Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Nienawiść Haine, La (AKA Hate) (1995)   

Deathsoulhc
początkujący

Nienawiść Haine, La (AKA Hate) (1995)

produkcja: Francja
gatunek: Kryminał, Dramat, Thriller
data premiery: 1996-01-05 (Polska), 1995-05-31 (Świat)
reżyseria: Mathieu Kassovitz
scenariusz: Mathieu Kassovitz
od lat: 18
czas trwania: 96

Opis:

Paryskie przedmieście, a raczej blokowisko-ghetto. Trzech kumpli: Żyd -Vince, Arab - Said i Murzyn - Hubert dowiadują się, że ich kolega znalazł się w szpitalu i jest w śpiączce po tym jak został pobity przez policję w trakcie osiedlowych zamieszek. Vince tak bardzo "przejmuje" się sprawą, że postanawia, iż jeśli ich kolega umrze, on zabije policjanta. Jednocześnie czekając na poprawę zdrowia kolegi tłumią tę niepewność zapełniając sobie czas niekoniecznie legalnymi zajęciami. Dodatkowo w mediach pojawia się informacja, iż jeden z policjantów zgubił broń w czasie zamieszek...

Ktoś oglądał? Może jakieś opinie?

Born Free Die Free/ Memory of Sunrise

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 20/01/2009 1:54 am
Deleted
forumowy expert

Oglądałem fragmenty, chociaż na całość się nie zdecydowałem Całkiem ciekawa produkcja.

=

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 22/01/2009 12:57 am
heyst
początkujący

Oglądałem wielokrotnie... To jeden z tych filmów które widziałem jeszcze w wieku "młodzieżowym". Pomimo tego niewiele stracił dla mnie ze swej siły oddziaływania. Mocne, choć nieco ascetyczne kino, z mnóstwem fragmentów nie dających o sobie zapomnieć. Świetna scena w toalecie z opowieścią o Grunwaldzkim. Moment gdy bohaterowie zamieszkujący przedmieścia, żyjący poza głównym nurtem społeczeństwa, stoją na tle reklamy "Świat należy do was". I słowa otwierające oraz zamykające film. Zdecydowanie polecam, nawet tym którzy nie szukają wielkich pytań w kinie, a chcą po prostu obejrzeć zgrabnie opowiedzianą historię...

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 11/02/2009 10:48 pm

Dobry film, również polecam...

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 28/04/2009 1:18 am
  
Praca