Ogólnie stwierdzam, że to dość ciekawy dokument.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 18/10/2006 11:57 pm
Reiha
stały bywalec

tez oglądałam. Jego dziewczyna była weganką, a on po eksperymencie przeszedł na wegetarianizm. Warto dodac, ze od tego żarcia pomijając kłopoty z bólami brzucha, głowy itp miał też problemu w sexie, co również potwierdziłą jego dziewczyna. Uważam, że to świetny dokument.

Don't let me detain you.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 19/10/2006 1:54 am
Wiejka
stały bywalec

Właśnie nie, po eksperymenice zrezygnował, z diety wege..:/..wiem bo spcjelnie cofałam..:D, bo aż nie wierzyłam..:D..Ale też uważam, ze dość ciekawie p[rzesdwtawia rzeczywsitość mc'donaldów..:D.Tym bardziej , że w filmie były wstawki typowo dokumentalne..a nie tylko przebieg"diety" tego goscia...

Życie nie jest ani lepsze ani gorsze od naszych marzeń...Jest po prostu inne..

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 19/10/2006 2:17 pm
Logan
początkujący

Hm, film raczej obiektywny nie jest.
Gdybym nagle zmienił sposób odrzywiania się, i przez miesiąc jadł tylko banany i jabłka to mój organizm by tego dobrze nie odebrał. Grunt to umiar i rozsądek.

Logan

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 21/10/2006 5:20 am
petka
bywalec

Logan w pewnym stopniu można się z Tobą zgodzić. Faktycznie koleś z dnia na dzień przeszedł do takiego odżywiania więc organizm mógł początkowo zareagować obronnie. Tylko, że ten cały eksperyment był pod ścisłą opieką lekarzy i dietetyka, i uważam, że pokazał czym to zdrowe jedzenie (tak promowane przez Mca) jest Oto chyba chodziło prawda???

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 21/10/2006 2:38 pm
Wiejka
stały bywalec

Mnie śmieszyło, że taka sałątka ma pełno cukru, gdzie parę takich produktów typu..frytki nie miało go wcale...człowiek wybiera sobie taką sąłatke, zeby było zdrowieej..a tu niespodzianka..:D

Życie nie jest ani lepsze ani gorsze od naszych marzeń...Jest po prostu inne..

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 21/10/2006 8:49 pm
Krusto
bywalec

A ta jego dziewczyna to jest wogóle mistzrem kuchni wegańskiej.. O ile dobrze pamiętam bo ten film to kupe czasu temu oglądałem..

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 21/10/2006 9:06 pm
IZQ
 IZQ
forumowicz

Mnie najbardziej przeraziło jak manipuluja te konerny umysłem dzieci.
Kierują ogłupiające reklamy,bawia sie w przyjaciela maluchów,dodawaja zabawki do zestawu i takie dziecko myśli,ze kochany wujek McDonald dba o nie:/
A potem wyrastaja takie McPotwory... :/
I jeszcze jedna przykra rzecz;te dzieciaki nawet nie wiedziały kogo przedstawia portret Chrystusa,a od razu poznały McDonaldowską postać niejakiego Ronalda(jakoś tak-nie kojarzę dokładnie jak mu było)-przecież to straszne ...;/
I cierpią na tym najbardziej nasze małe pociechy... 🙁

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 24/10/2006 10:32 pm
Reiha
stały bywalec

ja też byłam w szoku, dzieciarni pokazali zdjęcia prezydenta, jezusa, i wizerunki paru innych dobrzerznanych postaci - dzieciaki [wszystkie] rozpoznały ronalda, resztę ze zmiennym szczęsciem

Don't let me detain you.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 26/10/2006 12:51 pm
Paulina_p
bywalec

ja chyba na miejscu tej dziewczyny nie zgodziłabym sie na to
kompletną głupotą jest dodawanie zabawek dla dzieci
i jeszcze ci udzie zapytani o to jak często jedzą w Mc miałam wrażenie że siedzą tam cały dzień
ochyda :thumbdown:

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 01/04/2007 3:01 pm
EvilOne
stały bywalec

Nieuświadomienie-nasza zguba. Wydaje mi się, że gdyby zamiast wciskać ludziom kit pt. "Jesteśmy zajebiści, dajemy wam najlepsze, najzdrowsze produkty" mcdonald powiedział wprost: wycinamy tropikalne lasy i karmimy was gównem, co nam się świetnie opłaca i dzięki temu jesteśmy miliarderami, mniej mieliby klientów:) tak na serio-ludzie nie wiedzą co jedzą. I jakie są tego konsekwencje.

hide and seek

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 01/04/2007 9:24 pm
Lily
 Lily
Famed Member

To samo dotyczy "porcji zdrowia", czyli niby warzywnych miksów z torebki...

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 01/04/2007 9:33 pm
melanrz
bywalec

Super size me to dobry film.. i w sumie moze mial byc udokumentowaniem, dowodem, ze przez McDonalda sie tyje i niszczy sie zdrowie....

Gdyby ściany rzeźni były ze szkła, nikt nie jadłby mięsa...

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 05/04/2007 2:26 am
aniusia
bywalec

Ja powiem tylko tyle ze w miare ogladania moj poziom zniesmaczenia i obrzydzenia :casstet: wzrastal i wzrastal masakra ale pomysl fajny tylko szkoda mi faceta który zrobil na sobie to doswiadczenie szkoda mi jego zdrowia

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 05/04/2007 2:36 am
  
Praca