Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Najlepsze książki - ważne, ciekawe, inspirujące! ...  

Strona 1 / 6 Następny
dolorez
rozmówca

Witajcie!!

Co prawda był już podobny temat, ale dotyczył on albo książek stricte wege, albo zupełnie odwrotnie, albo też książek wyłącznie o tematyce duchowej. Ja natomiast zapytam o Wasze ulubione książki bez jakiegokolwiek podziału na kategorie. Po prostu jeżeli macie jakieś ulubione lektury, które chielibyście przy okazji polecić innym to zapraszam do wymiany informacji w tym miejscu. Mile widziane indywidualne rankingi, czy recenzje.

Pozwólcie, że zacznę od siebie, od wymienienia niektórych ważnych dla mnie książek.

Robert A. Monroe "Podróże Poza Ciałem" (1971 r.)
Robert A. Monroe "Dalekie Podróże" (1985 r.)
Robert A. Monroe 'Najdalsza Podróż" (1996 r.)

Darek Sugier "Miłość i Wolność poza ciałem"

James Redfield "Niebiańskie proroctwo"

James Redfield "Dziesiąte wtajemniczenie"

James Redfield "Tajemnica Shambali"

Prentice Mulford "Moc Ducha"

Prentice Mulford "Przeciw śmierci"

Anthony de Mello "Przebudzenie", "Minuta mądrości", "Minuta nonsensu"

T. Lobsang Rampa "Jaskinia starożytnych"

Dalajlama "Radość życia i umierania w pokoju"

Heinrich Harrer "Siedem lat w Tybecie"

Clara Pincola Estez "Biegnąca z wilkami"

Angelika Aliti "Dzika kobieta"

Rick Jarow "Antykariera"

Charles Paterson "Wieczna treblinka"

Zacharia Sitchin "Dwunasta planeta"

Michael A. Cremo i Richard L. Thompson "Zakazana Archeologia"

M.F. Long "Magia Cudów" (Magia Kahunów) i inne książki Longa

Carlos Castaneda "Nauki don Juana"
i inne książki Castanedy

Mahatma Gandhi "Autobiografia"

WingMakers (do przeczytania w necie)
http://www.wingmakers.com/

http://wingmakers.pl/

Krótki opis: Niesamowita historia, która na pierwszy rzut oka wygląda na SF, ale kiedy tylko odważymy się otworzyć wrota naszego poznania (prowadzace do twierdzy naszego SYSTEMU PRZEKONAN)... Sami sie przekonajcie co wówczas,....
Zresztą może bardziej chodzi o chęć doznania przygody, doświadczenia czegoś nowego... WM jest czymś w rodzaju katalizatora i z pewnością cięzko pozostać obojętnym wobec tego co ma nam do przekazania...
Mnie zainspirowało i dogłębnie oczarowało.
Skłoniło do zrewidowania pewnych poglądów (wielkie porządki w twierdzy mojego systemu przekonań), postawienia nowych pytań...
Osobiście proponuje zacząć przygodę z WM od wywiadów z doktorem Nerudą, choć z drugiej strony nie chcę niczego sugerować...

cdn...

Niechaj WIELKA INSPIRACJA BĘDZIE Z WAMI

[edytowane 17/8/2006 od dolorez]

[edytowane 18/8/2006 od dolorez]

[edytowane 18/8/2006 od dolorez]

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 12/08/2006 8:50 pm
SoulSista
bywalec

Myślę, że [b] Warto przeczytać, chociaz nie wege[/b] jest właśnie taką kategorią, książek ulubionych, tych, które nas zauroczyły, i bez podziału. Nie ma sensu dublować tematu.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 12/08/2006 9:22 pm
dolorez
rozmówca

Droga SoulSisto temat podobny to nie temat zdublowany. W tym temacie jak w żadnym innym do tej pory nie ma podziału na kategorie - ot tyle. Wśród moich ulubionych lektur są książki o różnej tematyce i nie widzę powodu, aby każdą z nich wpisywac w odrębnym miejscu, np. "Wieczną Treblinkę" Charlesa Pattersona w jednym miejscu, "Najdalszą podróż"Roberta A. Monroe w jeszcze innym, itd... Stwierdziłam, że przyda sie taki ogólny temat, gdzie o wartości książki nie będzie decydować jedynie to na jakiej półce leży.
Pozdrawiam serdecznie :red:

[edytowane 12/8/2006 od dolorez]

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 12/08/2006 9:29 pm
bezciała
bywalec

INSPIRACJA wszystkich INSPIRACJI:

KAZANIE NA GÓRZE (Ewangelia wg św. Mateusza rozdział 5 -7)
Tylko dlaczego nazwano nauczanie kazaniem?
🙁
******
Na drugim miejscu:
Fryderyk Nietsche: "Tako rzecze Zaratustra"
[i]Niegdyś było bluźnierstwo Bogu największem zuchwalstwem, lecz Bóg umarł, a z nim zmarli i ci bluźniercy.[/i]

cdn...

