Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Jak???  

Strona 2 / 2 Wstecz
  RSS

Olla
 Olla
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 484
27/12/2006 2:27 am  

wiesz co zrób... poproś mamę by kupiła dla Ciebie np. szpinak, ser feta i to co tam lubisz... i same to przeliczcie... a TY jedno co możesz zrobić to wyszukaj jak najtansze produkty... by na ten pierwszy raz wyszlo naprawde tanio...

ryż jest tani
kasza jaglana
płatki ryżowe
granulat sojowy ... rany sama popatrz w sklepie...

Tak naprawde zawsze pierwsze wrażenie jest najwaznisjze wiec zrób je jak najlepsze czyli by wyszło jak najtaniej... potem samo pójdzie... poprostu ludzie dorośli starsi maja swoje przyzwyczajenia czasem dośc mocne... i trudne do zmiany, ale trzeba pokazać by zobaczyli na własne oczy to uwierzą. Kuchnia vege wcale nie jest droższa.
Moim skromnym zdaniem jest tańsza i zdrowsza !!


OdpowiedzCytat
@klaudia@
świeżaczek
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1
25/11/2007 8:21 pm  

Moim skromnym zdaniem zle zrobilas idac na kompromis...Zawsze trzeba walczyc swoje, nawet jesli to mama jest twoja przeciwniczka...Zapytaj ja czy w przeszlosci sama nie chciala jesc miesa...Porozmawiaj z nia spokojnie i szczerze...Takie rozmowy zawsze pomagaja...Jesli za pierwszym razem sie nie uda to probuj dalej (warto nawet sie poswiecic, by inni widzieli, ze ci zalezy), kiedys napewno ci sie powiedzie...Zycze powodzenia 😉


OdpowiedzCytat
MCMC
 MCMC
forumowicz
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 20
25/11/2007 11:03 pm  

Wegetarianizm jest DROGI?! Co jest droższe: kilogram schabu za 10zł, czy kilogram marchewek za 4zł?

MC


OdpowiedzCytat
zapapalka
rozmówca
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 71
26/11/2007 12:12 am  

Ja tam postawiłam moich rodziców przed faktem dokonanym- nie jem mięsa i już.
Nie pytałam,czy mogę przejść na wegetarianizm tylko to zrobiłam. W końcu to moja sprawa czy będę jadła mięso,czy nie. To,że oni je jedzą nie znaczy,że ja też muszę. Z czasem się do tego przyzwyczaili,choć jeszcze nie do końca. powodzenia życzę 🙂

[edytowane 25/11/2007 przez zapapalka]

Nie wiem jaka broń zostanie urzyta podczas trzeciej wojny światowej,ale czwarta będzie na maczugi. . .


OdpowiedzCytat
Frutaniva
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 187
12/01/2008 7:31 pm  

ja bym radzila spokojnie porozmawiac,sciagnac z neta rozne informacje o wegetarianizmie,rozne łatwe przepisy i np. pokazac przy najblizszej okazji w sklepie ceny wege jedzonka,radze nie uzywac argumentow w stylu ,,patrz co jesz bo to padlina'' raczej staraj sie po dobroci zeby mama nie pomyslala ze to jakies dziwactwo 🙂


OdpowiedzCytat
patusiek16
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 580
23/06/2008 6:14 pm  

no nie wiem czy do końca jest tani u mnie to mięso jest zawsze z zabitej świni więc nie kupują i teraz jak muszą kupić dla mnie to wszystko to trochę kasy idzie ale za to nie wydaje na lody ciacha batony to tez się liczy no i u mnie to się je głównie mięso najważniejsze do tego ziemniaki i nigdy sałatka no może ta w słoikach co się na zimę robi a ja ryże ,makarony ,oni jak już to domowej roboty, no i migdały i orzechy chyba takie nie są widziałam za 34 zł paczuszkę orzechów ale na szczęście znalazłam tańsze ale oczywiście jestem za wege i walcz o swoje! 🙂

Żyj pełnią życia; inaczej popełniasz błąd. Nie jest szczególnie ważne, czym się zajmujesz, jeśli tylko masz życie w swoich rękach. Bo jeżeli nie miałeś życia, to co miałeś? - Co się raz straci, już jest stracone, nie zapominaj o tym.


OdpowiedzCytat
Ktosiek
stały bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 671
24/06/2008 2:29 am  

Matko kochana!
No to dobrze, że mieszkam w tym moim Szcecinku, bo u mnie mieszanka studencka kosztuje jakieś 3,60 (:


OdpowiedzCytat
Anuleczka
początkujący
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 9
27/06/2008 12:07 am  

Jak powiedzieć mamie że chce być wege i że właściwie już zaczęłam?
😮

Anulcia


OdpowiedzCytat
Ayna
 Ayna
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1022
27/06/2008 12:25 am  

Jak powiedzieć mamie że chce być wege i że właściwie już zaczęłam?
😮

Anuleczko ,najlepiej postaw mamę przed faktem dokonanym tzn. nie pytaj jej : ' Czy mogę zostać wege... ? Powiedz prawdę ...... że taką podjęłaś decyzję, ze bardzo Ci zależy i ,że potrzebujesz jej wsparcia. Musisz trochę poczytać , by odeprzeć niewątpliwie usłyszane argumenty na " nie ". Życzę powodzenia. Na pewno Ci się uda. 🙂


OdpowiedzCytat
Anuleczka
początkujący
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 9
27/06/2008 1:06 am  

Oby się udało. Trzymajcie za mnie kciuki! Miejmy nadzieje że zrozumie moją decyzje!

Anulcia


OdpowiedzCytat
Strona 2 / 2 Wstecz
  
Praca