Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Od ilu lat mogę sama decydować o tym co jem?  

  RSS

sili
 sili
początkujący
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 12
10/08/2012 7:54 pm  

Czy jest jakieś prawo które mówi od ilu lat człowiek może decydować co je?
Bo należę do tych osób których rodzice, mówiąc delikatnie, nie przepadają za wegetarianizmem. Może jak im pokarze że jest taki przepis to zmienia zdanie?
Wiem głupi pomysł, ale od dwóch lat próbuję przejść na wegetarianizm i lipa 🙁
Spotkaliście się z takim czymś?

Selah


OdpowiedzCytat
eRZet
weteran forum
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 1839
10/08/2012 8:44 pm  

Zgodnie z prawem od 18 roku życia, w praktyce - aż przerwiesz zależność ekonomiczną (względnie: z takiego czy innego powodu zamieszkasz gdzie indziej).

Można oczywiście powołać się na prawo międzynarodowe (zwłaszcza w ramach Rady Europy i Pakty Praw Człowieka ONZ) oraz ustawy inkorporujące je do prawa polskiego, ale uwierz mi, że nikomu (ani tobie, ani rodzicom, ani wegetarianizmowi) w żaden sposób by to nie pomogło 😉

Pozostaje ci dyplomacja, a to broń o wiele potężniejsza niż przepisy.

EDIT: Ale nie jestem specjalistą od prawa, a zwłaszcza wewnętrznego, więc może niech inni się wypowiedzą.

[edytowane 10/8/2012 od eRZet]

Strefa rokendrola wolna od Angola, środa/czwartek godzina 0.00 w radiowej Trójce


OdpowiedzCytat
misza
forumowicz
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 43
08/01/2013 3:10 pm  

Czy jest jakieś prawo które mówi od ilu lat człowiek może decydować co je?
Bo należę do tych osób których rodzice, mówiąc delikatnie, nie przepadają za wegetarianizmem. Może jak im pokarze że jest taki przepis to zmienia zdanie?
Wiem głupi pomysł, ale od dwóch lat próbuję przejść na wegetarianizm i lipa 🙁
Spotkaliście się z takim czymś?

Ale dlaczego chcesz przejść na wega? Jesteś tego pewna jeśli tak to może porozmawiaj z rodzicami bo inaczej zostaje ci czekać do pełnoletności ewentualnie 16-17.


OdpowiedzCytat
Samanya
bywalec
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 497
08/01/2013 5:16 pm  

porozmawiaj z rodzicami

no tak..
nie chciałabym mówić tego głośno ale zawsze można no wiecie...sie sprzeciwić... 🙂 🙂 🙂
ale lepiej rozmawiać i jak to po powiedział eRZet

dyplomacja, a to broń o wiele potężniejsza niż przepisy.

🙂


OdpowiedzCytat
  
Praca