[edytowane 13/8/2006 od bezciała]

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 13/08/2006 3:51 am
Wege-Aneta
forumowy expert

Paulo Coelho" Weronika postanawia umrzec", "Pielgrzym", 'Na brzegu rzeki usiadłam i płakałam" (i jescze dwie ale nie pamietam tytulow), "Alchemik"

"Darek Sugier "Milosc i wolnosc poza ciałem"

3 ksiazki Monroe

Bruce Moen " podroze poza cialem" "podroze poza smierc" "podroze poza wszelkie watpliwosci"

małachow "Biosynteza i bioenergetyka" chyba tak brzmial tytul

Mały ksiaze Saint- Exupery

Mistrzowie dalekiego wshcodu nie pamietam autora

Zbior ksiag castanedy

Przebudzenie A. mello

Przeznaczenie dusz. Newtona

Wedrowka dusz Newtona

Daniel Ostoja Pierwsze kroki ku milosci

Rozmowy z Bogiem Neale DOnald Walsch - Powinnam te ksiazki wymienic na pierwszym miejscu (3 ksiegi) + przyjaźń z Bogiem, wspolnota z Bogiem, Jendosc z Bogiem

Kod Leondarka Da Vindi

i wiele innych ktorych tytulow nie pamietam a ktore przyniosly mi w zyciu wielka inspiracje i za to pozostane wdzeczna tym ksiazka do konca zycia;) i po zyciu

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 16/08/2006 2:22 am
dolorez
rozmówca

Witaj Wege-Aneto 🙂

"Weronika postanawia umrzeć" Coelho mnie też się bardzo spodobała. Z kolei "Miłość i Wolność poza ciałem" Darka Sugiera dorzucam do mojej listy (dziekuję Ci za przypomnienie:) )
Jest też pewna książka autorstwa Rosalind McKnight (bliska współpracowniczka Roberta Monroe) :COSMIC JOURNEYS", ale czytałam ją jedynie po angielsku. Wspólnie z moim partnerem bardzo chcieliśmy tę własnie książkę przetłumaczyć na język polski, ale kiedys nam to nie wyszło, a teraz gdy zaczelismy o tym mysleć na nowo to okazało się, że ktoś ją już tłumaczy i książkę tę będzie można przeczytać już niedługo po polsku.
Pozdrawiam Cię gorąco!! :red:

[edytowane 16/8/2006 od dolorez]

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 16/08/2006 6:55 pm
Wege-Aneta
forumowy expert

Witaj dolorez 🙂

Nie ma za co. Darek Sugier jest jednym z autorow ktory naprawde zasluguje na uwage bo pokazuje wiele rzeczy, ktore czlowiek omija w swiecie fizycznym 🙂 dzieki niemu nabralam nowej motywacji do swoich podrozy.

A ta ksiazka co podalas tytul to jest jakas nowa? Czy ma juz pare latek? 😛 bo nie slyszalam o niej cosik 😀

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 17/08/2006 4:59 pm
JAGA
 JAGA
forumowy expert

* "Ptasiek" , "Spóźnieni kochankowie" ,"niewinne śmierci", "w księżycową jasną noc" -W.Whartona

* "Oskar i Pani Róża"

* "Mały Książe"

* "Kronika zapowiedzianej śmierci" Marqeza

* "Autobiografia" Gandhiego

* "Blaszany bębenek" Grassa

* "Paragraf 22"

* "Anna Kerenina" Tołstoja ,z półki rosyjskich pisarzy:"Dzieci Arbatu" Rybakova. "Symfonia tęskonoty i nadzieji"(opowieść o Czajkowskim), "Książe Srebny" Aleksego Tołstoja,

*"Popiół i diament" Andrzejewskiego

* dobre i jare kryminały Agathy Christie(m.in "kieszeń pełna żyta"." 5 małych świnek", "10 murzynków" itd)

[edytowane 17/8/2006 od JAGA]

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 17/08/2006 5:14 pm
dolorez
rozmówca

A ta ksiazka co podalas tytul to jest jakas nowa? Czy ma juz pare latek? 😛 bo nie slyszalam o niej cosik 😀

Książka została wydana w 1999 roku w Usa przez Hampton Roads i zaraz po jej ukazaniu się kupił ją mój mąż.

