Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Jak???  

Strona 1 / 2 Następny
  RSS

shadow1
początkujący
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 15
18/04/2006 12:31 am  

[b] Mam pewien problem.Taki jak większość osób...Chcę przejśćna wegetarianizm iprawie mi sie to udało.Moja mama nie moze jednak tego zaakceptowac.Uwaza ze wiekszosc takich diet jest strasznie kosztowna.Chyba najbardziej o to tu chodz gdyz szanuje moje zaszady i swiatopoglady.Mimo wszystko kaze jesc mi mieso, ale ja nie moge patrzec na talerz na ktorym lezy np. krowka, swinka.Poszlam na kompromis..Jem mieso tylko na obiad, ale mimo wszystko jest mi trudno..Pomozecie jak przekonac mame i dobrac odpowiednia diete.... [/b]


OdpowiedzCytat
Ama
 Ama
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 130
18/04/2006 12:40 am  

witam a coz to za kompromis??? jaki i tak jesz te mięso... moze powiec co czujesz i zarzuc jakies sensowne zarzuty to się przekona... oczywiście moja mama takze totalnie nie akceptuje moich pogladów ale ja i tak juz nie rusze mięsa i ona o tym wie... poczytaj jakies ksiązki na ten temat i daj je swojej mamie zeby sie przekonała ze wegetarinizm nie jest wcale taki zły 😉 pozdrawiam


OdpowiedzCytat
eunica
forumowicz
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 42
18/04/2006 12:52 am  

wegetarianizm wcale nie jest drogi ! przecierz nie będziesz wcale musiała jeść wtedy żadnych wymyśnych potraw , a mięso jest droższe od ważyw czy innych produktów możesz jeść to sam co cala rodzina tylko np zamiast kotleta mięsnego - sojowy


OdpowiedzCytat
sieklik
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 251
18/04/2006 4:25 pm  

eunica, chcialem napisac dokładnie to samo ;] wege jest tansze!! niestety dla twojej mamy moze byc ciezkie gotowanie dla ciebie i dla reszty rodziny oddzielnie... zaproponuj ze mozesz gotowac sam/sama (?)

je vise ma devise cherche la terre promise, ton tv en colour mais vie est grise


OdpowiedzCytat
Patka
rozmówca
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 87
18/04/2006 7:11 pm  

Wegetarianizm jest i tańszy i zdrowszy. Mięso wcale nie jest tanie. Pozdrowienia


OdpowiedzCytat
eunica
forumowicz
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 42
18/04/2006 7:41 pm  

moim zdaniem to nie jest duży problem , np gdy cala rodzina ma jakieś kotlety schabowe Tobie mama może ukroić kawalek sera i normalnie w panierce usmarzyć na patelni , albo gołąbki tylko za miast mięsa z ryżem , tak samo kotlety mielonr 😉 mi babcia robila już kotlety z jajka , fasoli , kapusty ... 😛 jednakże od jakiegoś czasu sama się żywie 🙂 jem wtedy to na co mam ochote 😉


OdpowiedzCytat
Srebrna
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 569
18/04/2006 10:19 pm  

Myślę, że sposób na jedzenie "wszystkiego oprócz mięsa", albo zastępowanie każdego mięsnego kotleta sojowym, nie jest dobrym rozwiązaniem tak na dłużsża metę. Myślę, że wiem o co chodzi. Sama mam czasem ten problem. Po prostu, jesli chcesz być zdrowym wegetarianinem, to starasz się posiłki urozmaicać (zresztą, każdy powinien sie o to starać, mięsożercy również). Myślę, że Twojej mamie może chodzić o to, że będzie musiała kupować trochę inne jedzenie specjalnie dla Ciebie. Ja również jedyna w rodzinie jestem wege i wiem, co to znaczy. Wszyscy dostają droższe mięsne kotlety, ale to mi trzeba dokupować inne produkty, które, w przeliczeniu na mnie samą, mogą wyjśc drogo. O dzieleniu się z resztą rodziny w moim np. wypadku nie ma mowy (wciąż słyszę tylko, że nie będą jedli tego, co ja, bo to jest moje, a oni mają mięso i inne produkty, których ja nie jem).