O tym, że właśnie jest tłumaczona na język polski dowiedziałam się tutaj:
http://www.explorers.focus-x.org/news.htm

Tutaj obie książki Rosalind na stronie wydawnictwa:
http://www.hamptonroadspub.com/author/113

Pozdrawiam :red:

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 17/08/2006 8:51 pm
Wege-Aneta
forumowy expert

aha 😉 trzeba bedzie przejsc sie do sklepu z ezoterycznymi ksiazkami 😀 i sie popytac cy juz jest ta ksiazka o ktorej mowisz. Jakby byla dam znać.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 18/08/2006 2:25 pm
shiri
rozmówca

Mi bardzo podobało sie "Cudowne życie Edgara Minta" ( Brady Udall )
Niesamowita książka, zaśmiewałam sie juz po pierwszej stronie 😀 lepsza od "Lotu nad kukułczym gniazdem".

Naszym celem musi być wyzwolenie się... poprzez rozszerzenie kręgu współczucia na wszystkie żywe istoty i na cały cudowny świat natury.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 18/08/2006 5:16 pm
kinga:)
rozmówca

Moja lista ksiąg zajmujących niezwykle ważne miejsce w moim życiu:

W.Wharton-prawie wszystkie,ale NAj jest "Franky Furbo" czytałas Jaga?

J.Irving-"Modlitwa za Owena","Regulamin tłoczni win" i inne

P.Coelho-przeczytane wszystkie,ale "Alchemik"to jakby synteza całej ideologii pisarza,powaliła mnie.

Y.Martel-"Życie Pi" polecam!!! i "Ja

H.Murakami-obecnie przeze mnie odkrywany pisarz japoński

Z innej półki:

T.Lobsang Rampa

Ksiazki napisane przez Dalajlamę ( taka dygresja-zasmuciła mnie info,ze Dalajlama jest"semi",o czym pisał ktos na tym forum)

B.T.Spalding-"Życie i nauka mistrzów Dalekiego Wschodu" o to chodziło Ci Wege-Aneto??

ksiązki wyd.Rebis z serii "Wschód Zachodowi"

z półki "o zwierzętach":

J.M.Masson i S.McCarthy-"Kiedy słonie płaczą-o zyciu emocjonalnym zwierząt"

J.Herriot-cały cykl "wszystkie stwoerzenia duze i małe" POLECAM!
[b]
pozdrawiam!i dzieki za ten temat.Dzielenie się ważną dla nas literaturą jest bardzo ważne i wzbogacające nas wszystkich! 🙂 [/b]

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 23/08/2006 7:37 pm
dolorez
rozmówca

Ksiazki napisane przez Dalajlamę ( taka dygresja-zasmuciła mnie info,ze Dalajlama jest"semi",o czym pisał ktos na tym forum)

Chyba najwyższa pora wyjasnić tę kwestię. Chcę napisać w tej sprawie list do Dalajlamy i usłyszeć odpowiedz bezpośrednio od niego. Czyżby jego współczucie było nieco ograniczone?? 😉 Póki co krążą po świecie bardzo różne informacje. Jestem troszkę zdezorientowana. Tak, czy inaczej bardzo lubię jego książki, zwłaszcza tę, którą wymieniłam.

Póki co wkleiłam list Dalajlamy w sprawie ekspansji KFC w Tybecie w dziale Zwierzęta:
http://www.wegetarianie.pl/XForum-viewthread-tid-1158.html

"Jaskinię starożytnych" Rampy przeczytałam z ogromną przyjemnością.
Pozdrawiam
:red:

[edytowane 23/8/2006 od dolorez]

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 23/08/2006 8:21 pm
JAGA
 JAGA
forumowy expert

W.Wharton-prawie wszystkie,ale NAj jest "Franky Furbo" czytałas Jaga?

Tak czytałam...piękna książka..po prostu sama pozytywna magia:)

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 24/08/2006 12:48 am
Wege-Aneta
forumowy expert

tak tak 🙂 o Zycie istrzow dalekiego wschodu. Wspaniala ksiazka 🙂

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 24/08/2006 1:23 am
Strona 1 / 6 Następny
  
Praca