OdpowiedzCytat
Weronika
bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 194
20/04/2006 2:13 am  

Początki bywają trudne:) Miałam ten sam problem, ale udało się, nie dawaj za wygraną! Moja mama też uważała, że wegetarianizm kosztuje, gdyż znała to pojęcie tylko z telewizji gdzie mówiono o sławnych osobach, które są wegetarianami, a nie jedzenie mięsa przedstawiano jako nową modę i kaprys gwiazd, nie znała osobiście (ja zresztą też) wczesniej osoby która zrzekłaby się mięsa, dlatego to wydawało się takie abstarkcyjne:) No ale teraz już zna! I poglądy się zmieniły;) Trwaj przy swoim, trzymam kciuki za mądrą decyzję:)

z dokładnością atomowej sekundy globalnej, wyruszyliśmy ratować świat, podejmując się niewykonalnej sprawy


OdpowiedzCytat
kazamuko
stały bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 630
20/04/2006 3:48 pm  

Kuchnia wege nie jest droga, o ile korzysta się z naszych warzyw, nie cuduje ze szparagami i tym podobnymi. myślę, że jak się chce tak odżywiać to najlepiej samej gotować a zupę robić bez mięsa wspólną dla wszystkich. Dodaje się na koniec śmietany lub oleju już na talerz, wtedy nie jest cieńka. Jeśli rodzina nie chce, to ja bym robiła zupę dla siebie, bo starcza na dłużej i szybko można odgrzać, zaspokoić pierwszy głód. U mnie w domu ,tak ze względu na mnie gotowaliśmy, po czasie drugie też wspólne, potem tato przestał kupować wędliny, a potem wyznał, że czasem miał ochotę na kiełbasę, ale od dłuższego czasu to już go nie kręci i kupuje mięso tylko psu. my żywimy się bez.

http://www.wegestudio.pl/Na_krawedzi_marzen-98.html


OdpowiedzCytat
aneta22
forumowicz
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 20
24/04/2006 5:06 pm  

wystarzczypare podstawowych artykułów z ktorych zawesze mozemy wyczarowac cos pysznego, wystarczy kasza cebulka , pomidorek , papryczka czy fasolka. jest tyle pysznych salatek i sórówek, mozna pokroic warzywa w paski i maczac w diopach . mozna zjesc serek z ziolami, musliz bakaliami mmmm, az mi slinka cieknie.to wale nie jest takie drogie...


OdpowiedzCytat
aneta22
forumowicz
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 20
24/04/2006 5:07 pm  

ale najlepszy na swiecie jest szpinak, w kazdej postaci . np podaw. w formie nalesnika z czosnkiem i serem albo jako farsz do pierozkow..pycha


OdpowiedzCytat
Toby
 Toby
forumowicz
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 26
25/12/2006 9:11 pm  

kolejna załamana:/ dobrze, że temat nieaktualny...
to staje się juz nudne, ja chcę, ale mama mi nie pozwala:/
wiecie czym jest ideowość?
Dlaczego tak Wam jej brakuje?

magu- niepoprawny 'chłopiec', szczery do bólu...


OdpowiedzCytat
obłudna
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 178
25/12/2006 10:40 pm  

nie każy musi być idealistą, Toby 😉

chociaż nie byłoby źle


OdpowiedzCytat
Wege-Aneta
forumowy expert
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 1084
25/12/2006 11:06 pm  

http://puszkkka.spinacz.pl/linki.php3 mysle ze to sie przyda


OdpowiedzCytat
coconut
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 164
27/12/2006 2:06 am  

w moim przypadku nie było to bardz skomplikowane 😉 poprostu pewnego pięknego dnia oświatczyłam ,że jestem wegetarianką ! I to czy oni ( rodzice ) to akceptują czy nie , nie było dla mnie istotne. Nacałe szczęście są dośc tolerancyjni i pomino rozmów i pouczania mnie (a ciągnie się to do dziś 🙂 ) szanują mój wybór. No więc , poprostu przestań jeść mięso . może dziwnie to zabrzmi , ale co oni Ci zrobią ? Przecież niebędą karmić Cię siłą .Nie wiem jak jest u Ciebie w domu , dlatego łatwo mi mówić 😉 ale mimo wszystko warto czasem postawić na swoim 🙂 życzę powodzenia 🙂


OdpowiedzCytat
Strona 1 / 2 Następny
  
Praca